Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • danee91

    senior tag

    Na időközben tájékozódtam egy spanyol nyelvű fórumról, ahol a TWRP Recovery-t portolták a G630-unkra(mely mégis működőképes, de csakis a telefonra flashelve, ugyanis a szimpla fastboot alól bootoltatás során azonnal kilép a program). Végre működik (persze csak nyitott bootloaderrel rendelkező G630-on - ehhez kód a Huawei-től e-mailben kérhető csak és kizárólag).

    Azt hiszem, ajánlott a B127-es ROM-ra frissítés (ez a legutolsó elérhető), de ELŐBB TWRP Recovery-t a telefonra kell flashelni, és abban egy totális wipe-ot csinálni [data, cache, dalvik cache, cust, internal memory, SYSTEM(!!!)]. (Ezek után a TWRP ordibálni fog, hogy nincs rendszer a telefonon, biztos továbbmegy? - hát persze). Ahogy észrevettem, az Original Recovery elég gyér törlést végez, így az új rendszer felhúzása nem lesz teljesen tiszta, ha ezzel tisztítunk előtte.

    A Force Upgrade frissítés (dload mappa az SD kártyánkon, benne a B127 ROM Update.APP fájljával) rögtön beindítható a TWRP-ből való reboot után. Ha végzett, és teljesen be- és elindult a B127, újra lehet indítani a telefont, és ismét felflashelni a TWRP-t(ugyanis a B127-es telepítő törli a TWRP Recovery-t), majd abban rebootolva, kérdezi a rootolást, igent nyomunk, a rootolás végét Android alól befejezzük, és kész a tiszta és gyors rendszer. Aki nem igényel root jogokat, az ezt az utolsó lépést kihagyhatja.

    Ahogy néztem, ezek az Android alól root programok (Root Genius, Vroot) nem mindig végeznek jó munkát, a Root Genius pedig egy ismeretlen KingUser appot telepít a telefonra, melynek eredete ismeretlen, nem megbízható..(már vagy 10-edszerre húztam újra a rendszert, 1-2 teljes napom ráment, és azt hiszem, a fentebb ismertetett módszer hozza ki a legjobbat a telefonból.

    [ Szerkesztve ]

    ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

Új hozzászólás Aktív témák