Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz aprokaroka87 #28 üzenetére

    Igen, használja, és ez a téma nagyon érdekelne, csak eddig sehol sem láttam olyan cikket, amiben részletekbe menően kitárgyalták volna! Szubjektív vizsgálat alapján az A3 (2107) érezhetően, úgy 20%-kal gyorsabban tölt be oldalakat, mint az Xcover 4, egy LG G6 pedig böngészési élményben alig, talán csak egy hajszállal van az említett A3 felett. Viszont a G6-nál ugye a kijelző felbontása 1440 x 2880 pixel, míg az A3 és az Xcover 4 csak 1280 x 720. Lehet, egy ilyen felbontású kijelzőnél már a GPU a leginkább limitáló tényező, mert CPU erő tekintetében böngészéshez szerintem elég lenne akár 4 mag is 2GHz környékén a zavartalan működéshez.

    Xcover 4: Mali-T720 MP1, A3 (2017): Mali-T830 MP1. Még nem hasonlítottam össze őket (de kábé 1 perc múlva meg fogom tenni). Nem kizárható, hogy a 20% előny az oldalbetöltési időben nem csak a 8 mag számlájára írható.

    Wikipedia szerint az Exynos 7 Quad 7570-ben csak Mali T720 MP1 van, nem pedig MP2, mint ahogy azt a gsmarena.com állítja. Lehet, a GPU-n múlik inkább a difi, nem is a CPU-n, bár tény, hogy a CPU rész is limites valamennyire 1,4GHz-en négy mag mellett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák