Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adam22

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni H-20 vásárlás előtt állva...

    Egy korábbi hozzászólóhoz hasonlóan S7 nyugdíjazás előtt állok miután kijött a szokásos Samsung betegség, miszerint egy rohadványos telefon vagy sms felhozás is gondot kezd jelenteni neki és akad, agyal, nyűglődik..

    Kinéztem a Honor 20-at az egyik Mediamarktban, ezzel kapcsolatban kérnék pár tanácsot, tapasztalatot, hogy merjem-e bevállalni következő telefonnak?

    Korábban volt Honor 8-am, sok gyerekbetegsége volt (lentebb kitérek rájuk), de a vas verhetetlen volt, az eladása napjáig pörgött, ez a része nagyon rendben volt és sajnáltam is miatta és ez volt az első ilyen telefonom 10 év alatt amit nem úgy dobtam valaki után, hogy ne is lássam.

    A gyerekbetegségek közül volt pár masszívan idegesítő, a kijelző fényereje napsütésben eleve elég gyengusz volt, de erre jött még, hogy random levette magát 20%-al. Erről tudott a Huawei is, a kezdetektől gyári hibának minősült, mégsem tudták vagy akarták megoldani.

    Ez ugye nincs a Honor20 esetében?

    A másik szubjektívebb: az én kezemre nagyon nem jól volt kalibrálva az érintő. Rengeteg anyázós melléütés, S7 esetében jóval kevesebb azóta. Ti tapasztaltatok ilyesmit a H-20nál?

    Kamera: H8 egészséges fényviszonyok között jó képeket csinált, de amint ez nem ovlt 100%-ig ideális rögtön bemozdulós, hosszú záridős, zajos, nem igazán jókat. Átlag 2-3 képből lett 1 jó ezek közül, szóval legjobb esetben is közepesnek minősíteném.

    Ahogy látom a HSZ-ekből elég vegyes a H20 kamerájának a megítélése, de a neten amiket nem ilyen teszt oldalon találok képeket nekem egész jónak tűnik.

    pl: https://fototrend.hu/foto/atosan/img_20191021_102727.html

    Ez nekem kifejezetten éles, szépen adja vissza a részleteket, színeket, nem maszatos, nem élettelen. Tudom ideális fényviszonyok vannak itt is, de talán a P20-nál láttam olyan képet is ahol valami virágot fotóztak ugyanígy amikor jól láthatóan nagyon jó képet lehetett volna lőni, és őszintén elég közepes, élettelen kép lett belőle.

    Elég sokat használom a fényképezőt, nem fotópályázaton akarok indulni, pusztán a hétköznapokban átlagos körülmények között szeretnék -amennyire lehet- élénk, normális, nem bemozdulós képeket lőni, nem agyonkonfigurálva minden egyes adott pillanathoz.

    Kérdés: H-20 esetében ez működhet?

    Bocsi a sok rizsáért, de a következő vásárlás után nem szeretnék már legalább 2 évig újabb készülékvásárlásba belecsúszni ha nem muszáj, inkább előtte informálódom amennyire lehet .. :)

    Köszi előre is mindenkinek! :R

  • adam22

    csendes tag

    válasz atosan #351 üzenetére

    Köszi az infókat :R

    Nem tértél ki rá, de akkor gondolom nincs is ilyen gondod, hogy a fényerőt maxról 80% körülre random visszaveszi a rendszer, ugye?

    A fotós témájú fórumok nekem mindig "túlszakmázósnak" hatnak, és számomra nem a "pro móddal 5 perces babra után mit lehet művészkedni, kifacsarni" rész az érdekes, hanem a napi használati készségek és ennek gyakorlati eredményei :)

    A H8 tapasztalatokat is ezért vettem bele a hszembe. Pl minden helyzetben legalabb 3-4 képet kellett lőni, hogy 1 jó legyen, na ezt biztosan nem szeretném újra. Ezt pl. nem tudom mennyire tudnák megválaszolni reálisan egy vegyes topikon.

    Ezért gondoltam előbb a már aktív és gyakorlati tapasztalattal bíró H20 tulajok közé bedobni a kamera kérdést mintsem pár ilyen-olyan készülék rajongó reflexből lefikázza 0 reális rálátással 1-2 teszt alapján. ;)

Új hozzászólás Aktív témák