Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    Juhé, vetélytársat kap a GT710 meg az R7 240... ;]

    #1mad823: mert nem látsz túl ezek szerint a DIY piacon... Ez nem neked vagy nekem készül, hanem a Dell-nek, a Fujitsu-nak, a HP-nak a Lenovo-nak és a többbi hasonszőrű OEM-nek, olyan gépekbe, amiknek soha nem látod a belsejét, ha nem céges rendszergazda vagy, vagy valahonnan(pl. ilyen helyekről) nem veszel leselejtezett brand gépet(pl. nagyinak netezni)...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz --ka #6 üzenetére

    még kapni GT710-et is - 13-25e Ft iPon-ban pl.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz ElEvEn11 #8 üzenetére

    "Ez valóban csak arra enged következtetni, hogy így adják el a selejtes vagy rosszul sikerült darabokat."
    Persze, de funkcionálisan nincs különbség közte, ez nem fps-re megy, hogy legyen hol észrevedd... egy kivétellel, amibe pont nem rég szaladtam bele: home office-ban a 4K monitoromat kötöttem rá a céges laptopra(ThinkPad T470) HDMI-vel, de sajnos 4K-ban nem tudja 60Hz-en meghajtani az i5-7300U IGP-je(HDGraphics 620) a monitort, tehát ha fel akarom tenni 4K-ba a felbontást(asztalon, 2G-ben is), akkor a frissítés leesik 30Hz-re... ha 60Hz-t akarok, csak 1440p-ig mehetek fel felbontásban... alighanem nem maga az IGP, hanem a HDMI 1.4 miatt persze...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz ElEvEn11 #10 üzenetére

    Relatíve régi modell :D ... 2,5 éve újonnan kaptam, mikor visszajöttem dolgozni az IBM-be, akkor az volt a legfrissebb, T480 még nem jött ki... OK, tudom, IT-ben 3 év nagy idő, manapság Ryzenes ThinkPad-eket osztogatnak, remélem a következő céges gépem már olyan lesz...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz mad823 #12 üzenetére

    Nem prosumer, OEM irodai PC-kbe fog alighanem menni, ahova nem kell teljesítmény, csak képet adjon... esélyes, hogy F-es Intel procik mellé, ahogy fentebb már fel lett vetve, vagy olyan gépekbe, ahol az alaplapra forrasztottnál több kimenet kell, akár darabra, akár fajtára. Pl, ha 2-3 monitort kéne tudni rákötni, vagy az alaplapról hiányzik a DP port és pont az kéne, ilyesmi...

    #13Pingüino: alighanem megrendeléskor választható opció lesz szvsz

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz aginor #15 üzenetére

    1. Nem az a lényeg, hogy olcsóbb-e F-es procival párban, hanem hogy az F-es procikat eladva pont annyival nagyobb a készlet, ahány F-es proci van, és ha valakinek időre kell, gyakran az az 30-50 dolcsi nem számít, amennyivel emiatt több lesz az ár.
    2. van nagyobb modell? :D

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz bteebi #20 üzenetére

    + #23Tigerclaw
    Aha, elvezérel... amennyiben az átlag 1xHDMI/DP+1xD-Sub elég, ami ki van vezetve az alaplapon... amin ennél több van, az nem 50 dodóval kerül többe...
    Bár úgy nézem, az új Dell-eken már 2xDP a setup... a Lenovo ThinkCentre-eken meg 2xDP+HDMI és 2xDP+D-Sub, szóval lehet hogy tényleg csak egy niche-opció lesz belőle...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz BiP #25 üzenetére

    Most rendeltem meg az USB-C->HDMI2.0 dongle-t, ami megoldja majd a problémámat.
    Dokkolót természetesen nem adnak, se USB-C hub-ot... :(
    Rendelhettem volna DP-vel is, de a monitoromon 2xHDMI+1xDP bemenet van, és utóbbi a privát desktopomra van kötve és nem kényelmes a monitor hátuljánál cserélgetni...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz antikomcsi #28 üzenetére

    Már egy 1030 is vagy 30e-nél kezdődik... igaz köröket is ver ezekre a 15-20e-s csodákra...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz bteebi #33 üzenetére

    Nem tudom, te hogy vagy vele(bár sejtem), de nekem a gyomrom forog az analóg kapcsolat gondolatától két digitális eszköz(VGA és LCD monitor) között, csak végszükségben vagyok hajlandó D-Sub-ra kötni LCD kijelzőt, felbontástól függetlenül, és az első adandó alkalommal valahogy megoldom a digitális összeköttetést. Nem az AD-DA átalakítás lagja fáj(munkamonitor esetében különösen), hanem a rengeteg képhiba amibe az esetek nagy részében eddig sikerült belefutnom: geometriai torzítás, életlenség, csíkozás, vibrálás, színhibák, stb...
    Még ha ezek egyike se jön be, akkor is hajlamos a fejem megfájdulni tőle műszak végére, szóval kösz nem, soha többet. Lassan már az irodai projektorokon is minden van HDMI bemenet, szóval szerintem nincs jó indok a D-Sub életben tartására(esetleg egy-két speciális esetet kivéve).

    Nem tudom, mit dolgozol, de nekem bizony jól jön a munkaterület és a képélesség amit a 4K monitorom ad, még ha a 28" nem is igazán munkára alkalmas PPI-t eredményez(32"-on jobb volna)... Ahány böngésző és alkalmazás-ablak nálam nyitva van egy időben, bőven be bírnék vele lakni 3 monitort is, pl: az egyiken egy böngésző, a másikon az e-mail/slack/webex, a harmadikon meg a dokumentáció(pdf/docx/odt), valamelyik mellé még egy PowerShell/Putty konzol, vagy VScode... és időnként még ennyi se elég, ráadásul az új OS-ek(és appok) imádják pazarolni a munkaterületet, különösen a Win10, de a weblapok is, mondjuk az Ansible Tower UI-t se lehet hatékonyan kis ablakban használni, muszáj a teljes képernyő...
    Erősen gondolkodom, hogy a HDMI 2.0 dongle megérkezése után a laptop 1.4-es HDMI kimenetére rákötöm még a 27"-es FHD monitort is...
    De persze kinek-kinek igénye szerint...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák