Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomboy0013

    veterán

    válasz Tottalino #4 üzenetére

    Nekem funkcionalitásba és stabilitásba tökéletes, olyan mint a 8.1, sebességben még jobb is. Az akksit tényleg zabálja sajnos, illetve vannak még benne grafikai bug-ok, teljes képernyős háttér beállítása esetén. Ha ezt a kettőt javítják akkor minden oké lesz. Mondjuk az elmúlt 3 build-ben változatlanul megvoltak ugyanezek a hibák és mégsem történt előrelépés azóta. Ez némi aggodalomra ad okot. Mondjuk 8.1-nél is voltak bug-ok amiket sosem javítottak. Pl explorer-nél a lassú scrollozásnál oldalra mozduló képernyő piszkosul idegesítő volt. Szóval gyanítom a grafikai hibákat nem is fogják már javítani ha eddig nem tették meg.

    [ Szerkesztve ]

  • tomboy0013

    veterán

    válasz Воланд #6 üzenetére

    Miért lenne szar? A 30-as szériában is teljesen jó azon készülékeknél ahol van 1 GB RAM.

  • tomboy0013

    veterán

    válasz zombinyul #8 üzenetére

    Irónia on:
    Egyszerűen szánalmas, hogy azok is meg fogják kapni hivatalosan a legújabb rendszert akik 2-3 éve 25 ezret kötöttek egy telefonra. Pofátlanság. Menjünk inkább át droidra ahol az alsó és közép kategóriában nem is kell ilyesmikre várni, hogy frissítés, a felsőben meg gyártónként és szolgáltatónként is változnak a dolgok, van ahol fél évet és csúsznak 1-1 felső kategóriás telefon főverzió frissítésével. Igaz droidon is vannak csúszások de ez nem gond, csak a WP a gáz ahol nem jön ki decemberben az igért frissítés hanem 1-2 hónapot csúszik és az utána következők már semennyit mert szolgáltató függetlenek is lesznek, mellékesen megjegyzem, hogy az insider program keretén belül jelenleg is elérhető egy stabil teljes mértékben működőképes változat ami mindenkinek elérhető és ha esetleg nem tetszik még lehetőség is van visszatérni a régi rendszerre. Micsoda barbár megoldás....
    Szóval mindenki dobja el a Windows-os telefonját és sírjuk és szitkozódjunk együtt, hogy itt van tényleges szolgáltatás is nem pedig csak egy terméket vágnak az emberhez mert ugye a legnagyobb gond az életben, hogy 1-2 hónapot csúsztat a gyártó a terméke kiadásán (amit mint már írtam elérhetővé tett az Insider program keretén belül)...
    Irónia off:
    Mintha a világon nem tenné ezt meg bárki bármilyen termékkel. Komolyan mondom néhányan olyanok mint a dedósok... Lehet megsértődni, de ez az igazság.
    Nekem sem tetszik, nem erről van szó, de éljünk már egy picit a való világban. Szerintem már egy 12 éves gyerek is tudja, hogy a világban nem minden úgy történik ahogy megígérik.

    (#10) woland_y2k: Ha azt sorolnád el, hogy neked miért nem tetszik a dizájn meg a kezelőfelület akkor tényleg hagyjuk is a dolgot, mert bug-okról, hibákról volt szó ami a rendszer működését korlátozza. Az, hogy nekem nem jön be a kezelőfelület az ízlés dolga, nem ide tartozik.

    [ Szerkesztve ]

  • tomboy0013

    veterán

    válasz Воланд #16 üzenetére

    950-ről nem tudok nyilatkozni, de azt biztosra állíthatom, hogy 930-on sem resuming felirat sem settings-ből és gyári app-okból való kidobálás nincs. A kezelőfelületben akad bug, de az, hogy tele van vele a rendszer szerintem elég erős. Én legalábbis kevés dolgot látok ami zavar, a héttérkép ugrálós dolog igazából az egyetlen ilyen.

  • tomboy0013

    veterán

    válasz jonnyjoker01 #21 üzenetére

    Az MS oldalán fent van, hogy idén frissíthetőek lesznek a 8.1-es telefonok is erre gondoltam.

  • tomboy0013

    veterán

    válasz Tottalino #20 üzenetére

    Az univerzális platform már önmagában megér egy misét aminek a hatására az app ellátottság javulhat, már látszik is, hogy azért dolgoznak ezen. És igazából ha ezt kiküszöbölik akkor nem lesz gond egyáltalán a Windows platformmal sem. Azt meg ne várjuk, hogy nyílt legyen a rendszer mert ezt tudhattuk, hogy nem így lesz.

    Bocs a dupláért.

    [ Szerkesztve ]

  • tomboy0013

    veterán

    válasz zombinyul #29 üzenetére

    Egyrész: Ne személyeskedj, nem vagyok elvakult, fan-nak nevezhetsz mert szeretem a platformot de azért van szemem nekem is és tudok mérlegelni, ha esetleg nem jött le a mondandóm végéből(láthatóan nem).
    Másrészt: Az 5000 SoC nagyjából 5-re csökken ha megnézzük, hogy csak a felső kategóriát frissítik droidnál.
    Harmadrészt: Megjelenési dátummal sosem dobálóznak, ha ilyen nagy fan volt akkor ezt tudhatnád, tehát az ígérgetés ezen része baromság amit állítasz. Maximum funkciókkal dobálóznak amik nem kerülnek be.
    A 950-ekről meg direkt nem mondtam semmit mert az valóban gáz, hogy úgy adták ki. Én a frissítés csúszása miatt írtam amit írtam. Mellesleg akad azért példa más platformon is a főverziók első példányánál nem kevés bug-ra, az iPhone-ok is tökéletes példák erre. Nem véletlenül javítják azt is folyamatosan, a különbség, hogy az iPhone tulajok valamiért képesek örülni a frissítéseknek a WP fanok meg fintorognak azon hogy miért nem jó alapból (ami ugye egyenlő lenne a lehetetlennel). A 950-nél is ez a helyzet. kapják ők is szolgáltatóktól függetlenül a frissítéseket ami javít a dolgokon, tehát azért itt sem olyan vérlázító a helyzet mint ahogy állítod. Az anyagminőségtől most tekintsünk el mert nem ez a téma.
    Droidnál meg egyébként is sok esetben kijön a főverzió bugokkal a csúcstelók egy részére de javítások nem érkeznek folyamatosan csak csúszva vagy egyáltalán ki sem jön némelyik. Ez mitől jobb mint a folyamatos szolgáltató független frissítések? Az hogy téged az LG-n kívül nem érdekel semmi egy dolog, nem minden droidos telefon LG és nem csak te vagy egyedül droid felhasználó, tehát ez egy akkor is létező probléma ha te nem akarod látni.
    Lehet itt egy oldalról nézni általánosságban a helyzetet, de az sosem fedi a valóságot.
    De lényeg a lényeg, azért van ok örömre mert itt még a régi készülékek is megkapják alsókategóriában is a frissítéseket és ezen a téren egyedülálló dologról beszélünk. Jelenleg akadnak bug-ok, de közel sem vészes a helyzet, tudom mert tesztelem hónapok óta a rendszert.

    (#30) Tottalino : Mondjuk az a jó az Univerzális platformban, hogy bővül a felhasználótábor a tablet és PC felhasználókkal és vonzó lesz Windows-ra is fejleszteni alkalmazásokat, ergo szélesedik az alkalmazás kínálat. Az, hogy csúcskategóriában még Continuum-mal is tudod használni az egy plusz, de alsó kategóriában attól ugyanúgy elérhetőek az univerzális alkalmazások mint felsőben, ilyen korlátozás nincs Windows-nál. Az 512-es korlát az más tészta, az 8.1-nél is volt 1-2 alkalmazásnál.

    [ Szerkesztve ]

  • tomboy0013

    veterán

    válasz Tottalino #34 üzenetére

    Na akkor megpróbálom még egyszer: Az Univerzális platformnak az a lényege, hogy egy alkalmazást kell megírni és fut tableten, PC-n és telefonon is (minimál változtatást kell csak eszközölni a telefon és tablet/PC verzió között). Ennek hatására szélesedik a felhasználótábor akiknek 1 alkalmazást kell elkészíteni. Ezért nem kell megvárni még valahogy fentebb másszon a piaci részesedése magának a telefonos résznek, hogy vonzó lehessen a fejlesztőknek a platform. 1-szer megírt alkalmazás letölthető a Windows 10 Mobile és sima Windows 10-es Store-ból is. Azaz jóval több alkalmazás lát majd a jövőben napvilágot a mobil platformra is ennek köszönhetően így megszűnik az alkalmazáshiány amivel sokan küzdenek manapság akik WP felhasználók. És ehhez semmi szükség felsőkategóriás telefonra vagy tabletre. Ez önmagában megoldaná a legnagyobb gondot amivel a platform küzd, az alkalmazás hiányt.
    A Continuum csak egy extra amivel ezt még jobban kihasználhatja az akinek csúcskategóriás gépe van.

  • tomboy0013

    veterán

    válasz Tottalino #36 üzenetére

    Semmi köze ennek ahhoz amiről én beszélek. A Continuum egy egyelőre gyerekcipőben járó dolog, itt csak az univerzális platform előnyeiről beszéltem ami minden Windows felhasználónak előny.

