Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • r4z

    nagyúr

    válasz moonman #36 üzenetére

    Konkrétan nem tudom, miért ne lehetne ébreszteni a Windows gombbal, ebben igazad van. Esetünkben kapacitív gombok vannak, így számomra már érthető a feloldás tiltása, jelzem ebben az esetben. Én (és szerintem még sokan mások) szeretem érzékelni a gombnyomást nyitásnál-zárásnál, hogy ne lepődjek meg a képernyő elsötétülésén vagy esetleg a nem kívánt barangoláson.

    Ami viszont szinte bármilyen hagyományos gombbal szerelt készülékre igaz (kivétel az iPhone és a Samsung Omnia7, mivel itt süllyesztve van a fizikai gomb az előlapon):
    1. Amikor zsebre vágod a készüléket, az elő- és hátlap kerül feszültség alá, az élek nincsenek terhelve, így nehezebben oldódik fel magától.
    2. Ha pl. sétálsz, a telefon előlapján változik a nyomás. Ettől véletlenül feloldódhat a zár.
    3. Ha farmert veszel fel, eléggé hozzásimul az anyag a készülékhez (főleg az elő-és hátlaphoz), az anyag feszültsége megnő (ha szoros farmerról beszélünk, nem laza lógósról), és egy, a telefon élei felé közvetített erőhatást jobban elnyel, mint egy előlap felé közvetítettet.

    Szerintem. Természetesen akik értenek is a fizikához, nyugodtan megcáfolhatnak.

    Huh, de hosszú lett :U

    I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz moonman #36 üzenetére

    szerintem ahol csak kapacitív gombok vannak az előlapon, ott azért nem lehet velük feléleszteni a képernyőt, mert egy darab érzékelőpanel az egész előlap, gombostól. de amúgy is jogos lenne, mert mondjuk a kapacitív érzékelők nem csak emberi bőrre reagálnak, hanem azzal közel megegyező kapacitású dolgokra is, például valódi bőr kesztyűre, és hasonlókra. namost ha beteszed a kesztyűk mellé a zsebedbe a telefont, lehet, hogy érne pár meglepetés, mire észreveszed :)

    #54: igen, kivéve ha az a pár perc mondjuk fél óra darabonként, mert mondjuk egy laptopról dobálnád rá a tartalmat, nem egy 8 magos monstre asztali gépről :)

    stevve: vannak dolgok, amiket simán lehet élvezni telefonon. elsősorban olyasmire gondolok, ahol nem a látvány a lényeg, például ilyen sitcom és hasonló jellegű dolgok.

Új hozzászólás Aktív témák