Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz D1Rect #1 üzenetére

    Én azért nem akkor találkoztam vele először, régebben is kereskedtem vele :)

    (#2) buherton
    Mire gondolsz? A brókertől utána kivontam a pénz nagyobb részét, visszaállítottam a "békeidős" portfolio struktúrát. De amúgy viszonylag hamar összeszedtem a hiányt más forrásból.

    (#3) cskamacska
    Azért egzisztenciális problémákat nem okozott volna egy teljes bukás sem, meg családom sincs, szóval másokat sem "veszélyeztettem" volna. Ezért mertem bevállalni ezt a kockázatot.

  • válasz Freiherr #5 üzenetére

    Azért ez nem ilyen egyszerű. Nem csak a brókereknél tették elérhetetlenné a májusi szerződést (ami áprilisban járt le, azt hívják májusinak), úgy emlékszem, hogy maga a CME is felfüggesztette a kereskedést vele. A negatív ár, azt hiszem eleve tőzsdeszabályozási problémát is vet fel. Nem szabad megengedniük, hogy negatívvá váljon egy termék ára. Meg hát, ha meg is tudtad volna venni, abból gyorsan ki is kellett volna szálni, mert a következő napon lejárt.
    Visszaszálhattam volna egyébként másnap és nemhogy a veszteséget hozta volna vissza, hanem valószínűleg nagyobb profitot csinálok, mint eredetielg terveztem, hisz jóval alacsonyabb árról indulok. De épp akkor mutatta meg magát a piac, hogy amit eddig 100 évig hittek róla az mind megdőlt. Az nem egy biztos befektetés még csak nem is egy megalapozott spekuláció lett volna, hanem színtiszta hazardírozás. És épp előtte való nap buktam el az emlíett összeget, amit eleve azért mertem feltenni erre, mert meglehetősen biztosnak láttam. A kockázatkezelési stratégiám tehát egyértelműen azt mondta, hogy távol kell magam tartani a piactól.
    Egy kisebb pozícióval, persze megtehettem volna a felfelé irányt, de ahhoz az kellett volna, hogy képes legyek rossz esetben további veszteségeket is leírni, ha úgy alakul és akkor erre pont 0 hajlandóságom volt.

    (#6) Stanlee
    Nincs mit. Igazából, bár nem esik jól az embernek, ha kiderül, hogy mégsem olyan okos, mint hitte magáról, azért nem is érzem azt, hogy full hülye voltam. Ismerhettem volna az akkori szintemnél jobban is a piacot, de olyan szélsőséges viszonyok voltak akkor, hogy hiába olvastam volna utána bármennyit a helyzetnek, biztos vagyok benne, hogy ezek a tulajdonságai a piacnak, amik akkor megnyilvánultak, azok nem forogták volna ki magukat egyértelműen netes vagy tankönyvi kutakodásokkal. Vállaltam tehát a kockázatot és benne volt ez a forgatókönyv is.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz Krugszvele #12 üzenetére

    Köszi, bár én nem érzem ezt olyan nagy dolognak :) Egyszerűen csak érdekes történet, meg akkoriban a tőzsdés topikban sokat beszéltünk róla. Úgyhogy gondoltam megosztom, hogy én hogyan nem gazdagodtam meg ezzel a trade-del. ;]
    Nem célom amúgy, hogy profi kereskedő legyek, csak képben akarok lenni annyira a dolgokkal, hogy ki tudjak használni a piacon adódó lehetőségeket. Mármint a bejegyzésben említettnél hatékonyabban :DDD

    (#14) bambano
    Ez nem az a kategória, ez sima, alap határidős piac. Az már más kérdés, hogy sokan úgy ugrottak bele, hogy a legalapabb dolgokkal sem voltak tisztában, aztán azt vették észre, hogy elment minden pénz. Rengeteg ilyen sztori volt tavasszal.
    Inside the Biggest Oil Meltdown in History - Institutional Investor

    [ Szerkesztve ]

  • válasz bambano #17 üzenetére

    És hol húzod meg a határt? Ha befektetsz, akkor nem arra apellálsz, hogy nőni fog a befektetésed értéke? Ergo spekulálsz, nem?

    A tőzsde meg szabályozottan működik, megvannak a feltételei, hogy ki léphet tőzsdére, hogyan lehet kereskedni, stb. Az, hogy semennyire nem építi a gazdaságot olyannyira nem igaz, hogy épp a fordítotja valósul meg. A cégek, amint lehetséges, igyekeznek a tőzsdére, hogy pénzt húzhassanak be és gazdasági céljaikra fordíthassák. A "spekulánsok" vagy akárhogy is nevezzük azokat, akik pénzt visznek tőzsdére, pedig segítik a likviditás fenntartását, ergo a gazdaság működtetését.
    Eklatáns példa erre pl. a Tesla. Régesrég csődbe ment volna a tőzsde és a spekulánsok nélkül, most pedig már annyi pénzt pumpáltak bele, hogy önbeteljesítő jóslat lett. Most már van pénze arra, hogy a nagyotmondásokat akár meg is valósítsa.

    Mielőtt nagyon belemennénk, nem védeni akarom, csak felesleges ennek ilyen morális vetületet adni. Ha pénzt látsz, te is lehajolsz érte, ez az emberi természet. A többi már politikai szintű szlogen, aminek a valós spekulációhoz vagy kereskedéshez nem nagyon van köze.

    #18 Agyturbina
    Erről is hosszú értekezéseket lehetne írni. Régebben ugye úgy működött a dolog, hogy ha nagyon megindult a gazdaság és vele együtt az infláció, akkor emeltek az alapkamaton, drágább lett a hitelezés, visszafogta a gazdasági növekedést és megfogta az inflációt. Utána meg eresztettek a gyeplőn és ez szépen ment is így sokáig, ciklikusan. De ez, legkésőbb a 2008-as Lehman csődig működött csak, azóta nem igazán sikerül inflációt gerjeszteni, még negatív kamatokkal sem. Erre rájött még ez a koronavírus válság, aminek hatására pl. a FED (vagy AU-ban az RBA) elkezdett brutál mennyiségű pénzt nyomtatni. Mégsem látunk (szerencsére) elszálló inflációt, mert ezt a pénzt egyelőre felszívta a tőzsde (ugye az imént emlíett TSLA vagy a Bitcoin, stb.)
    Érdekes dolgok ezek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák