Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gerasz

    aktív tag

    válasz Bog #156 üzenetére

    Ezek szerint két adat birtokában azt is kijelenthetjük, hogy Európában Olaszország után Magyarországon a legalacsonyabb a koncessziós díj, Szlovéniában például arányait tekintve a többszörösét kell kifizetniük szerencsétlen szolgáltatóknak.

    Na mindegy is, parttalan a magyarországi díjakról szóló vita, ti magatokévá tettétek a cégek hivatalos álláspontját, az olvasók lehúzásnak tartják, de nyilván senki nem lát bele a történetbe.

    [ Szerkesztve ]

  • tha_answer

    őstag

    válasz Bog #156 üzenetére

    csáosztok, kicsit spicces vok még, el is qrtam a regemet :S :D
    na de ennyi bev után álljon itt a lényeg, csak bekopiznék egy másik forumban talált néhány hszt:
    Telenor sajtóosztálya ... küldte:
    "Magyarországon például a frekvenciadíjak általánosságban egyharmaddal többe kerülnek, mint Ausztriában."

    Eeegen.
    A bérek meg harmadannyiba. A technikai eszközök meg ugyanannyiba. Illetve ott valszeg többe, mert Ausztria nagy része hegy, vagyis nem működik az, hogy kirakok egy tornyot a pusztába és lefedek vele 5 falut, egy kisvárost meg 20 km országutat.

    Tényleg, valaki derítse már ki, hogy konkrétan mennyi is ez a frekvenciadíj. Esküszöm kerestem, de nem találtam sehol konkrét számot.

    Két dolgot találtam:
    1. nol cikkből: "A frekvenciahasználati díj ugyanis itthon az EU-átlag majd kétszerese, ráadásul ma még a használattal arányosan kell fizetni. (E díj nem azonos a koncesszióért fizetett egyszeri díjakkal, ám az államnak ebből is évi többmilliárdos bevétele származik.)"
    2. valami lobbiszervezettől: "Nyolc százalékkal csökkentette egyik mobilszolgáltató, a Pannon a magyarországi rádió-adóvevő egységei számát. ... A mobilcég az infrastruktúra-leépítéssel így éves szinten mintegy 200 millió forinttal csökkentette költségeit."

    Ezek nagyságrendben egybevágnak, ezen a szinten lófasz összegről beszélünk.
    Ha a pannonnál 8% = 200 milla akkor 100% = 2,5 mrd, ami a 3 szolgáltatóra kb. 7,5 mrd Ft/év. Tudom, hogy nem lehet így számolni, de sehol nem írnak semmi konkrétumok, csak rínak mint a fürdős kurva.

    Visszatérve a pannon sajtóosztályára, ha 2,5 mrd helyett 1,7 mrd-t kellene fizetni, az a kemény 800 milla megtakarítás konkrétan mit jelentene? Kb. semmit.

    "A hamarosan Telenor névre váltó Pannon ma közzétette 2010. első negyedéves gyorsjelentését. A mobilszolgáltató árbevétele az egy évvel korábbi adathoz képest 9,5 százalékkal, 39,2 milliárd forintra, az EBITDA pedig közel 10 százalékkal, 16,5 milliárd forintra csökkent."
    Forrás

    Vagyis árbevétel szinten 0,7 mrd vs. 160 mrd (0,5%), profit szinten 0,7 mrd vs. 66 mrd (1,21%).

    Azért kiváncsi lennék, hogy milyen formában jelenne ez meg az áraikban.

    (Egyébként itt off, de érdemes megnézni az upc.hu és az upc.at ajánlatát és árait is. Digitális ktv.-nél a nagy csomag 69/102 csatorna, a kicsi 43/68, természetesen az itthoni a kevesebb. A szolgáltatás pedig kb. 1500 Ft-al drágább ott, bár ha nem 286-os árfolyam lenne akkor ennyi se lenne a különbség. És nálunk a 69-ben van egy csomó szemét, mint videotár ajánló meg ilyenek.)

    szerk.: Ja, és tisztelt sajtóosztály, itten 5x-ös árkülönbségről beszélünk. Tehát nem fél százalékosról, hanem 500 %-osról.

    ill:
    Hát az is röhej hogy ott van románia pl ,ott is a semmiből kellett felépíteni mindent és annyira olcsó a percdíj hogy az emberek fülére van tapadva a telefon.Tehát ez a semmiből kellett felépíteni most emiatt drága szövegek valahogy nem állják meg a helyüket.Arról van itt szó hogy jó magyar szokás szerint minek fejleszteni meg kockáztatni mikor a bevétel igy is befolyik.

    ill:
    trékom, beszarás.

    http://www.t-mobile.at/privat/tarife/call_tarife/call2000/index.html

    http://translate.google.com/translate?js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http://www.t-mobile.at/privat/tarife/call_tarife/call2000/index.html&sl=de&tl=en

    http://www.google.com/search?q=25+eur+in+huf+&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

    direkt austriat linkeltem, usa mellett még ez is xar, de ugye pl ráfoghatják usanal hogy há de ott vannak 300millioan, joval nagyobb piac stb... ami fajlagos költségeknél kb kamu de mindegy jobb ki venni minden (látszat)szelet a vitorlájukbol...

    szal kérem austria, t-mobil, saccperkábé 3 huf/percre jon ki a percdíj, s ezt bármelyik halando megkaphatja. 3000 perc az napi 100!! perc...
    itt flottat!!! nemigen találsz ilyen feltételekkel.
    a t-mobile alkalmazottakat hagyjuk ki, nem releváns.
    én egy sub10forintos flottaban vagyok de már itt is semmi de semmi pluszt nem lehet igénybe venni, még családbarátot sem.

    tehát: nincsenek többen, 3xor annyi a bér, s mégis a halandok számára elérheto díjcsomagoknal simán van 10xeres különbség is. a flottakrol nem is beszélve.

    mivel ott nem találtam válaszokat ezekre, így ha itt van bennfenntes megadhatná.
    sztem nem csak én köszönném meg.
    üdv

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák