Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #02683648

    törölt tag

    válasz Stauffenberg #371 üzenetére

    Önmagában ezzel nincs is baj, mindenki pénzből él, a probléma szerintem az, hogy iphone árban nem tudnak/akarnak olyan akár SW akár HW tartalmat kínálni ami indokolná is ezt a jelentős felárat.
    Plusz, nem tudom h a Google brand recognition-je elég erős e ehhez h egy ilyen árat el tudjon fogadtatni a piaccal. Sokan a keresőre asszociálnak csak a G-ről és ennyi, van azért bőven olyan is aki szimplán a Nagy Adatgyűjtőt látja bennük ami nem éppen pozitív (különösen h a készülék fő selling pointja egy AI alapú digitális személyi asszisztens)

    Arról nem is beszélve, h jóval kevesebb országban forgalmazzák per pill hivatalosan, mint a launch utáni első hullámban akár a Samsung, akár az Apple termékeket (kíváncsi vagyok hány ország kerül be a következő hullámba), és az USA-ban csak a Verizon forgalmazza szolgáltatósan.
    (a mobiltelefonok nagyobb része szolgáltatón keresztül kerül értékesítésre, és ez a belátható jövőben így is marad, főleg ahol vagy a készülék ártámogatás magasabb, vagy vannak a szolgáltató által működtetett lízing vagy készülékcsere programok)

    PS Egyébként én is készülök a G4 utáni időkre, mégpedig valószínűleg azzal h otthagyom az Android platformot. De ez az én személyes döntésem, nem arra utalok vele, h sz*r az android vagy ilyesmi.

    [ Szerkesztve ]

  • #02683648

    törölt tag

    válasz A 2. Vesztes #361 üzenetére

    Én évek során arra jutottam, h 3 szabályt kell betartani vásárláskor (ICT cikk esetében mindenképp):
    1./ Az igényeimnek megfelel e
    2./ Megengedhetem e magamnak stabilan/fenntarthatóan
    3./ Ne impulzív vásárlás legyen (a marketingesek álma, ugyebár)

    Innentől kezdve minden, inkluzíve fórumok véleménye, teljesen mellékes.

    Ha a mobilarena hangadóinak a véleményére adnál amúgy akkor kb az rajzolódik ki, hogy egyebek mellett az iphone használat legalább olyan szintű bűn mint a gyerekgyilkosság, a tabletekre senkinek nincs szüksége és egy retardált, megvezetett hülye akinek az kell, stb. stb.
    (Ez még nem zárja ki a kevés de überhangos apple fanboy jelenlétét, akik legalább annyira szánalmasak, mint az anti-alma keresztesháború zászlóvivői)
    Fórumcsaládok között is van jelentős különbség a "prevailing opinion"-ban (MA vs. PH! például)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák