Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz nyunyu #3 üzenetére

    Szia! Sajnos nem lehet, ez engem is zavar...

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz PDA_FAN #43 üzenetére

    Mondjuk én ezt úgy küszöbölöm ki, hogy itthon a TV re szoktam csatlakoztatni a notit, muteroméknál meg van egy 24 es IPS LG monitor :D Így a belső kijelző nem mindig kell...

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Kansas #63 üzenetére

    A RAM ot most akarom bővíteni, mert bőven kevés pláne a 11 nek a 4GB bármi elindul és huss elfogyott. Csak kéne találnom jó árban 4GB DDR4 3200Mhz ramot.

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog

    Hát én értem, hogy nem üzleti ez meg az. Ami tényleg igaz, hogy a Magyaroknak semmi sem jó. Ha Zbook lenne, akkor jönnének hogy há mé nem Mac et vettél e helyett a szar helyett és hasonlók, mikor a Magyarok 99% max álmodozik ezekről a gépekről. Jó hát cégnél, de otthonra egy melós úgysem tudja megvenni őket.

    De maradjunk a talajon kicsit. Ebből a pénzből vegyél meg egy Ideapadot vagy ezt. Hát nem lehet egy lapon említeni a kettőt és saját tapasztalatból mondom, mert ha eddig nem volt 10 Lenovo laposom, akkor egy sem.

    Amúgy meg mi az hogy bírjon ki egy betonra leejtést? Aki nem tud vigyázni egy üzleti több százezres gépre, annak akkor nem adok olyat legközelebb azt oldja meg ahogy akarja. Ennyi a szolid véleményem a dologról. Azé van egy szánalmas tok, vagy hátizsák én abban hurcolom, azt viszonthallásra. Nem ördögtől való dolgok ezek. Amúgy sem szeretem a fém gépházas notikat. hideg, rideg... ha meg felmelegszik, akkor sem jó megfogni. ez meg egy néma kis gép és imádom. A ramot felbővítem és jódarabig elleszek vele.

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog

    A ramot most fogom bővíteni a gépben, nyilván ennek tudatában vettem meg. Egyértelmű, hogy semmire sem elég a 4GB ram hiszen a másik laposunkban 8GB van és ott alapból 4 fölött használ a rendszer ugyanazon esetben. Tehát kell az SSD nek is dolgoznia bőszen. Persze NVME SSD nél annyira nem számottevő.

    A kijelző a felbontást nem reklámnak, hanem inkább sajnálatos ténynek szántam.

    Egyébként látom engem is ócsárolnak sokan mé ezt vettem, ha mást vettem volna az lenne a baj. Ha a 700 000 res gépet veszed, akkor meg azért mondják mert ezt 500 ért is megkapod. Higgyétek el, aki ezt a kategóriát keresi, valószínűleg, más aspektusokat is figyelembe vesz.
    Páromnak két laptopja van. Egy munkára használt Swift 3-as abban van 8GB RAM NVME SDD és i3 7130U a másik gépe otthn egy Celeron 4205U val szerelt 8GB Ramos Ideapad TN panellel. És elhiszitek hogy pont letojja? Hát totál nem érdekli. Az office elfut rajta, a képeket meg tudja nézni, meg némi netezés, és vége pont ennyi. Én annyival használom többre a gépet, hogy cikkeket írok (húha ez aztán nagy dolog xD) amúgy vágok is nagyon alapfokon videókat, videopad video editorral vagy a winfos beépített (ürülékével), meg szól a zene, megy a Youtube, rákötöm a TV re és elvan. Játszani meg nem játszunk szinte semmit. Még passziánszot sem. Xboxunk sincs. Lehet maradiak vagyunk, de minket sok ilyen dolog nem érint.

    Amit toronymagasan felhozok a HP javára hogy TN panel van benne, de a Lenovo hoz képest ég és föld a fényerő, a szín visszaadás és a beláthatósági szögek is sokkal nagyobbak.

    Szóval most kap plusz 4GB ramot és bőséggel elleszek vele.

    [ Szerkesztve ]

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz simonzé #90 üzenetére

    Szia!

    Wow, akkor te engem követsz úgy veszem észre :) Nagyon köszönöm, ez meglepett!!! :R :R :R
    Mostanában a címlapos írásokra elég kevés energiát fordítottam, a Youtube csatornámat dédelgettem egy időben, de annyi videót nem tudok csinálni, az meg hogy a kamerába fröcsögjek baromságokat, hogy nézzenek, hiába szeretek pofázni rengeteg borzalmasansokat, arra akkor sem vagyok hajlandó. Most egy másik címlaposban gondolkozok és már körvonalazódott bennem a cikk is. Az nagyobbat fog ettől ütni, persze abszolúte nem informatika témájú lesz, de még az Orionos cikkhez sem lesz közel.
    Nagyon szeretek cikket írni és szerkeszteni. És sokkal jobb saját szavakkal leírni, mint bemásolni. Hiába volt az Orionos cikkemnek nagy olvasottsága és hájpja, mégsem azt tartom a legjobbnak, abban túl sok volt a forrásanyag közvetlen, közvetett bemásoltsága és már nekem azóta (persze fejlődik az ember) már nem fér bele.
    Na egyszóval a következő cikk témája az olaj lesz és nem a benzin ára kapcsán. De inkább három napig írjam, mint elnagyoljam. De igen a túlságosan szájbarágás és fölösleges információ sem mindig jó és igazából ezért szeretek cikket írni. Meg amit észrevettem magamon, hogy egyre jobban odafigyelek a formázásra is. Aláhúzás, dőlt betű, link, oldalra tördelés, félkövér, miegymás.

    Régen mikor még nem voltam akkora blogolós egyik régi jó barátom rendszeresen lekaratézott írásban. Hát azóta meg igen erősen én kerekedek felül, amit a szemébe is köpök. Ő meg elismerően bólin. Na ilyenkor mondom hogy az elismerés nagy erény és ehhez kell tökösnek lenni és nem a fröcsögéshez, amit ezen írással máris megteszek.

    Fura könyvet olvasni bazi lusta vagyok, míg cikket képes vagyok háromszor is... Hmmm...

    Utóirat, nekem a 4K Youtube videót is lejátsza. Nem szaggat.

    [ Szerkesztve ]

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz simonzé #90 üzenetére

    Még annyit akartam írni neked, hogy, ha zavar, hogy állandóan megy a venti, azt a BIOS ban át lehet állítani, van rá opció, gyárilag mindíg megy, ez az alap beállítás.
    Továbbá az integrált videókártya 4GB RAM ig 512 őt foglal le magának, 8GB nél már 2GB-t. De a HP BIOS ban ezt is lehet állítani, van rá sok opció, írtam is a cikkben. :)

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz ZN1980 #94 üzenetére

    Szia!

    Én a hangos venti miatt váltottam a Lenovót.
    Pedig az egyikben egy i3 1005G1 volt a másikban meg a rizsa 3 és mindkettő hangos volt.

    Ébben a HP ban is megy a 3050U nak a ventije non stop, mondjuk a BIOS ban ezt ugye ki lehet kapcsolni. De semmi, nagyon halkan elvan.

    Most bővítettem a ramot a gépben, így már szerény 8 GB van benne, de sokkal fluidabb, jobb a rendszer. Az más kérdés, hogy bőven van mit javítani a win11 en....

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz SkyLine3000 #96 üzenetére

    Csak azt nem értem ha ilyen szar ez a gép akkor neked miért vannak még szarabbjaid? Ezt úgy fogom fel, mint sok ember dicsekszik, hogy hú hát én itt is jártam, ott is jártam ezt is ismerem, meg ez van meg az van. Akkor azt szoktam kérdezni... Mit keresel még itt ebben a pöcegödörben ha ennyire menő vagy? Na?

    Kérlek alássan a kijelzőben részben igazad van, szégyen hogy még gyártják... De ez is inkább a raktáron maradtak elhasználása, meg mert olcsó.

    Miért adják ki kevés rammal nálunk a gépeket? Kérdezd meg az Artisjusos barátaidat és elmondják készséggel a választ, hogy a mi a retkers szaros jó nyavajáért drágább ebben a rohadt pöce országban a ram, mint bárhol a nyamvadt világon...

    Bocsi, de kicsit felingereltem magam. Előbb kikéne nyitni a szemünket. Majd ha lesz rá fél millióm, akkor veszek egy gamer gépet. Amire úgyis az jön, hogy ááá ez is csak egy max középkategóriás gép, mert nincs benne 64GB ram. Ha meg egy DELL XPSt veszek, azt is hallom ám szarozni, hogy gagyi minőség ilyenek. Hiába a plafonja a notiknak, de nem baj. Ha meg még valami komolyabbat akar a paraszt, mondjuk egy Z book, ami ugyanaz a szar kínai fos belül, mint a többi, akkor meg jönnek hogy jajj dehát a Macbook és kész.

    Piacgazdaság van. Ezt hozta a kapitalizmusnak nevezett lószar...(Ezért te mint én csóró Magyar ezt kapod és kussolj címszóval)

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz SkyLine3000 #101 üzenetére

    Na látod, te is észrevetted, hogy bár a kereslet nőtt nyilván, de nem annyit szerintem, hogy indokoltá tegye ezeket az áremeléseket.

    Másrészt nem állt szándékomban úgy beszélni veled :R , hanem ha a sorok között elolvasod, akkor inkább az egész Magyar mentalitásra utáltam, hogy gyakorlatilag bármit is veszel, úgyis le szarozzák, mert te vettél valamit és a Magyar irigy. Tök mindegy hogy gazdag, vagy szegény, akkor is irigy.

    Továbbá, mint írtam a memóriánál, nem a gyártó a felelős, hanem a felvevő piac. Nálunk sok mindent, amit ajándékba adnak egyes termékek mellé, azt egyszerűen külön eladják. Van ismerősöm, aki az MM nél volt osztályvezető. Mesélt furcsaságokat.

    De a fő ok a ramra mint mondtam, az adó megléte. Ugyanis, ha a mai alapot nézzük, akkor az én gépem valahonnan 180-tól indult volna és nem 140 től. Egyébként épp a minap vettem bele +4GB ramot. És már a boltban mondták, hogy nem kicsi ram ár emelkedés várható. Milyen meglepő nemdebár?

    Ha már politika is szóba került, a régi rendszernek ha nem tetszett amit mondtál, eltüntettek, ma meg kirúgnak a francba és kész... Szóval mi is a különbség?

    Egyébként nekünk is van itthon egy cirka 8 éves Acer noti, sajnos fényes a képernyője, de nagyon szép képe van, az tény. Hát sajnos ezt éljük, hogy hozzánk amúgy, mint mindenből a leg gagyibbat hozzák. A harmad osztályt. És ez nem csak az elektronikai dolgokra vonatkozik, hanem cirka mindenre.

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Kansas #103 üzenetére

    Ez az alapja a piacgazdaságnak...

    Annó volt pl két szinte egyforma HP laposunk. Érdekes hogy a gar lejárta után mindkettőnél pontosan két héttel adta meg magát az akksi. Milyen fura. És ez csak egy szűk példa.
    Sógornőm Acer Swift 3-asában pont a gar lejárta után két héttel pusztult meg az alaplap.

    Azért nálunk is van sok ember aki a drágább készüléket is megtudja fizetni és nem azt hallom hogy elvannak ájulva.
    Amúgy miért is van hogy árérzékenyebb, ha pl a cseheknél egy Macbook olcsóbb mint nálunk... Vicces.

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Kansas #106 üzenetére

    Nem alzában lestük. Sima apple store ban.
    Hát igen sajnos az áfa is elég nagy úr. De ha most nálunk csökkentenék is, a kereskedőj jórésze lenyelnél első körben. Nagyobb adócsökkentés kéne, ami már érezhető is lenne a pórnépnek.

    ÓÓÓ hallod nekünk van egy több mint 13 éves Orion LCD TVnk. Kicsit már zúg magában, meg az egyik hangszóró nemrég megadta magát, de még egész jó. Nem azért lesz cserélve úgy nézki, mert betojt, hanem mert még csak 720ps és zúg alapból, de nem a hangszóró, hanem már a fene tudja, talán a trafója.

    Igen ebben igazad van, hogy vannak gyártási sorozatok, amik kukák, meg vannak egész jól sikerültek is.
    Mondjuk magam mentségére legyen mondva, vagy inkább nem is mondom, hogy én ha egy új terméket leveszek a polcról az 10-8 kuka :D Sokszor csak azért vonszolom páromat magammal. Ő meg, már megint valami kütyüt akarsz címszóval. :DD

    Utóirat, gyűlölöm a clickbait címeket. a saját yt csatornámon sem használom soha.

    [ Szerkesztve ]

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz szipipeti #108 üzenetére

    Hát nézd, ez is jórészt tulajdonos függő, hogy egy egy autó mit él meg. Egy alap normálisan tartott Dacia Loganról simán eltudom képzelni, hogy megéli és még jól is. Már nem az első szériás, mert az putri. De a mostani vagy 2. gen egész jó már. Sok múlik azon a kis minimális karbantartáson. Persze, ha van fűtött garázs, az is sokat nyom a latba.

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Új hozzászólás Aktív témák