Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Masooo

    aktív tag

    válasz Rinocerosz #17 üzenetére

    Ebben egyet tudunk érteni. A megoldás is már csak részben segítene, de azért megtorpanna kína is.
    Igen a gyártást vissza kellene hozni nyugatra és igazából beérni kevesebb árréssel akkor árat sem kellene emelni. Persze vannak naív emberek, de mikor olyat látsz hogy egy termék 140.000 ft aztán akciósan 120 majd 100 végül 80 és ott megveszik és ez egy mélyhűtő esetén nem is fáj az al-inak mert az ottaniak elmondása szerint nem volt 40.000 a nofrost mélyhűtő beszerzése akkor most miről is van szó pontosan?

    A gond a gyártató aki gazdagodni akar akár pofátlan módon is és a kereskedő aki szintén. Láttam több fórumon sírtak a kereskedők a külföldi rendelések miatt, közben mi akik rendelünk így, betettünk linkeket pl ebay gearbest stb oldalakról akik már eleve haszonnal árulnak 1-1 termékről ami ott 1 dollár itt 3900-5900 ft között változik, vagy olyanról ami kinn 2200 itt majd 9000-12000ft között vannak. Igyekeztünk elmondani, hogy mindig azt hangoztatja a kereskedő hogy 20% haszna van és akkor ez mi és miért méltánytalan sírni, közben adott esetben német prémiumokkal kocsikázni, ahelyett, hogy megértenék végre, amikor boltot nyitnak, a világ minden boltja a konkurenciájuk akik hasonló termékekkel kereskednek, kína ebben a posta miatt eleve komoly ellenfél megint. No és akkor ott vannak a nagykerek kínából mint alibaba és társaik....

    Tehát a pénz és a profit maximalizálás a gond egyik fő alapja. Ez az ami miatt nem fog felállni egyetlen cég sem azzal, hogy jófej vagyok, hazajövök és nem cserélek csak 2 évente cégautóparkot, de lenyelem.
    Thrump egy f---k, de el tudta érni, hogy cégek hazavigyenek gyártást. (Kedvenc szerszámaim a milwaukee gépek, igaz én csak hobbista vagyok mert sajnos én is a 300millió nem kellő ember közé tartozom, de a régi amcsi márka kínai kézben is kiváló szerszámokat készít. Ők is "haza költöztek kínába idővel" de végül visszavittek gyártást az usába mert kellett az usa made logo).
    Igyekszik védeni az autógyártást is, hogy usa-ban maradjon ne mexikóba menjenek át az ár de főleg a profit miatt. Ez követendő lenne, de bajos, mert a tőzsde és az ottani haszonlesők hada miatt, a világgazdasági összefonódások miatt ez is egy kb szélmalomharc.
    Szomorú. Valóban vmi komoly dolognak kell történni ahhoz, hogy ezek a dolgok változzanak, de a nagyon drasztikus dolgokon kívül én nem látok még most más megoldást. Mert aki kapzsi (aktuálpolitika akár) az nem fog megtérni míg vki pofán nem lövi őt vagy valakit a szűk köreiből és lehet, h akkor sem, de most öljünk meg minden korrupt politikust és vállalatvezetőt meg pénzembert? Megoldás lenne, de drasztikus.

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

Új hozzászólás Aktív témák