Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attilav2

    őstag

    Ez a teló tud titkosítani?
    Az android beépített, de nem minden gyártó által implementált fájlrendszer titkosítására gondolok. Próbálta már valaki bekapcsolni a titkosítást?

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

  • attilav2

    őstag

    válasz blasi20 #849 üzenetére

    A fájlrendszer titkosításra gondolok nem a honor7 kapcsán szóbahozott rejtett alkalmazások funkcióra, az teljesen más. A fájlrendszer titkosítást kapcsoltad be? Elkezdte titkosítani, és befejezte vagy lefagyott? Illetve titkosítás után nem bootolt be a rendszer? Van egy g300-am azon próbáltam bekapcsolni. Látszólag meg is csinálta. Utána próbáltam ellenőrizni hogy recoveryből látom e a fájlrendszert, de amíg be volt kapcsolva a titkosítás addig nem engedett recoverybe lépni. Gyári B952 ICS-sel próbáltam. Lehet hogy írni kéne a huawei supportnak, pl oda ahonnan a bootloader nyitó kódot kéritek, hogy támogatott e az android natív fájlrendszer titkosítása 4C-n, vagy bármilyen huawei készüléken. Egyébként azért gondolkodok olyan telefon vásárlásán ami támogatja a titkosítást mert megnőtt az illegális migráció, és ha netán elhagyom a telefonom simán megvan rá az esély hogy az ISIS vagy az An nuszra front embere találja meg és zsarolni fognak az adataimmal, illetve megszerzik az accountjaim jelszavait. Az n1tv honlapját ripityára törte a fallaga egy migráns felrúgása miatt. Ha ezek kezébe kerül egy elveszett telefon azthiszem a képernyőzár nem sokat ér :(( A xiaomi jobban tetszik, most is redmi 1s em van, 2pro ra váltanék de a miui semmilyen titkosítást nem támogat, ezért ha ezen rövid időn belül nem változtatnak pl jövőre, akkor azthiszem felejtős lesz. Pedig a xiaomi jobb, alapból nyitott a bootloadere és a qualcomm chip miatt készülnek rá alternatív romok akár cm is.

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

  • attilav2

    őstag

    válasz blasi20 #869 üzenetére

    A MIUI-t folyamatosan fejlesztik nagy nemzetközi közössége van (http://en.miui.com/forum.php?forumlist=1), van fejlesztői verzió, amire hetente kéthetente jönnek frissítések, és van stabil amire kb havonta kéthavonta. Csak a redmi 1s 1gb memóriája már kevés a MIUI akadásmentes futtatásához. A MIUI nekem tetszik, ezért gondolkodom hasonló fullextrás rendszerben ha váltok, a 4C-n EMUI van, ez nagyon hasonló.
    A MIUI gyakrabban frissül mint az EMUI mert közösségi fejlesztők is dolgoznak rajta, vannak előnyei is a nyitott rendszernek. Azt nem tudom hogy a xiaominál alapból nyitott bootloader oka e a MIUIból hiányzó titkosításnak.

    A nexusokon biztosan van titkosítás, de az nem a mi árkategóriánk
    itt írják hogyan lehet bekapcsolni:
    https://support.google.com/nexus/answer/2844831?hl=hu

    [ Szerkesztve ]

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Új hozzászólás Aktív témák