    (#37) Tottalino: Nem programokról beszélek hanem mobil alkalmazásokról. Hagyjuk akkor a PC piacot ha nem érted a dolgot ott úgyis korlátozottan használnák ki ezt, még akkor is ott a tablet piac ahová mobilalkalmazások kellenek inkább. A lényeg, hogy nő a felhasználótábor akinek meg fogja érni fejleszteni. Egy picit olvass utána az univerzális platformnak és rájössz mekkora plusz ez a Windows felhasználóknak ami a Win10-nek köszönhető újítás. Próbálkoztak vele 8.1-nél is de az nem igazán jött össze. Itt egységesebben működik a dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • tomboy0013

    veterán

    válasz Tottalino #39 üzenetére

    "Na de mitől nőne, ha eddig sem nőt nagyon. Mi változott? Mert mostantól w10m a neve?"

    Hozzászólásokon keresztül ezt magyarázom, hogy egyetlen platform van a Win10-zel, nem csak a mobil számít, az előbb is leírtam, hogy ugyanazok az alkalmazások tabletre is letölthetőek amiket megcsinálnak egységesen Win10-re. Olvass utána a témának, ettől egyszerűbben nem tudom elmondani. A tablet felhasználókkal nő a felhasználók száma mivel ugyanaz az alkalmazás fut el a tableten is mint a mobilon is. Az meg, hogy nekem milyen felhasználási szokásaid vannak nem igazán tükröz semmit.
    Meg amúgy ez minőségi appokat is fog eredményezni. Valahogy úgy érzem nem igazán érted ezt az univerzális platformos dolgot. Ezért is mondom, hogy olvass utána inkább.

  • tomboy0013

    veterán

    válasz Tottalino #43 üzenetére

    Elképesztő mennyire nem érted. Nincs kedvem hatodjára is elmondani ugyanazt bocsi.

    (#44) vicze1 : Én csak a mobil alkalmazásos részre gondoltam természetesen, eddig az is szét volt szedve, volt 1-2 univerzális app, de a kezelőfelületük meg funkcionalitásuk nagyon nem egyezett, Win10-en ugyanazt kapod tableten is meg mobilon is. Hogy valóban vonzóbb lesz-e így a platform azt majd meglátjuk, igazából hétről hétre jön ki egyre több univerzális app, olyan cégek is csinálnak alkalmazásokat akik pl 8.1-től elpártoltak (pl. a napokban említett Bank of America univerzális app is ilyen).

    [ Szerkesztve ]

  • tomboy0013

    veterán

    válasz Tottalino #51 üzenetére

    Nem, valóban. Nem is az alkalmazás hiányon megy a sírás minden WP topikban....

  • tomboy0013

    veterán

    válasz Tottalino #65 üzenetére

    És itt most nem is a te igényeidről beszéltünk. Hanem a potenciálról ami az univerzális app-okban van. Mert van benne potenciál dögivel, nem véletlenül kezdtek el alkalmazásokat fejleszteni már most is W10-re, holott a mobil rész még szinte kint sincs. Én is használok mobil app-ot PC-n egyébként. A legtöbbet talán az Outlook Postát, gyors és baromi egyszerű, közel sem olyan körülményes mint böngészőben szöszmötölni, meg sokkal letisztultabb az egész.

  • tomboy0013

    veterán

    válasz utomi #83 üzenetére

    Látszik, hogy a múlt meglovagolásán kívül nem sok közöd van a témához.
    MS-en kívül senki nem fejleszt rá? :D Látom nyomon követed a Windows Central oldalát is. Jah nem, mégsem.
    Lövésed sincs az univerzális platformról, de még a Win10-ről sem. Nem is értem ezt a hozzszólást minek tetted ide be....
    Én nem kicsit ugyan, de nagyon használom a Win10-et és annyira kész van mint a 8.1 csak már most minőségibbek az app-ok jó része mint ami 8.1-en volt (itt az új app-okra gondolok amik már javában univerzálisak).
    A MS nem adott ki semmilyen technikai preview-vel csúcstelót. Bug-ok minden platform főverzióinál előfordulnak szerintem ezt tudhatnád, ha van egy pici kis tapasztalatod a témába. És az sem mellékes, hogy frissítik őket ráadásul szolgáltatókat kikerülve, erre a szolgáltatós droid telefonok is képesek voltak amiken például a bug-os lollipopp látott napvilágot? Segítek: Nem.
    Ha felfognád mi a különbség a jelenlegi Nadella féle üzleti modell és a régi Ballmer féle között akkor talán ez a hozzászólásod nem született volna meg... De láthatóan nem igazán vagy képben ezért javaslok egy pici utána olvasást a témában.

  • tomboy0013

    veterán

    válasz utomi #91 üzenetére

    Sygic, Dropbox, Box, myTube, Photoshop, Twitter... csak 1-2 amit én is használok, de készül új Facebook, Messenger, Instagram app a Facebook által, hogy 1-2 az átlagnak elengedhetetlent is említsek amiben lesz újítás. Innentől felesleges is volt tovább olvasni a kommentedet úgy gondolom....
    Jah és keress rá az Islandwood-ra is ha esetleg nem hallottál volna róla ;)

  • tomboy0013

    veterán

    válasz virkir #94 üzenetére

    "Ha szerinted nem az a 950/xl akkor mivel magyarázod a kétpálcás anyag és összeszerelés minőséget és az alfa állapot szintjét is alig elérő szoftvert?"

    Nem kevésbé kétpálcás az anyag mint a 930 hátlapja amivel senkinek nem volt gondja. Összeszerelési minőséggel mi a baj? A műanyag recseg néhány XL példányon, de az az anyagból ered semmi köze az összeszereléshez. Nem esik szét egyik sem, nem törik el a keret mint sok G3 esetén a semmitől, nem kopik szét mint a régebbi Samsung csúsmodellek mert polikarbonát, meg nem hajlik el mint a csúcsszuper iPhone 6.
    Alfa szintű szoftver? Már az Insider preview változatok is gond nélkül működnek egy nulláról belakott telefonál a régiek közül is, többek közt az én 930-omon is. Ha ez neked az alfa akkor vajon milyen lehetett a lollipop mikor kijött? Nem több a bug mint a konkurensek új főverzióinál. De tudom, egyszerűbb azt szajkózni amit a haverod anyjának a bátyjának a feleségének a fia olvasott valahol... Ez az általános szardobálás meg kezd már unalmas és elcsépelt lenni. Itt sem nagyobb a gond mint más rendszernél, ami természetesen nem mentesíti a MS-ot az alól, hogy van néhány bug a rendszerben, de annyira nem is rossz a helyzet, hogy mindenki sírjon meg nyígjon folyton folyvást. Hibamentes terméket akarsz? Ne vegyél semmit, ilyen a fogyasztói társadalom. És pont azok sírnak akik éltetik ezt a társadalmat, mert nem bírnak még egy fél évet sem várni egy új termékre, mert ugye azonnal kell. És utána meg megy a sírás ha nem tökéletes. Meg is érdemlik az ilyenek...

    A többi részére nagyon nem is érdemes reagálni a hozzászólásodnak.

    [ Szerkesztve ]

  • tomboy0013

    veterán

    válasz Mercel #107 üzenetére

    Cseréled a 930-at egy BB-re és gond megoldva, van választék a piacon. Pisztolyt meg senki nem tart fejedhez, hogy Windows-t használj ;) Vagy próbáld ki a 10-et,ott az insider program, teljesen jól fut az enyémen, grafikai bugokon kívül mással nem nagyon találkoztam eddig, kivéve a karcsúbb üzemidő.

  • tomboy0013

    veterán

    válasz Mercel #110 üzenetére

    Akkor dobd fel a 10-et próbára ahogy javasoltam visszább, ha valami gáz van vele akkor könnyen vissza tudod állítani 8.1-re. Ha ezt megteszed, javaslok rögtön egy gyári visszaállítást frissítés után és a rendszer nulláról való belakását. Nálam ezzel a módszerrel nincs bug, csak 1-2 grafikai hiba de az nem lényeges.

    A használhatóságba meg alkalmazáskínálatba ne menjünk bele, mert órákat lehetne róla vitázni feleslegesen. Nem mindenkinek jön be a Win, de nem is kell, hogy mindenkinek bejöjjön, de azért én nem osztom a véleményed. Igaz céges környezetbe nem használom, de nekem jobb alternatíva a mindennapokban mint a konkurencia.

  • tomboy0013

    veterán

    válasz G4bi89 #124 üzenetére

    2 év múlva is tudod arra használni amire ma, maximum a marketing hiteti el veled, hogy elavul. A 3 éves szériájú 920-am is tökéletesen működik a mai napig és ugyanarra ugyanolyan jól tudom használni mint előtte, kivéve a hívás mert le van tiltva, ezért is lett 930. Egyébként a cserélhető akksiról elfelejtkeztél. Ha tönkre is megy 6-8 ezerből veszel újat, 4 másodperc alatt kicseréled és kezdődhet elölről a 2 év.

Új hozzászólás Aktív témák