Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz #36031232 #18 üzenetére

    Nem akarom lerombolni senkiben a műegyetemi kultuszt, de az a világ legtermészetesebb dolga, hogy egy képzési hely megpróbálja (különösen a belépő tudományos fokozatot kínáló szakjai esetében) lenyomni a költségeit tömegoktatási módszereket használva. De ettől még nem lesz alulfinanszírozott, csupán a BSc képzések fejlesztése helyett szívesebben használja fel a pénzt tudományos tevékenységre, konferenciázásra, kutatásokra meg drága új eszközök vásárlására - amit a halandó hallgatóktól lehetőleg jól messze elzárva tart. Még csak azt sem lehet mondani, hogy ez magyar sajátosság, mert valójában ahol tényleg fizetős felsőoktatás van, ott még élesebb a verseny az érettségizők kegyeiért: fűt-fát ígérnek nekik, aztán első félévben pereskedésig fajuló viták szoktak kialakulni, ha egy gólya nem azt a minőségű oktatást kapja, amit a képzésről szóló marketinganyagban vagy nyílt napon kínáltak neki [1],[2]. Ha tényleg úgy érzed, hogy nem azon a színvonalon teljesít a BME, amiért fizettél / fizetnek neked, akkor ez szerintem előtted is nyitott út, bár én nem tapasztaltam ennyire súlyosnak a helyzetet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák