Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fairi

    addikt

    válasz Vincent71 #46 üzenetére

    "Államszocializmusban, félkapitalista diktatúrákban, illiberális központi irányításban ezek nem mennek."
    Nono.
    Az 1960-as években megjelentek a dél-koreai gazdaságra később jellemzővé váló óriásvállalatok, a csebolok, melyek a japánok által hátrahagyott ipari létesítményeket megszerezve, a kormány számukra kedvező gazdaságpolitikájának köszönhetően rövid idő alatt értek el számottevő sikereket.
    Amit Kína csinál igenis működőkepés, persze szükséges a valódi piac visszacsatolása, de az állam segítség az sok mindenen javíthat.
    Állami segítség, plusz piaci kapitalizmus egész nagyra tud cégeket növelni és hasznos is termelnek.
    VALÓDI PIAC törvényei se működnek, mert ez mindig monopóliumok és oligopóliumok kialakulásához vezet. nagy szereplők akadályozzák, megveszik a kicsit, kevés cég kartellezik.
    Minden ország beavatkozik a piacba, lehet ez közvetve, mint pl kartelltörvények, feldarabolás ha kell, vagy közvetetten, bizonyos cégnek pénz ad hogy növekedjen.

  • Áfogat

    csendes tag

    válasz Vincent71 #55 üzenetére

    Nem szeretnélek kiábrándítani, de amit írsz az eléggé utópisztikus. Egy ideális állapotot írsz le, és ezt azonosítod a nyugat jelenlegi működési modelljével.

    Légy szíves mondj 10 olyan példát, ahol tiszta "piaci"/"kapitalista" modell segítségével emelkedett fel bármilyen szervezet (lehet cég, állami szervezet, magánvállalkozás, őstermelő, Piri néni, stb.).

    (Na jó hazudtam, szeretnélek kiábrándítani :) )

  • fairi

    addikt

    válasz Vincent71 #54 üzenetére

    " Sem környezetvédelem, sem munkavédelem, sem szakszervezet, sem adózás, sem semmi nem zavarja otthon őket. Így könnyű ám."
    sztoriból kimarad, hogy ezeket az előnyöket kezdték kihasználni a nyugati cégek is.Mai fogyasztó társadalom nem is lenne ha Kína nem nyújtja ezeket a világnak. Olcsó munkaerő, nuku környezetvédelem, no szakszervezet szarakodás (fránya Franciaország), erős diktatúra ami stabilitást garantál. (nincs négyévenkénti választási mizéria)
    2010-ig szép volt minden, csak Kína többet akart, saját márkát amibe pénzt tolt.baj itt van.

    "De a piacról hasznot akkor tudsz realizálni, ha eladsz, azt megveszik, használják, fizetnek érte." valóságban meg az van, ha te egy harmadik világbeli ország kb minden tekintetben elavult.Államnak ekkor be kell vállalni veszteséget, sokszor többet, hogy kitermeljen 1-2 céget ami igenis több mint egy másológyár. Huawei most érte el ezt, már képes profitot is termelni, már külföldön megállja a helyét, és lassan Samsung árakban árulhat, nem csoda most 2019-ben kezdődött ez ily erősen!
    100 évnyi lemaradást nem könnyű átugrani, főleg úgy hogy minden szabadalmakkal le van védve. nem csoda magyar ipar sok területe eltűnt, mikor nyugati piac bejött kiderült sok minden elavult évtizedekkel. Pl létezett Telefongyár Rt. is.

    "Szóval érted. Teremtsenek tiszta, átlátható, számonkérhető feltételeket"
    picit gondolkodj, bármiféle átlátható akkor is mindig vádolhatod kémkedik.
    nem a diktatúra zavar itt bárkit, vagy az emberi jogok, hanem technika ami onnan kikerül nincs ellenőrzés alatt.
    [link] hasznos kép. Látszik NSA aktívan figyeli Kínát, ami ellen korlátozottan tehet, mivel USA technikát igényel még mindig. Mint mindenki magából indul ki, USA pánikolt a kínai tech miatt, mivel 100% lesz ebből kémkedés.

    "És ha így is sikeresek lesznek a piacokon - nem otthon, támogatva - nos akkor had realizájanak profitot."
    nem felejtsd el Nyugat ebbe beleszólhat ezer eszköz van ami lehetetlenné teszi hogy mi megkapjuk. sajtónk propaganda ága világossá teszi veszélyes tech, szolgáltatók nem adják etc.

    [ Szerkesztve ]

  • fairi

    addikt

    válasz Vincent71 #62 üzenetére

    "Ugye nem gondolod komolyan, hogy a kínai vezetés nélkül tudott ott termelni a világ? "
    azért mentek oda, mert ilyen privilégiumokat adott nekik a párt. ne néz engem hülyének.
    Miért tette a kormány, kb nézd meg a történelmet. Milliárd éhes száj, kevés munka, katasztrofális kulturális forradalom, fejlődő szomszédok. per pill egy shit hole az ország.
    Kb az állampolgárok feláldozása sok harmadik világbeli állam teszi és államot alig érdekli. Kb nem tudnak mást tenni. Csak Kína évek során elkezdte megszerezni a technikát,először sima másolás, utána fejlesztés is. Az utóbbi most a baja USA-nak.

    "Ugye nem gondolod komolyan, hogy a kínai vezetés nélkül tudott ott termelni a világ? "
    Kína újkori történelme katasztrófa: kezdődve az ópium háborúktól, utána japán-kínai háború, polgárháború, kulturális forradalom.
    egy erőforrásuk volt mint sok egyéb államnak: ember
    szovjetekkel is összevesztek, kommunizmus átalakították és ötvözték.

    "Az zavarja a cégeket, hogy egy diktatúra megengedi, hogy dolgoztass éhbérért és szennyezheted a környezeted és bármit ellophatsz. Ezt otthon nem tehetik meg, ez zavarja őket, a kínaiak meg megtehetik.
    Téged is zavarna."
    komolyan ne játssz az értetlen.

    ha éhbérért van munkaerő akkor oda települ, ha nem kell szennyezést takarítani akkor odamegy a cég. (gondolom a kongói koltán bányákról hallottál, akkor tudod a cégek mily piszkos ügyekre hajlandóak) Inkább az zavarja ha kimaradnak és azon háborodnak fel ha kiszervezés után techet lemásolják és utána hasonlót alkot olcsóbban a diktatúra. Kína ügy 2010 után indult, mikor már riválissá váltak. 2017 után kezdett mérgessé válni.

    "A kérdés az, te hol szeretnél élni?"
    mi a halál köze van a témához? Én egy Banks-i orbitálon élnek, de lehetetlen (ha nem érted az butalást érdemes elolvasni Iain M. Banks: Nézz a szélbe)

    "Nos, nem teheti meg. Ugyanis a smart telefon alapjai, az android és az iOS, meg egy rakás szabadalom, lényegi alkatrész az bizony az USA cégeké"
    meg tehetette volna és sikeres is lett volna ha USA nem kezdi el ezt. P30 pro már elég komoly áron van és eddig sikeres volt. Egész ügy időzítése nem véletlen, 2. gyártó lett jelentős profitot is termel már, és 5G fejleszt.

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz Vincent71 #95 üzenetére

    Te politikai/lakhatási irányba viszed el, viszont én erre nem kerestem választ és nem is én leszek a beszélgetőpartnered ebben a buliban.

    Engem hidegen hagy az USA, így nem igazán fogok se ellene, se mellette érvelni. Számomra idegen, nem is foglalkozok vele mélyebben, így semmiféle módon nem tudnék bekapcsolódni az általad felvetett kérdésékbe.

    Mivel én se nem vagyok nyugat, se nem vagyok kelet-párti. Én itt élek az Alföld közepén, és nekem ez teljesen megfelel.

    Köszi :) :R

    [ Szerkesztve ]

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • Bici

    félisten

    válasz Vincent71 #95 üzenetére

    Én úgy értettem, hogy a Huawei kémkedésére várna bizonyítékot. :U

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz Vincent71 #98 üzenetére

    Mondom, nem ez volt a kérdésem :)

    Nem értem, miért akarsz irányított beszélgetésbe belevinni. Volt egy párbeszédem valakivel, beszéltünk valamiről, egy teljesen más dolgot belevonsz. Engem az a része nem érdekel.

    Nem arról beszélgettünk. Én elmondtam, hogy engem nem érdekel egyik ország sem, azt írtam le, hogy ez szerintem, jelen állapot nem jó. Ennyi, pont, többet ne magyarázz nekem bele :)

    A Huawei kért bizonyítékokat, ezt adják elő akkor nekik, a világnak, akárkinek... Addig én súlytalannak érzem a dolgot.

    [ Szerkesztve ]

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • kchris78

    veterán

    válasz Vincent71 #46 üzenetére

    itt a lényeg... és akkor jönnek olyan fórum hozzászólások hogy ő fujfuj USA helyett Kínában akarna lakni... De hát voltak olyanok is akiknek a Szovjetúnió tetszett jobban meggyőződésből. Mert én lehet hogy Trump hülye meg nem teljesen korrekt amit csinál de én maradnék az USA tömbjében!

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz Vincent71 #102 üzenetére

    Köszi :)

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • Bici

    félisten

    válasz Vincent71 #101 üzenetére

    Ezzel az a baj, hogy így az emberek elveszítik a bizalmukat.
    Ha az USA mutatott volna bizonyítékot a mostani hadjáratára, akkor azt mondanám, hogy oké, mert ha elég erősek, akkor miért ne zárnának ki egy bizonyítottan kémkedő gyártót, mégha maguk is ezt teszik.
    Így viszont azt gondolhatja a közvélemény, hogy vagy kamuznak a kínai lehallhatásról, vagy leszarják, hogy ki mit gondol.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • judas13

    addikt

    válasz Vincent71 #55 üzenetére

    "Sem környezetvédelem"

    ......
    Kína világelsőségre tör a környezetvédelemben

    Az Egyesült Államok felmondta a párizsi klímavédelmi egyezményt, az így előállt hatalmi vákuumot Kína akarja kitölteni.

    Kína karácsony másnapjára időzítve tette közzé elképzeléseit. Jövőre az ország 150 millió tonnával csökkenti a szénenergia felhasználását: vagy elhalasztja, vagy feladja a szénerőművek bővítését.

    A meglévő szénerőművi kapacitást 20 millió tonnával csökkenti, ezzel 55 százalékra csökkenti a szén részarányát az energiaiparban...
    .....2017-ben üzembehelyezett megújuló energia kapacitásának 40 százalékát Kína adja.
    A megépített vízi-, szél-, nap-, és atomenergia tekintetében Kína már világelső lett.
    euronews

    "Kína elkötelezett a zöld megoldások és a fenntartható fejlődés iránt, és a közös nyilatkozatban is szerepel, hogy a BRI hozzá kíván járulni az ENSZ 2030-ra kitűzött klímavédelmi céljainak megvalósításához."
    MN

    "Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

  • beyruth82

    veterán

    válasz Vincent71 #46 üzenetére

    De mennek diktatúrákban,féldiktatúrákban és autokratikus rendszerekben.Sokszor sokkal jobban mint liberalista demokráciákban.Az ázsiai csoda államok mind a 60-70-80-as évek diktatúrái során fejlődtek a legtöbbet(pl:Szingapúr,Tajvan,Dél-Korea).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák