Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pgonzy

    tag

    Beléptem a Honor 10 tulajdonosok táborába. :) Kb másfél hét tapasztalatait szeretném megosztani veletek, valamint a leendő tulajokkal, vagy a még döntés előtt állókkal. A telefon nagyon szép, a phantom gray-t rendeltem, és nagyon nem bántam meg ezt a szín választást. A forma is jó, kényelmes fogni, nem nagy tepsi. Igaz az egy kezes használat nekem már ennél sem megy. Tok nélkül eléggé csúszik, valamint állandóan az ujjlenyomatokat törölgettem róla. Ha már ujjlenyomat. Egyből letöltöttem a frissítéseket, a feloldás sebességével nincs is gondom, inkább azzal, hogy ha nem teszem rá elég pontosan, akkor nem ismeri fel az ujjam. Az arcfelismerés piszok gyors, ha be van kapcsolva a felemlés közbeni bekapcsolás, akkor mireaz arcod elé emeled, már a menüben is vagy. A kijelző szép, részletes, nekem napfényben sem volt különösebb gondom vele. Persze nem egy oled, mint az előző telefonomnál, de szép a képe, es jól használható. A rendszer piszok gyors. Egyedül AI módban történt fotózás után tapasztaltam lassulást. Az akkuidő egyre jobb, mintha kezdene beállni a rendszer. Melegedést nem nagyon tapasztaltam. Mindennpi használat során egyáltalan nem, huzamosabb játék utá n egy kicsit langyos volt a hátlap, de a tesztben említett melegedésnek, ami már zavaró lennea közeében sem volt. Épp hogy langyosodott. A kamera szoftverrel már több a bajom. Az én izlésemnek iszonyatosan túl élesítettek a képek. Nagyon furcsa, hogy sima fotó módban is mintha erős HDR hatást tenne a képekre, de nagyon durván, és ezt ki sem lehet kapcsolni. Az AI erre még rátesz egy lapáttal és megemeli a szaturációt. A HDR módban készült képek nekem természetesebb hatást adnak, mint a sima foto módban keszültek, ezt nem igazán tudom hová tenni. :) Rossz fényviszonyok mellet az automata beállításokkal kézből készített képek megint csak borzasztóak. Viszont mobil állvánnyal, vagy letámasztva és pro módba lépve szép esti képeket lehet készíteni. Ugyan így állványal az éjszakai módban készült képek is szépen mutaznak. Igazán jó képeket pro módban lehet készíteni szerintem,és nem csakaz esti felvételekre gondolok, viszont hiáyzik ebből a módból az expozíció kompenzáció. Persze a zársebességgel lehet játszani, de néha elég lenne egy kis sötétítés, világosítás. A vide felvételek szépek, a stabilizátor szuperül teszi a dolgát. Egy S7-el hasonlítottam össze, amiben ugye ois van,de nem vallott szégyent. Összességében egy jó kis szerethető készülék, ha a fotós képességein csiszolnának, kifejezetten jó lenne.

Új hozzászólás Aktív témák