Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • appel

    őstag

    válasz honeker #6956 üzenetére

    akkor neked elvileg simán menni kell a revolutionary-s módszerrel...
    ha jól tudom az egyik gyári OTA frissítéssel 2.00.2002-re frissült a hboot (legalábbis a független telefonoknál)
    ugye független a telefonod (ha függő, akkor nem is tudom, hogy ezek a módszerek működnek-e, vagy azt sem, hogy van-e a szolgáltató függőségnek ehhez köze)

    anno nekem ffodi segített ebben, akkor összeírtam a lépéseket:

    Ahhoz, hogy szerezz permanent root jogot, ahhoz kell S-OFF(jelenleg).

    Az S-OFF-ot az alpharevx nevű progival tudod megcsinálni, amiről itt (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1160588) találsz leírást.(olvasd végig a fórumot, benne van elvileg a linux/windows-os verzióra a megoldás, illetve a linuxost egy pár hsz-el korábban (http://prohardver.hu/tema/re_htc_desire_s_plasztikazas/hsz_1490-1490.html) le is írtam)

    Ha megvan, akkor felrakod a Gingerbreak v1.2-t, lefuttatod, újraindítod, és már meg is van a root.

    Ezután letöltöd a marketról a rom managert, azzal beflasheled a Clockwormod Recoveryt.(ha fent van a progi, akkor egyértelmű lesz majd, mit, hogyan.)

    Ha kész, akkor felmásolod a memóriakártyára a romot, rom managerben kiválasztod, hogy "Reboot into Recovery", bejön a recovery, ott lesz olyan menüpont, hogy wipe data/factory reset, azt kiválasztod, és kész.(a cache-t és dalvik cachet lehet hogy külön kell majd wipe-olni.(dalvik cache az advanced menüpontban van) Ha kész akkor mountolni kell a system/data etc......Ez szerintem nem olyan fontos lépés, szóval kihagyhatod, mert nálam sem kellett. Ha megvan, akkor install zip form sd, kiválasztod a romot az sd kártyán és magától feltelepül. Az első indulás kicsit lassú lesz.
    Az SD kártyát nem kell sehogyan formázni, úgy jó, ahogy alap esetben(gyárilag van), adat is lehet rajt természetesen.

    Tömörítve kell felmásolni(tehát a zip fájlt), lehetőleg a gyökérbe.

    Fontos teendő/tudnivalók:

    -Csinálj mentést mindenről, ClockworkmodRecovery-vel, és titanium backup-al.
    -A Recovery menüben a hangerő LE/FEL-el tudsz navigálni, kiválasztani pedig a bekapcsoló gombbal.
    -Mindig wipe-olj rom telepítés előtt.
    -Ha titanium bacjup-al csinálsz mentést, akkor a system részét soha ne állítsd vissza az új romon, csak az alkalmazásokat
    -Rom telepítés, matatás előtt, legyen feltöltve teljesen az aksi, hátha valami balul sül el.
    -Telefonban tárolt telefonszámokat mentsd le, vagy szinkronizáld.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák