Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz kolosanyi #7 üzenetére

    Az a baj a windowsal, hogy nincs olcsó hardverre, ha akarnak se tudnak ilyet, ennyiért.. az MTK egy igen olcsó platform, és ugyan ez a 4 magos nem sokkal erősebb (ha erősebb egyáltalán) mint egy nevesebb gyártó 2 magosa, de a célnak megfelel.
    Épp ma voltam a sugárban.. ott volt kiállítva pár olcsó Navon telefon.. köztük egy 4,5colos, 4magos készülék 35000Ft ért.. amit ott lőttem vele képet az alapján a kamerája ugyan nem túl jó.. illetve sajnos csak 4GB a belső tár, amiből kb 3 használható de azt is szétosztották, hogy 1GB a rendszernek és a maradék a "belső SD" tár.. jobb lett volna ha egyben hagyják úgy több haszna lenne.. a memória 1GB... teljesen élhető telefonnak tűnt összességében. Nagy hely (és teljesítmény) igényű játékok kivételével szerintem minden elmehet rajta.
    Ha most vennék telefont és jobb lenne a kamerája (akár kicsit többért) ... lehet simán bevállalnák egy olyat.. akadás az alap (igaz üres) rendszeren nem volt semmi.. Ráadásul az ott levő összes Navon telefonon már Kitkat volt.. amit csak most figyeltem meg és ott helyben nem, hogy dual-sim ... uhh.. tényleg jó ár: [link] Ez volt az a telefon amit nézegettem.. jól kézre is állt, nem volt túl nagy.

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • vicze

    félisten

    válasz kolosanyi #9 üzenetére

    Megpróbálom sorjában, az alábbiak a saját véleményem. (nem mind neked szól)

    Először is nem az MTK-val van a bajom továbbra se, de ez a SoC 2013 júliusában lett bemutatva(lassan 1,5éves), egy lassan 4éves GPU van benne, ami harmat gyenge. Az egész rengeteg olyan SW supportot nem támogat, ami 4.2 felett jött, főleg a GPU.
    Na most a AOne oldalon van egy kis csillag a támogatási időnél. mégpedig ez: "* Receives automatic Android updates for up to 2 years." Ez így angolban annyit tesz, hogy "akár", hogy értsétek 0 garanciát kapsz a frissítésre. L-t biztos fog kapni ez nem kérdés, de jövő októberben a következő verziónál, a MediaTek támogatni fogja még a 2,5éves SoC-ját, vagy az ARM az 5éves GPU-ját? A választ rábízom mindenki fantáziájára.
    Ha pl. a SoC a MT6588 lenne azt mondanám, hogy tök korrekt és időtálló, de ez nem az...

    Nem a drivert nem a Google írja. Hogy a fenébe írhatná, semmi közük a HW-hoz és a rádiós egységhez, amihez leginkább kell, ahhoz meg mocskosul nem adja ki a MTK a dokumentációt főleg, hogy elég erőteljesen vállalati tikok.. A Mali-hoz meg nyílforráskódú a driver nincs mit írni rajta kb, ahogy nagyon sok egyéb ARM részegységhez. Marad a radio driver, mint fő probléma. Azzal hogy SW-be behozzák magukat a MTK immáron 1,5éve küzd kín-keservesen, mert nem pénz vagy ember hiányzik, nem szakértelem megfelelő minőségű szakértelem. Biztos hogy akarnak hisz piaci érdekük, csak épp nem tudnak erőforrás hiányában, a bemutatott A53-as SoC-ok már most csúsznak Qualcomm meg már piacon van velük. És még hány SoC-jukat kéne támogassák...

    Elég egyértelmű, hogy a AOne egy marketingeszköz Google számára, és valószínűleg egy teljespályás letámadás a WP ellen, ugyan is pont azt csinálja mint a Nokia X(állítólag kellett volna), a Google szolgáltatásokhoz köti a usert. Főleg ezeken a piacokon erősödik az L520 és amúgy a BB Z3 is, egyszóval látják a veszélyt és próbálják a szelet kifogni, mielőtt "baj" lenne. A leírt extrákon kívül mit nyújt AOne az eddig gyári SW-kel szemben? Frissítést? Majd meglátjuk... Jövő szeptemberben szívesen beszélgetek erről hány MTK-s kapta meg az L utáni verziót. Ezeken kívül pont ugyan az mint WP esetében, a gyártónak kisebb költsége van, mert az SW-vel nem kell foglalkozni.

    Jön-e hozzánk? Szürkén biztos, de semmi közünk a célrégióhoz: "Finally, we plan to expand the Android One program to Indonesia, the Philippines and South Asia (Bangladesh, Nepal, Pakistan, and Sri Lanka) by the end of the year, with more countries to follow in 2015."
    A felsorolt márkák is mind ebbe a régióba szánják a termékeiket. (Hogy a HTC mit keres ott azt nem tudom, hacsak Google nem kompenzálja valamennyi pénzel...)

Új hozzászólás Aktív témák