Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fall-N

    veterán

    Nem értem miért kell minden egyes tesztben leírni negatívumként, hogy szoftveres navigációs sáv van és nem kapacitív? A mai nagy felbontású kijelzők korában az a sáv ha kiszámoljuk 5,625 %-át "veszi el" a teljes magasságnak. Ezzel az erővel rejtsük el az állapotsávot is (3,75 %). Szubjektív kinek mi tetszik, használhatóságot nem rontja.

    Előnye is van:
    - Felcserélhető a sorrendjük a "gomboknak".
    - Nem kell sötétben matatni a kapacitív gombokért. A legtöbb mai készülékben nem nagyon van háttérvilágításuk. Samsung is lekapcsolja alapból a két szélsőt. (Át lehet állítani.)
    - Kisebb alsó káva lehet(ne) velük, letisztultabb design. (Nem itt, de jó példák rá: LG G2, G3.)
    - Legtöbb gyártói ROM-on személyre lehet szabni (értsd témázni) és elrejteni gesztussal.

    Másrészt mivel sok olvasó ad a szavaitokra így alapból sokan itt is a fórumon negatívan állnak hozzá. Sokan nem is használták napi szinten.

    Az átlag felhasználót egyébként meg nem zavarja, akik többen vannak. Droidon sem újdonság, Google 4.0 óta használja. (Tableten 3.0 óta.)

    [ Szerkesztve ]

  • Fall-N

    veterán

    válasz Donki Hóte #24 üzenetére

    Kevered a dolgokat. Szoftveres gomb a virtuális, ami a kijelzőn van. Az érintésérzékeny kapacitív az hardveres, az nem tud szoftveres lenni. Lásd szoftver fogalma. Az más kérdés, hogy fizikailag nem kell benyomni (nem valódi gomb), de ettől még fizikai.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák