Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llaszlo

    veterán

    válasz hoffman_ #25832 üzenetére

    Én egy Nokiát hagytam el kiesett a zsebemből a buszon. Az is elég szar volt. Szerintem simán lehet tiltatni az összes hálón, hogy ha van rendőrségi papírod. Meg főleg, mert független. Legalább okozol némi fejfájást nekik. Ha meg valaki beviszi valamelyik szolgáltatóhoz, hogy nem megy fel a hálóra akkor mondjuk, mint körözött telefont lehet, hogy megtalálják.

  • fuximaxi

    senior tag

    válasz hoffman_ #25832 üzenetére

    Ezért kell a telefonkönyvet gmail-lel szinkronizálni, akkor onnan elérhető. Bár nem csak Desiret használok, de van egy-két hasznos oldala a dolognak pl.: a két telefonomban mindig szinkronban vannak az adatok. Sms szinkronizálásra pedig ezt használom.

    Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz hoffman_ #25832 üzenetére

    Szerintem várjál még a letiltással, mert ha letiltod, azzal csak csökkented a rendőrség esélyeit arra, hogy megtalálják a telefonodat.

    Nekem tavaly volt egy hasonló esetem (nem kifejezetten ellopták a telefonomat, hanem "elsikkasztották"), és a feljelentés után a rendőrök imei alapján megtalálták azt, hogy ki jelentkezett fel utoljára a három szolgáltató hálózatára, házkutatást tartottak a srácnál (mondjuk szegény pont rábaszott, mert ő jóhiszeműen vette a telót attól, akinek én adtam), lefoglalták a telefont és visszaadták nekem.

    Nem is egy drága telefon volt, hanem egy használt htc diamond.

    Szóval van remény szerintem, csak a legfontosabb a mihamarabbi feljelentés.

    Amúgy nem háromszögelni szokták, ez nem egy krimi regény. :)
    Azok inkább titkosszolgálati eszközök, rajtaütéseknél, vagy "kiemelten" figyelemmel kísért személyek esetében alkalmazzák, de lopott telefonoknál nem.

    Sokkal egyszerűbb: kiküldenek egy megkeresést a három szolgáltatóhoz a telefon imei számával és bekérik az összes feljelentkezést a hálózatukra, és az imsi szám alapján határozzák meg, hogy ki lépett fel a telefonnal, aztán azt az embert meglátogatják.

    Amúgy sem kell háromszögelni, mert az ilyen szolgáltató logok nagyon sok mindent tartalmaznak: imei, imsi, adótorony cellaszám, fogadott/mulasztott/indított hívások és smsek, és minden magánszámnak a valós számát.

    Volt már pár ilyennel dolgom, amikor a katonai ügyészségnél dolgoztam.

    Ha meg letiltatod a három szolgáltatónál, akkor ugyebár nem fog tudni fellépni egyik hálózatra se, és így valószínűbb, hogy az imei cseréhez fognak folyamodni, de szerintem az nem egy könnyű művelet (bár fogalmam sincs, hogy hogy működik).
    Gondolom ha nincs hálózati problémája, akkor nem bajlódnak ezzel és csak szimplán használják/gyorsan túladnak rajta.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • bigsee

    addikt

    válasz hoffman_ #25832 üzenetére

    Azért Te is megteheted azt, hogy bejárod a környékbéli használt gsm boltokat, használt kereskedőket, és körbenézel. Persze esély szinte negatív, de hátha. Ha meg megvan, akkor elvileg a yard is tud lépni az ügyben.

    MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

Új hozzászólás Aktív témák