Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz fatpingvin #1 üzenetére

    Amig nem akarjuk nagyon komoly dolgokra hasznalni, boven jo oda egy alap win, valami speci teljesitmeny profillal, meg egy automatikusan inditott felulettel, ami mar viszont erre van kitalalva.
    En alapvetoen ugyis ugy tekintek ezekre a gepekre, mint dokkolhato jatekgep. Amig metroban / repulon / auto hatso ulesen / akarhol vagy, jatszol rajta, amikor meg komolyabb dolgot akarsz, dokkolod, es akkor pont ugy mukodik, mint egy dokkolt laptop, kulso monitorral, egerrel, billentyuzettel. Sokat utazo, jatekot kedvelo embernek egy igazi fonyeremeny lehet egy ilyen gep, meg ugy is, hogy azert boven van benne kompromisszum.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Duree #4 üzenetére

    Arazas valoban nagyon fontos kerdes lesz, viszont az van, hogy aki most rendel steam deck-et, annak ha mazlija van, talan karacsonyra megkapja. :(

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz agaron #7 üzenetére

    Oszinten szolva, ha eroben meg akkuidoben kb hoz egy steam decket, az OLED kijelzo plusz a rendes billentyuzet (a felcsusztathatos modellben) nekem megerne nemi felarat a steam deckhez kepest, meg azon az aron is, hogy nincs steamOS, csak win.

    Mondjuk az is igaz, hogy most pont ugy alakult az eletem, hogy nem vennek, mert minek, otthonrol dolgozom, ha megyek valahova, az meg vagy bolt, vagy csaladdal vagy haverokkal valami program, vagy hasonlo, tehat minek, ugyse jatszanek, telefonomra se szoktam kb ranezni ilyenkor. De pre-COVID idokben kb olni tudtam volna egy ilyenert, mert napi 2*1 orat ingaztam ugy, hogy ennek a 90%-ban nem volt elerheto internet. Olvastam meg tanultam, nem volt gaz, de neha nagyon tetszett volna, ha ebben az idoben egy kis jatekkal ki tudok kapcsolni.

    Whist: Scalper arak nem erdekelnek, koszi. Szamomra elvi kerdes, ha nem elet mulik rajta, nem penzelek hienakat. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz fatpingvin #12 üzenetére

    Ha nem akarsz jatszani, illetve nincs barmi egyeb, ami miatt konkretan kotodes van a win-hez (ceges policy, szoftverek, akarmi), akkor szvsz ha mar van egy faszan belott linuxod, a legnagyobb f@szsag a wint probalgatni. Minek? Ugyse akarsz semmi olyat csinalni, amiben tobbet ad, mint a linux, cserebe csomo olyan dolgot (es ugy) szeretnel hasznalni, amiben erosen elmarad. Csak azert nincs ertelme, hogy utana meg jobban tudjad szidni.

    Tudod, kalapaccsal szeget, szeget kalapaccsal. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Duree #16 üzenetére

    Tegyük hozzá nem is meglepő, hogy ilyen sikere van. Ezen a piacon a steam deck ár-érték aránya olyan, hogy konkrétan felmossa a konkurenciával a padlót. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz vicze #19 üzenetére

    Ne tekintsunk pletykakat megerositett tenyeknek szerintem, plane ne irjunk roluk ugy, mintha azok lennenek.
    Semmilyen hivatalos megerosites nincs rola sehol, hogy veszteseggel arulnak a steam decket, ez egy sima internetes pletyka/urban legend. A valosag valoszinuleg inkabb az, hogy kb nullara jonnek ki, de ezt valoszinuleg sose fogjuk tudni.

    Nyilvan azzal se lehet versenyezni, ha ok kijohetnek nullara, mas meg ertelemszeruen nem, de a dupla-tripla arakat semmi nem igazolja. 20-30% felar meg ertheto lenne, tobb nem. Tegyuk hozza semmi nem akadalyozza a konkurenciat abban, hogy csinaljanak sajat aruhazat (meg akar sajat OS-t/feluletet/forkot), sajat akciokkal, szolgaltataskinalattal, es versenyezzenek.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz vicze #21 üzenetére

    SteamOS es SteamPlay koltsegeit a vas arahoz hozzaadni szerintem enyhen szolva nem korrekt. Azert nem, mert nem zart a vas (konzol), hanem teljesen nyitott (PC).

    Innentol kezdve az OS fejlesztes egy teljesen mas teszta, mas termek, es nem lepne meg, ha a steam deck csak az elso fecske lenne SteamOS szempontbol, es a kesobbiekben jonnenek a verziok a konkurenciara is. Ha ugyesen csinaljak, ezt (hordozhato nem laptop gamer PC) a piacot is le tudjak tarolni (plane ha a kedves MS nem szedi ossze magat es folytatja a szerencsetlenkedest, amit a win10 ota muvel). Az megint mas kerdes, hogy szemely szerint annak orulnek jobban, ha nem csinalnak ugyesen, igy is monopolkozeli helyzetben van a steam PC gaming szempontjabol, nem lenne tul jo tovabb sulyosbitani ezt a helyzetet, de ha csak Ok csinaljak jol, akkor azzal nem lehet mit csinalni.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz vicze #24 üzenetére

    Az, hogy egy platform nyitott vagy sem, az nem azt jelenti, hogy hibamentesen mukodik minden letezo OS-el meg szoftverrel, hanem azt, hogy az opcio es a torekves megvan ra. Ha nem igy nezzuk, akkor az elso generacios Ryzennel epitett DIY PC se volt nyitott platform, meg az elso generacios core i-x sem, meg a core2 sem, meg a NAVI sem, meg a Turing sem, ami nyilvan valoan egy orbitalis baromsag.
    Esetunkben a steam deck teljesen nyitott, mert azt raksz ra, ugy, es akkor, amikor akarsz, gyarto oldalarol negativ kovetkezmenyek nelkul (ertsd: nem kell hackelni, a lehetoseg adott, nem ugrik a gari, stb). Sot, meg a torekves is adott, hiszen ugyan jelenleg nem tokeletes a win driver, de mar van es hasznalhato, es erosen valoszinu, hogy erkezni fog hozza javitas. Pont, mint ahogy gyakorlatilag minden mas HW eseteben is igaz ez.

    Az, hogy egy gyarto monopolkozeli helyzetben van, az nem azt jelenti, hogy nincs alternativa, ha nagyon akarod sem. Azt jelenti, hogy a piac hatalmas reszet uralja. Az egy teljesen masik kerdes, hogy miert (szolgaltatasokban, elterjedtsegben, tamogatottsagban annyira elorebb vannak, hogy igazabol az se teljesen igaz, hogy letezik valos alternativa, mert b@szhatod a jatekodat az epic store-ban, ha az osszes haverod steamen keresztul nyomja).

    Nehez ugy szakmarol beszelgetni, hogy nem ugyanazokat a kifejezeseket hasznaljuk ugyanarra. Kicsit olyan erzesem van, mint ha el se olvasnad, amit irok, vagy csak nem ertelmezned, hanem kiragadsz reszeket kontextusbol, kifejezeseknel a betuk felet elfelejted elolvasni, es ugy vitazol. Nem biztos, hogy sok ertelme van a dolognak igy. :U
    Legyszives probalj meg picit jobban odafigyelni a masik oldalra is, vagy hagyjuk inkabb az egeszet.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz vicze #27 üzenetére

    "Az hogy nem ugrik a garancia egy tök jó dolog, de support nélkül mit sem ér gyakorlatilag egy normál usernek."
    De pont ezaz, hogy VAN support. Legalabbis egyelore ugy tunik, aztan majd 1-2 ev mulva kiderul, kinek lett igaza.

    "Epic több userrel rendelkezik és az aktív userek számában meg közel azonos, napiban Steam ~30millia, Epic ~15milla."
    Hmmmmm, legutobb mikor neztem meg nagyon nem ezek a szamok voltak. Ebben az esetben viszont igazad van, ezt beneztem, akkor a steam monopolhelyzete erosen megszunoben van, vagy mar meg is szunt, ez nagyon jo hir.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz vicze #30 üzenetére

    Igy is lehet nezni. Meg ugy is, hogy hogy jar jobban a vegfelhasznalo, meg a fejleszto. A steam feltetelei enyhen szolva gusztustalanok fejlesztoi szempontbol, csak eddig abszolut zero valasztasi lehetoseged volt. Gyakorlatilag vagy ott voltal, vagy kb nem leteztel.
    Ha most adnek ki jatekot, erosen elgondolkodnek rajta, hogy fent legyen-e steamen, ha az epic store-al majdnem ugyanakkora tomeget erek el. Valoszinu valahogy ugy csinalnam, hogy elso ~3-6 honap steamen nem lennek fent, csak a ~barhol mashol, hogy lehetoleg ha valaki ugyis megvenne, ne ott vegye meg, aztan csak akkor mennek steamre, amikor mar nagy a valoszinusege annak, hogy ott mar tenyleg az veszi meg, aki sehol mashol nem vette volna meg. Es ehhez a fillert nem kene fizetnie nekem az epicnek. Ha a jatek UE-t hasznal, akkor ez plane igaz, akkor kb ossze se lehet hasonlitani, siman dupla hasznot hoz minden epic store-os eladas a steamhez kepest.
    Alternativa az lenne, hogy steamen adom durva (minimum 40%) felarral, hogy fejlesztokent ugyanott legyek, de azt meg a steam tiltja, (legalabbis mikor legutobb neztem tiltotta) szoval...

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák