Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • UnA

    Korrektor

    válasz hunluki #2 üzenetére

    Kettes számú kizáró tényező a billentyűzet, mert ez csak egy gagyi átmatricázott US kiosztás, béna méretekkel, lásd Enter és Í, na meg oldalt az a gombsor...

  • nyunyu

    félisten

    válasz hunluki #34 üzenetére

    Asztali gépet elég nehéz a nem home office napokon becipelni az irodába.

    Nálunk a banknál tavaly mindenkit hazazavartak, de a legtöbb irodistának nem volt céges laptopja, így az irodában nekik dedikált HP SFF gép+billzet+egér+monitor kombót cipelték haza, és arról dolgoznak másfél éve.

    Most meg megy a fejvakarás, hogy októbertől 60% jelenlétet várnának el a banki HQn, úgyhogy a helpdesknek a nyakába szakadt az, hogy szerezzenek száz laptopot, és mindenkinek személyre szabottan húzzák fel, VPN, tűzfal, vízfal, szerver hozzáférések, office, banki kliensek, stb, aztán ha minden klappol, akkor az asztali gépek mehetnek a bontóba.
    (saját belépéskori kálváriámból kiindulva minimum 1 embernap/laptoppal lehet számolni. :DDD)

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • mattew

    tag

    válasz hunluki #34 üzenetére

    És #29, nagy +1.
    Ez az amit minden dolgozónak meg kellene értenie.
    Hogy a szar de jó mert a miénk mondással magunk alatt vágjuk a fát.
    Nem, nem várható el minden cégtől hogy egymillió forintos MacBookPro-t vegyen mindenkinek.
    De ha egy cégnek komoly fejtörést okoz, hogy 140 vagy 200 ezer forintos laptopokat vegyen akkor onnan menekülni kell :K !

    Hogy miért: tegyük fel hogy a cég 3 évre vásárolja a gépeket, és azokat a felhasználó havi 80 órában használja (vagyis a munkaideje felében, 20 napos munkahónappal számolva az egyszerűség kedvéért).
    Az első esetben kb 50, a második esetben kb 70 forintra jön ki a gép ára óránként!
    A különbség 20 forint! Havi 1600 forint! :Y

    Na most az a cég amelyiknek komoly "problémát" okoz havi 1 pizza / 2 gyros árának kifizetése hol fog először spórolni: naná, hogy a béreken! Sok sikert a fizetésemelés kiharcolásához ott ahol nem akarnak havi 1500 forintot befektetni a munkaeszközökbe. Az ilyen cégről tudom elképzelni, hogy betiltja az irodai wc használatát, hogy spóroljon a papíron :D .

    Aki mégis ilyen cégben dolgozik, nem megsértődni kell, menekülni ;].
    Dolgoztam olyan cégben ahol a monitoron és a processzoron is spóroltak (párszáz euró fejenként).
    Na ott a fizetés is olyan volt.
    Amikor a vezetés azt kérdezi miből: hát oldják meg! Elvégre én egy magasan képzett szakember vagyok akinek az a feladata, hogy a kliens számára leszállítsa a legjobb elérhető megoldást, hogy az elégedett legyen. Innentől, a cég vezetőségének a feladata, hogy azt meg is fizettesse vele. Ha erre alkalmatlanok, akkor nyilvánvalóan nem értenek a munkájukhoz, akkor meg miért dolgoznék náluk :) .

    [ Szerkesztve ]

    Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

Új hozzászólás Aktív témák