Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz Technoman #392 üzenetére

    A forgalmazóknak nem is minden tekintetben annyira jó a csúcsgyártó, mert annak a készülékei jobban eladhatják magukat, amit a gyártó is tud és amiatt nincs rászorulva a nagyobb kedvezmények adására, így a forgalmazók nem nyernek rajta annyit és ritkább a mérvadó akció is.
    A Huawei jól csinálja, de ezt a lépcsőt a Samsung már megmászta, mert ott is szükség volt rá korábban, illetve hasznosnak bizonyult.
    Gyártó tekintetében nekem (is) mindegy amúgy, mind a kettőt szeretem, bár most Note9-em van, de lőtte Mate 10 Pro volt és imádtam azt is és mivel szeretem a változatosságot, lesz is még Huawei és Samsung telefonom is - meg más gyártójú is, ahogy korábban is, ha tesztnek le olyat az asztalra, ami bejön.
    A Nokia és társai rosszul csináltak valamit, nem követték a trendet, amit ma már egyik gyártó sem engedhet meg magának, meg kevés lábon álltak - ezért legjobb a Samsungnak, tőlük több lábon senki sem áll szerintem.
    A Sony sem lenne már sehol, ha nem csoportosított volna át máshonnan többször is a mobilos szegmensbe.
    A Nokia név jelent még valamit, mert a HDM rövid idő alatt elég jó helyre felhúzta magát, számolni kell már velük is.
    A kimondottan kínai gyártóknak azért jó eleinte, mert olcsón tudják adni a termékeiket, de lásd például Xiaomi, ahogy nyitogatja különböző országokban a képviseleteket és öl több és több pénzt reklámba...stb. úgy emeli a készülékei árát, akkor viszont eshet az eladása, mert drágábban, ,ás ár-érték aránnyal képbe kerülhet a vásárlóknál más, ismertebb gyártó is.
    Sokan felemlegetik, hogy a Huawei is olcsó volt régen, aztán már a legdrágábbak között van, de ilyenkor mindig elmondom, ha Xiaomi és társaihoz hasonlítják, hogy a Huawei épített ki a nagyoknak megfelelő korrekt képviseleti- és szervizhálózatot, bevezette a háztól - házig szolgáltatást...stb., így jogosan nem adja már drágábba a készülékeit. (Helyén kezelve persze, mert nagyon elszálltak a gyártók az okostelefonok árazásával, de ez sok gyártóra igaz sajnos.)

Új hozzászólás Aktív témák