Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    Vannak hülyeségei, mint minden telefonnak, de ha lejjebb megy az ára 80k környékére (nem most lesz) akkor számomra az egyik legjobb ár/érték arányú mobil lesz. A kamera különösebben nem izgat, a k750i -ben is alig használom, max. néha dokumentumokat "scannelek" vele, FM rádió szintígy, 8GB -os kártya bele és a kedvenceim nagy részét magammal hordhatom. A Bluetooth fájó pont, remélhetőleg a Donut -ban több lehetőséget kapnak a fejlesztők (bár mintha már olvastam volna hogy plusz programmal most is megoldható a fájlcsere).

    Bocha, a Market -es alkalmazások mekkora hányada ment vele? Kíváncsi lennék hogy a saját felület mennyire törte meg a kompatibilitást. Az Android topic -ban már beszéltünk róla és többen írták hogy szerintük nem szakad meg a kompatibilitás. A másik hogy ezt hogyan s mint lehet majd firmware frissíteni? HTC -nek van már erre online szolgáltatása ehhez a mobilhoz?

    Android, szabadság, szeretem. :DDD Szolgáltatóknál vajon mikor bukkanhat fel? Pl. Pannon -nál?

    #12: mi az a Cockburn? :F

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz erdoke #20 üzenetére

    Jöjjenek folyamatosan az Android mobilok és a szoftvere kínálat is olyan bőséges lesz hogy győzzünk (persze már most is sok minden van). Max. 1-2 év és a mostani SDK/NDK -ban lévő hiányosságok eltűnnek és utána már tényleg azt lehet rá írni amit csak akar az ember. A sebesség pedig még tovább fog nőni, a mostani rendszer ugyanis nem használ Hotspot szerű előfordítást. Szóval még fog fejlődni a platform, de már a jelenlegi formájában is elég kellemes, szerintem legalább is.

    #55: reméljük megy majd le az ára, főleg ha jönnek a budget megoldások (ezek apropó ideérnek valamikorra már végre? Huawei és társai merre vannak? :F)

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz vtechun #61 üzenetére

    Azért a kezelőfelület, a sok widget és a sok program eléggé emeli a színvonalat. Tény hogy aki hackelősebb ezeket is valószínűleg át tudja majd rakni a G1 -re. Tény hogy a G1 60k körül jobb választás, de ez a mobil sem lesz sokáig ennyi talán. Na meg a G1 -re nincs garancia.

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz ALI_G #128 üzenetére

    Korábban linkelték hogyha hosszan nyomsz egy betűt aminek lehetnek ékezetes variánsai, akkor ott tudsz ékezetet írni: [link]

    FM rádió tényleg lehetne, mert filléres hardware, viszont én személy szerint a k750i -mben is használtam körülbelül 2-3 órát a 3 év alatt. Személy szerint amúgy is inkább webrádiót hallgatnék már telefonnal jó ideje (nagyobb a kínálat) csak sajnos a mobilnet csomagok többségével elég horror áron jönne ki (igaz a családi 80GB limitessel már lehetne, 64kbps AAC+ hangja már tűrhető és alig fogyaszt adatmennyiséget)

    Bluetooth fájlküldés pedig írták hogy megoldható, egyelőre fizetős programmal, de szerintem lesz majd aki megcsinálja freeware -ben is. Én személy szerint leginkább PC -re küldök át fájlokat ha kell, de mivel itt van WiFi, valamilyen program csak van amivel mondjuk hálózatot tudok tallózni és átrakni oda fájlokat. Amúgy is gyorsabb a WiFi mint a Bluetooth. Persze mobilok között ez nehezen megy, de egyre több mobilban van már WiFi amúgy is.

    [ Módosította: Viktor0610 ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz David75 #144 üzenetére

    Biztos vagy te ebben? [Android-alapú médialejátszó a Creative-tól] :U Személy szerint valami saját zenelejátszót összedobnék rá ami tudna egy kis postprocessing -et a hangon, crossfade, script alapú scheduler. :) Szoftveresen sokat lehet javítani a hangzáson. Pont ez a jó az Android -ban hogy nem vagy kötve a gyári lejátszóhoz (legalább is hamarosan, egyelőre az API még kicsit foghíjas média szempontból, az SE is ezért vár még a platformmal), de elvileg ha most veszel egy telefont az update -ek formájában egyre többet fog tudni, mivel a nagy közös platformot nem egy gyártó fejleszti így kevésbé lesznek olyan érdekek hogy visszatartsák az új funkciókat újabb modellekbe.

    Videó lejátszás: Android topicban már volt róla szó hogy hackelt ROM -ba egy illető integrálta a FLAC lejátszást. Ugyanígy meg lesz csinálva előbb-utóbb az xvidcore vagy az FFMPEG integrálása is, és amint az NDK lehetővé teszi az audió-videó API -k elérését (írás screenbuffer -be, audiobuffer -be) anélkül is menni fog. A platform folyamatosan fejlődik, a Google inkább a minőségi API -kra ment rá, ezért lassan haladnak, de lesz ez is.

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz DarkByte #147 üzenetére

    Fakk, itt meg rosszat linkeltem :DDD :B Szóval erről van szó: [link] Az előzőt valamelyik házigazda szedje ki légyszíves.. tudni fogják miért. :B

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz ALI_G #172 üzenetére

    Magában sejtettem hogy nem fog működni, de hozzávaló alkalmazással simán. Persze nem kizárt hogy WiFi felé is kitalálnak majd valami olyan réteget mint az OBEX Push vagy a Bluetooth FTP ami aztán közös nyelve lesz a WiFi -s mobiloknak.

    A Bluetooth sajnos tényleg hátrány, csak nekem a hiánya kevésbé fáj. :DDD Egyébként az egyik állítólagos oka, hogy a Bluetooth implementációval amelyet eredetileg terveztek a platformhoz nem voltak elégedettek Gugliék, és most újradolgozás alatt van. Nem tudni mikor kerül be az új, talán a Donut -nak már része lesz. Szóval ez is valószínűleg egy firmware frissítéssel megoldódik. Persze ott van a másik dolog is hogy egyre nagyobb a nyomás a kiadók részéről hogy tiltsák le a Bluetooth -t a cserebere miatt (zenék, játékok). Jó kérdés vajon mennyire áll ez a háttérben. Persze kíváncsi lennék hányan vannak akik több megás mp3 -makat Bluetooth -on küldenek mobilok között, én talán ha kétszer csináltam ilyet, sokat mondok. :) Szóval az ilyen módon történő illegális cserebere szerintem nagyon minimális.

  • DarkByte

    addikt

    válasz SEFAN84 #282 üzenetére

    Na akkor néhány dolog, mert ez az elvakult SE imádat kiverte nálam a biztosítékot, pedig nekem is k750i -m van jelen pillanatban:
    Az equalizer -nek semmi köze a C905 -ön lévő Java platform! A C905 egy teljesen zárt saját operációs rendszert használ, amelyhez te utólag a büdös életben soha semmit nem fogsz pluszban feltelepíteni gépi nyelvi szinten, csak Java -ban. Az ilyen kicserélem a fontokat, megvariálom az eq csúszkát, hackelést igényelnek, és ezen a pár lehetőségeden túl semmi mást nem tudsz csinálni. Légyszi moddold már meg a lejátszót hogy tudjon pl. Vorbis -t játszani. Na ugye.
    Nem várhatom el hogy legyen tapasztalatod J2ME fejlesztésben, de remélem elhiszed nekem hogy nekem amikor meglett a k750i -m, ami az első java -s telefonom, első dolgaim egyike volt, és rá kellett döbbennem hogy az egész platform egy zsákutca. Iszonyatosan behatárolt tudású, feleslegesen túlvédett a hülye aláírás rendszerével (nem írhatok egy teljes jogosultságú programot a saját telefonomra.. WTF?), bődületesen lassú egy amúgy sem nagy erejű hardware -en a végett hogy interpretált nyelv. Szóval arra hogy egy-két idióta kis platform játékot megírjon rá az ember tökéletes, de hogy zenelejátszót, vagy videólejátszót ne adj Isten egy normális navigációs rendszert írjon vele az ember teljesen alkalmatlan. Vajon miért nem özönlenek az ilyen programok ezóta? Én eldöntöttem hogy klasszikus telefont már nem veszek, csak valamilyen okos telefont. Az Android a nyíltságával pont azt adja nekem amit szeretnék: azt telepítek fel rá / írok meg rá, amit csak akarok. Veszek egy ilyet és hosszú évekig megint megvan ami kiszolgál.

    Kamera: az SE nagyjából a k750i/k800i era óta semmi mást nem csinál csak újra csomagol. A fényképező egy helyben topog, siralom az egész. Írom ezt úgy hogy a k750i -t mint telefont szeretem a mai napig, pedig már nagyon elavult minden tekintetben. De ennek a mobilnak a kamerája még mindig egy jó kompromisszum, amire használom arra még sok is. Sajnos az SE eltelt a sikereivel, és még azóta sem nagyon ébredtek fel az álomból. Most talán majd az Android őket is felrázza, de tartok tőle hogy megint el fognak cse**ni valamit, csak hogy hűek maradjanak magukhoz.

    Hogy kicsit másik irányba is szóljak, van benne valami hogy maga a Hero -ra kapott különösen ajánlott plecsni picit sok. A hardware -es hibái tények, aki e felett nem tud szemet hunyni, annak nem való ez a telefon. Az ára sok, de lejjebb fog menni valamivel. Szoftveres hibák közel sem annyira súlyosak mint azt néhány beállítják, a soron következő frissítésekben pótolva lesz a többségük, avagy Market -ről letölthető progikkal orvosolható lesz. Kicsit elvakult vagyok az Android platform lehetőségeivel így elfogult vagyok a mobil irányába is, ez is tény. :) Nem is célom objektívnek lenni, mert a telefon minden része arról szól hogy kinek milyen elvárásai vannak egy mobillal. Nekem az Android egy olyan mobilrendszert takar ami felveszi a versenyt az iPhone -nal, nyíltabb és idővel amint nem lesz újdonság, olcsóbb is lesznek az ilyen mobilok.

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz SEFAN84 #311 üzenetére

    Te nem akarod megérteni hogy nekünk semmi bajunk azzal hogy neked a C910 egy tökéletes telefon. Tényleg, használd egészséggel sokáig. A gond csak ott van hogy össze akarsz hasonlítani egy szerepében korlátolt eszközt egy olyannal amelyen pont az a de pláne hogy egy olyan operációs rendszer van amelyen amit csak akarok személyre szabok magamnak.

    Vannak olyanok akiket már a kamerára írt Mpixel szám nem érdekel, mert tudjuk jó ideje hogy 2-3Mpixel -nél nagyobb szenzort ekkora érzékelő méretben képtelenség gyártani jó minőségben, a gyártók költenék inkább a pénzüket a 2-3Mpixel csiszolására. Tény hogy ennek a mobilnak a jelen állapotban nagyon gáz a kamera által produkált képe, ezt aláírom, de személy szerint én amúgy sem nagyon használnám. Ha megbolondulnék fotózás iránt úgy is vennék legalább egy alap digigépet, arra meg hogy lekapjak néha egy doksit vagy egy táblát/névjegyet hogy ne kelljen irkálni, ez is elfogadható (nyílván persze kár hogy még a k750i -m szintjét szem hozza de mint írtam abban is alig használom a kamerát). FM rádió sincs, ez valakinek vagy kell, vagy nem, de ezért lehúzni a telefont szerintem badarság; ennek a mobilnak nem ez a sava-borsa. Tényleg nem játszik DivX/XviD -et de valószínűleg záros időn belül fog, másrészt átkonvertálod H.264 SP-be amit nézni akarsz, modernebb kodek, kisebb helyen elférnek legalább a filmek, egyébként is mi a ráknak nagyobb felbontásban mint a kijelző fizikai mérete? A gép akksiját is jobban eszi ha felesen nagy komplexitású videót nézel rajta felesen. A torrent -ről leszedett 1-2 CD -s ripek nem mennek rajta egy ideig még, így jártunk. Ha menne akkor meg páraknál az lenne a gond hogy miért nem visz már HD -t, mert Tegra -val meg Snapdragon lehet (majd ha lesz ilyen telefon, aminek meg majd az árán lehet lesápadni). De mi a halálnak könyörgöm? Ha megfelelő kijelző előtt vagyok, úgy is ott a laptopom vagy az asztali gépem amelyen megnézhetem teljes pompájában.

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz Karma #376 üzenetére

    A lokalizáció módja ugyan csak kidolgozás alatt van még a platformban, ha ez meglesz a közösség pillanatok alatt pótolni fogja a magyar nyelvet mind úgy az oprendszernél, mind a programoknál.

Új hozzászólás Aktív témák