Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    válasz atis78 #36 üzenetére

    Két filmet csináltam idén, az egyik alkotótáborban készült, határidős volt, ott csak telefonnal tudtam forgatni, a másiknál az volt a koncepció, hogy a rögvalóságot zömmel telefonnal jelenítem meg, az elborult snitteket pedig DSLR-rel (Canon 5D-ket használtunk erre a célra.). Mindkettő utóforgatásra szorul, az egyikre a hétvégén térek vissza, a másikra csak jövőre. Nagyon eltérő technikával nem fejezhetem be, mert meglátszik.

    Emellett több egyéb okom is van:

    1. Amatőr filmesként nincs pénzem célhardverre.
    2. Előbb-utóbb meglesz a pénz a célhardverre, de akkor már Blackmagicet veszek, 4 vagy 6K-t. Több amatőr filmessel dobjuk össze közösen.
    3. Nagyon szerencsés helyzetben vagyok, lóvét a munkahelyemtől egy projektből stúdióra, megadták, de a közbesz. időbe telik, egy Sony A7 III, egy Sony félprofi videokamera és egy DJI Pocket lesz benne. Szóval nem csak hogy nincs pénzem, de nincs is értelme jelenleg olyanba invesztálnom, amit pár hónap múlva megkapok. Idén már nem akarok filmet forgatni, a vágásban és a kodekek tanulmányozásában akarok elmélyülni. Azért szereztem egy viszonylag csúcs droidot és egy viszonylag régi Apple telefont, hogy össze tudjam mérni a kodekek tudását. Mert azért az iPhone SE nem fog ráverni képminőségben a Huawei-re, sőt, ha lemegy a nap, borzasztó hátrányba kerül. Viszont videóminőségben ettől még ráverhet, mert sokkal több függ a kodekektől, mint bárki elsőre hinné.

    Amúgy baromira elfogadnék akár 1-2 napra egy ilyen Sony-t, mert az a videó, amit linkeltem, baromi jó, kíváncsi vagyok, tényleg tudnám-e reprodukálni.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák