Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz tha_answer #160 üzenetére

    Nem tudok mindenre reagálni, csak egy pár dologra.

    1. Széttúrtam a netet a koncessziós díjak kapcsán, de kevés konkrétummal. Az olasz zéró mellett német peranyagot találtam, ahol valami operátor anyázott, thaiföldi, meg messzi adatok is vannak, de nincs publikus lista (legalábbis nem találtam) arról, hogy hol mennyi.
    2. Azt viszont tudom, mert pár éve több nemzetközi jelentés is foglalkozott vele, hogy a nyugati államok jelentősen csökkentették a díjat, mivel a 3G hálózatot a korábbi feltételekkel nem vállalta be senki. A nagyok sem.
    3. Azt is tudom, hogy az itthoni 4. szolgáltatós tender esetében csak 100 millát kellett volna a nyertesnek fizetni, szemben az ismert 10 milliárddal.

    Az is tény, hogy EBITDA csökkenésnek indult, márpedig ez az egyik legfontosabb mérőszám. Az egy ügyfélre vetített bevétel.

    Azt is gondolom (és okosokkal beszélgettem róla), hogy a hazai szolgáltatók emberállománya bizonyos területeken túltervezett. Van, ahol igen sok a láblógatós munkatárs, s persze, hogy ez nem az üfsz, vagy a bolti staff. Hanem az okos marketingesek, a munkájukba belelátást kevésbé engedő tech arcok, léhűtők, ilyen-olyan managerek céges kocsival meg mutyival. Ez nyilván bejátszik a költségekbe erősen, egy cégnél (még ha technikai is) az egyik legnagyobb kiadás a bér. Pláne a hazai járulékokkal és egy bizonyos szint felett elég durva fizetések vannak, felülről karcolják a millát. Ehhez csapjuk hozzá a koncessziós díjat.

    Úgy hiszem mindezek mellett, hogy egy pusztán szakmai szemmel megközelített téma elment gazdasági-anyázós vonalra, holott a cikk nem erről szól és csak az volt a cél, hogy az olvasó bepillanthasson a kulisszák mögé.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

Új hozzászólás Aktív témák