Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz ruan #14 üzenetére

    Gondolom (remélem) a cikkben megjelölt hazai ár hivatalos forrásból származik, és nem csak EUR-HUF váltás eredménye. Ez alapján vélhetően eléggé közel van már a hazai megjelenés ideje. Egyébként az ikea.hu -n is van róla cikk, abban azt írják, hogy még idén megvásárolható lesz itthon is.

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz AirunAlMarem #25 üzenetére

    láttad te, hogy mostanában miket árulnak nem hogy 100, hanem 200eFt alatt? Mi az amiben van wifi, ethernet, ilyen széles a szoftveres támogatása (include airplay!) és megkapod 70-ért a sztereó párt? Bazári, semmit nem tudó, doboz hangú soundbarok vannak ennyiért, amiknél ugyancsak esetleges a sztereó hangkép.

    Illetve ami esetleg hasonló áron van (és nagyon remélem hogy nem ebbe az értelmetlen utcába akarod bevinni a threadet), elfogadhatóan szól, és sztereó is, azok a kínai aktív speakerek (pl. Edifier vagy hasonló kategória), de azokon sima analóg bemenet van, kár is idekeverni, nem egy termékkategória. Ahogy ezekből nem csinálsz multiroomot, úgy az IKEA/Sonost se fogod a PC/TV/mini hifi mellé állítani, nem arra való.

    Én sajnos még nem hallottam, de ha csak fele annyira szól jól mint ahogy az itteni és külföldi/youtube review-okban mondják, még akkor is több mint korrekt ár érte a 35kHUF.

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz AirunAlMarem #32 üzenetére

    Az összes ilyen megoldás ilyen a piacon, mert ez a termékkategória ezt kívánja meg. Ha multiroomora akarnád venni (amire való), akkor meg az lenne a baj, hogy mi az hogy nem lehet venni 3db-ot (csak 2x2-őt), 3 külön táppal, hiszen te három különálló helyiségbe akarod őket elhelyezni. Na a legtöbb vásárló így gondolkodik, azért ilyen.

    JBL bar TV alá való, se a konyhába, se a hálóba, se máshova nem fogod feltenni magában, nem erre való. Ráadásul szintén nem multiroom, és a sztereó hangkép ugyancsak érdekes lesz rajta. Ugyanakkor ajánlom figyelmedbe az árát.

    Egyébként a középkategóriától felfelé az összes aktív hangfalban is önálló táp és végfok van, és egyesével tudod venni őket.

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz khron78 #59 üzenetére

    Az a baj, hogy képtelen vagy elfogadni mások igényeit. Ha neked nem kell multiroom, akkor másnak sem, és ha egy cég netán elfogadható hangzással kínál ilyen megoldást nagyon baráti áron, akkor elkezded olyan rendszerekhez hasonlítani amik teljesen másra valók. Egy Edifier biztosan jó dolog, de ha neked IP alapú, rendszerbe illeszthető megoldás kell, akkor a hajadra kenheted. Kb. ahhoz tudnám hasonlítani mintha a "milyen teherautót vegyek?" topicba akarnád téríteni a népet Tesla Model 3-al.

    Ez a hangszóró wifivel, ethernettel, a Sonos API-jával 35eFt bruttó lesz, ami kb. 27.000Ft nettó. Mégis mennyiért kellene adniuk hogy szerinted rendben legyen? 2eFt-ért?

    Ha valaha foglalkoztál ezzel a témával, akkor talán tudod, hogy a Sonos piacvezető, az általuk kínált API egy csomó rendszerbe integrálható (ezért tudja a fent említett google home is, de otthonautomatizálási szoftverek is támogatják, lásd Home Assistant vagy Domoticz, sőt, akár magad is írhatsz szoftvereket hozzá, ha akarsz). Nagy játékos még az általad is említett Denon, de ha tényleg képben vagy, akkor azt is tudod, hogy ennyi pénzből házibarkács multiroom megoldást SEM lehet építeni, az előbb felsorolt két márkánál 35eFt-ért max wallmountot kapsz, vagy még az se... A legtöbben RPI + DAC hat alapon szokták csinálni, ahol a PI+DAC+táp+doboz árával már el is érkezünk a SYMFONISK árához kb,, és akkor abban még egy rohadt hangszóró sincs, a szoftvert hegesztheted rá napestig, és Sonos integráció se lesz hozzá soha a büdös életbe.

    Szóval légyszi mondj már egy példát, hogy ha valaki wifi vagy ethernet alapú multiroom megoldást szeretne, akkor mi a jó élet az a tuti vétel, ami ennél olcsóbb, és még jobb is, engem tényleg érdekelne, nem szeretném ha ennyire hülyének nézne mindenkit a geci IKEA, jobban képbe akarok kerülni!

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    Egyébként nem lennék meglepve ha rövidesen kialakulna a barkácsközössége ennek a terméknek, azaz: hogyan nyerjünk ki 99 USD-ért Sonos kontrollert az IKEA-ból, majd hogyan építsük be azt a *mindenki helyettesítse be ide a kedvenc hangsugárzómárkáját* dobozába :)

  • Chal

    addikt

    válasz qnadam #66 üzenetére

    Hehe, na igen, erről beszéltem :D Megnéztem most a fent említett RPI+DAC hat hazai kisker (csak hogy korrekt legyen az összehasonlítás) árakat. A hat-ból direkt olyan verziót kerestem, amin ugyanaz a DAC chip van mint ami a Symfonisk-ben. A végső ár így 28eFt lett (rpi3+dac+sd kártya + táp). Mindezért cserébe van egy kupac alkatrészünk az asztalon, doboz, hangszóró, végfok, na meg persze szoftver nélkül. Oké, ezen az "izom" RPI-n nézhetünk akár 4K videót is, úgy, hogy konyhából, vagy a teraszról behúzzuk róla a HDMI kábelt, ez vitán felül áll. Ezért nagyvonalúan vonjunk le mondjuk 6eFt-t a végösszegből, és a kupac alkatrész ára legyen 22eFt bruttó. Mennyivel jobb a helyzet, micsoda szakadék tátong így már a Symfonisk és az alkatrészkupac ára között!

    Szóval fenti "átbaszás, lehúzás, túlárazás" véleményeket megfogalmazóktól továbbra várom a jobb és olcsóbb alternatívákat, most már nagyon kíváncsi vagyok. Ha mindez megvan, akkor kérnék tippet Sonos és airplay kompatibilis szoftverre és hozzá való mobilappra is, mert ennek kapcsán is el vagyok akadva. Előre is köszi! :))

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz morzsa #72 üzenetére

    Mert sajnos IOS esetén nincs más streaming lehetőséged, és jellemzően drágább cuccokban van csak airplay támogatás, tudtommal nem volt még arra példa, hogy ~100 USD vagy az alatti eszközben benne lenne. Amúgy van rá opensource hack, amit fel lehet dobni valamire (pl. egy RPI-re), de elég esetleges a működése.

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    Ma megkérdeztem egy eladót a budaörsi IKEA-ban, azt mondta hogy már raktáron állnak a Symfoniskek, jelenleg tesztelik és tanulják, hogy majd tudjanak segíteni a vásárlóknak. Kérdeztem, hogy ezek szerint napok kérdése e már csak, hogy kikerüljön a polcra? Azt mondta, hogy szerinte inkább hetek, de elég közel van már :)

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz alexandrosz #91 üzenetére

    Mi volt a kérdés? Lehet hogy tudok segíteni, van sok Tradfri cuccom (is). Használtam őket a hivatalos módon is, de egy ideje már inkább alternatív megoldásokkal (saját rendszeres integrálhatóság miatt).

  • Chal

    addikt

    válasz alexandrosz #93 üzenetére

    Egy könyvet tudnék írni erről a témáról lassan, de idő hiányában nagyon ajánlom e helyett inkább a helyi smart home topicot :), több ezer hozzászólást hordtunk ott össze az elmúlt években. A fő csapásirány a valódi home automation és a domotika úgy általában, nem pedig az, hogy a telefonunkról tudjunk kapcsolgatni izzókat és annak örüljünk. Az egyik fő téma általában a Zigbee, és emiatt az IKEA-ás Tradfi cuccok is gyakoriak (főleg mert kb. az egyetlen Zigbee alapú termékcsalád, amit itthon jó áron bármikor le lehet venni a polcról).

    A konkrét kérdésre egyébként sajnos nem tudom a választ, de gondolom megtaláod gyorsan, ha már vásároltál, akkor ki tudod próbálni. Amikor utoljára láttam az appot és a gw-t, akkor az egész ökoszisztéma elég korlátolt volt, így én már jó ideje nem használom a gyártói megoldásokat e miatt (nem csak az IKEA-sat, hanem mást sem, és itt csak gateway-ekre, a mobilappokra, és a gyártói cloudokra gondolok). Saját épításű dolgok vannak ezek helyett (opensource Zigbee gateway, Home Assistant, stb...). Jelenleg kb. 50db zigbee eszköz üzemel benne (Philips Hue, IKEA Tradfri és Xiaomi vegyesen).

    de abszolút érdekel, mit lehet kihozni a rendszerből az IKEA által ajánlottakon felül

    Erre viszont az említett topicban bőven meg fogod találni a válaszokat, vagy ha nem, akkor kérdezz tovább ott nyugodtan.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák