Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kchris78

    veterán

    válasz doooo #113 üzenetére

    igen, és még csak nem is feltétlenül a Párt hanem a mostani vezetője. Pár évvel ezelőttig azt lehetett látni hogy talán a lazítás lesz az irány. Aztán jött az új főtitkár...

  • fairi

    addikt

    válasz doooo #113 üzenetére

    "Kína egyre inkább itt van, majd hozza magával az új népesség-kontrolláló újításait, meg a feltételeit, amiket muszáj lesz betartani, mert ha nem, tönkreteszi a kis országokat"
    Nem USA-t akartál írni, az szeret kisebb gyengébb államokat porig bombázni.
    Kína bármely állammal üzletel,legyen az iráni teokrácia vagy afrikai államszerűség. segítségnyújtásnak nincsen politikai vagy társadalmi feltételei csak gazdasági. Kína sehol se támogat jelenleg kommunista gerilla mozgalmakat.

    "Az a baj jelenleg, hogy Kína nem akar egyensúlyt, ésszerűségről meg különösen nem lehet beszélni velük kapcsolatban. "
    Usa egyetlen egyensúlyt tud, ő a szuperhatalom minden más vagy szövetséges vagy aktuális fegyvertesztbázis. Ezt a két feltételt biztos nem fogja Kína elfogadni.

    "Azt is kihangsúlyoznám, hogy nem a nép a probléma, vagy a kultúra (már ami még megmaradt belőle), hanem a Párt."
    Párt tudja a történelmet. 15. században Kínai császárság elkezdte felfedezni a világot, és telepeket létesíteni. technikailag fejeltebb volt akkori Európánál. Cseng Ho neve tán ismert, de 1436 bezárkózás mellett döntött a császár. Külkereskedelem leáll, belső is lassult. 1820-ban európaiak feltörtén a diót, ellenőrzés alá vonták Kínát. jelenlegi vezetés előre menekül, ópium háborúk újra lehetnek, csak más néven.2001-től USA agresszívabb külpolitikája elég vészjósló sok államnak.

Új hozzászólás Aktív témák