Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    Bejött a sejtésem. :)) És az árverseny is elindult, végre! Ami nagyon tetszik az az, hogy 1 éves hűséggel is év végig fele a havidíj, úgyhogy mi tesómmal úgy döntöttünk hogy ráugrunk (különösen hogy ez évben csak annyit kell fizetni érte mint nemrég az 50-es csomagért, adatmennyiségre viszont 40x annyi van benne). Épp most tudakolja meg ügyfélszolgálaton hogy hogysmint lehetne egy web'n'walk box-os set-re szert tenni külön SIM kártyával. Ha lesz valami infó akkor beírom ide.

    Amúgy az 50MB os csomagnak én sem örülök. Vagy duplázhatták volna, vagy még lejebb vihették volna az árát. Nameg mostmár a WAP csomagokkal is csinálhatnának valamit, mert ezek után már nevetséges az 500ft-ért 250KB :D

    orbano: a webshop-jukban a web'n'walk boxot árulják olyan összeállításban hogy ''web'n'walk előfizetéses akció 12 hónapos hűségnyilatkozattal a NET2000 szolgáltatásra + előizetésre.'', szóval szerintem ezt a mostanit is lehet majd így rendelni. Annyi hogy 12 hónap esetén nincs ingyen a modem, de gondolom a 600MB os csomaggal megegyező árért, vagyis ~9e ft ért elviheted a modemet. De majd ez is kiderül.

    [Szerkesztve]

  • DarkByte

    addikt

    válasz Balinov #7 üzenetére

    Sajnos itt viszont van szó a Net50-ről: [link] És ezek szerint sajna nem lesz sem mennyiség növelés, sem árcsökkentés. :(((

    Modem árak amúgy itt vannak: [link] Ez az előbb lemaradt. :)

    [Szerkesztve]

  • DarkByte

    addikt

    válasz erdoke #13 üzenetére

    Igen, ezt én is észrevettem :D De ezt betudom elgépelésnek, én sem tudom mindig hogy melyik hónap a 30 és a 31 napos. :B

  • DarkByte

    addikt

    válasz róland #22 üzenetére

    Annyiért én is gondolkodnék rajta. MSNezni tudnék útközben az nem volna rossz, meg a GMail progit is gyakrabban használnám.

  • DarkByte

    addikt

    Tesóm érdeklődött ez után a modemes dolog után (1 év hűséggel) és neki azt mondták hogyha külön akar ugyanúgy netet mint ahogyan a Pannon árul (szóval telefon előfizetés nélkül) akkor 30ezer a belépési díj amiben benne van a web'n'walk box, és a csak netre aktivált SIM kártya, ha jól értem akkor ez a MobilInternet 2000 csomag így (ja meg a hűségkedvezmény is vonatkozik ugyanúgy rá ekkor). Csak kicsit azt a 30ezret sokallom. Ha már hűséggel kötöm akkor miért nem közel ingyen adják a modemet? Jó a 30ezer is kevesebb mint az alap ~80e ft os modem ár, de Pannon ingyen adja a modemet, igaz 2 év hűséggel. Most én is írtam egy emailt nekik, hátha csak tesóm fogalmazot valamit rosszul és azért van ez a belépési díj. Remélem most gyorsabban válaszolnak mint a legutóbb a Mobizine esetében (akkor 3 hétre rá kaptam választ).

    [Szerkesztve]

  • DarkByte

    addikt

    válasz erdoke #26 üzenetére

    Azzal tisztában vagyok hogy sajtóban ilyet nem szabad megengedni, de emberek vagyunk, tévedünk (bár a rangod alapján veled kapcsolatban már nem vagyok biztos ebben :D). Azóta már lehet javították is.. Mod: hát mégsem :DDD

    ngabor2: ezt a bütyökszámolóst ismerem, csak ott meg azt keverem hogy mi jelenti a 31-et és mi a 30-at :Y :DD

    [Szerkesztve]

  • DarkByte

    addikt

    Mai verziónk a csak internetes SIM kártyás és USB-s dobozos netre ;] Tesóm ma volt bent megérdeklődni a helyi üzletben. A fickó aki bentvolt már tud a holnapi dologról. Az ő elmondása szerint a kompakt dobozt (ez ugyanaz a Huawei ha jól nézem mint amit a Pannon osztogat, szóval 3.6os HSDPA-t is ismeri) odaadják 19e ft ért ha 1 éves hűséget köt (2 éves hűséggel ingyen), ha beéri a sima alap dobozzal (ami csak az 1.8at tudja azt hiszem) akkor 9e ft ot kell lerakni (2 évessel megint ingyen van). Egyébként a díjak ugyanazok amik a kiírásban vannak (tehát csak a net havidíj). Egyenlőre mivel ez a 2. verzió, várom az ügyfélszolgálatot, remélem ők mondanak egy 3.at :D Mindenesetre tesóm állítólag már elrakatott egy set-et ;] Nem tudom vajon mennyi idő alatt fogják aktiválni. Sajna csak azt tudom elmondani amit ő is tud mivel nem vagyok otthon, egyébként én is személyesen ottlennék. :U

  • DarkByte

    addikt

    válasz Johny Bravo #33 üzenetére

    Nos, mi mindenképpen 1 éves hűséggel akarjuk megkötni, ugyanis így 7 hónapig feledíj, utánna csak 5 hónapig a normál díj, ami nagyon jó ajánlat, utánna meg lehet szüneteltetni vagy esetleges kissebb csomagra váltani (még azt is el tudom képzelni, hogy addig lesz még adatmennyiség emelés is). A modemért így is 20ezret kell fizetni, meg ha megveszem függetlenül is (sőt mit írtad többet). Kicsit furállom is hogy az amúgy 80ezer forintos listaárú modemet hogyan lehet beszerezni 20ezerért ilyen helyekről. Annyira nem izgat a szolgáltató váltás lehetősége, eddig sem volt ránk jellemző hogyha percdíj csökkentés volt akkor rohantunk a másik szolgáltatóhoz. A másik dolog meg hogy ha valaki nagyon akarja valószínűleg ezt a dobozt is tudja unlock-olni. (többnyire amin firmware-t lehet frissíteni, azt unlock-olni is lehet) Viszont az hogy készen előre betelepítve megvan pedig nagy előny. A GPRS-t még könnyen beállítanám, de a 3G/HSDPA-t lehet hogy nem. Úgyhogy nekünk ez így megfelel :) Azért köszi a linket, de tudok róla hogy lennének alternatívák (már a Pannon-os net megjelenésének idején is gondoltam rá hogy külön veszünk modemet).

    [Szerkesztve]

  • DarkByte

    addikt

    Na este tesztelem a cuccost, reggel tesóm apámmal megrendelték, a modem is már otthon van. Üröm az örömben hogy valamit csinálnak a környékben a transzformátornál úgyhogy nincs áram, pedig az imént hívott és mondta hogy már a kézikönyvet is 4x átnézte. :D Viccesek ezek a véletlenek. :) Nagyon kíváncsi leszek vajon EDGE is lesz-e felénk, mert úgy néztem Kiskunfélegyháza és Kecskemét között van egy ronda fehér folt az EDGE lefedettségi térképen. :)

    [Szerkesztve]

  • DarkByte

    addikt

    Üdv mindenki, immáron a mobilos netről.
    Eddig egészen jó véleményem van a dologról, EDGE sebességgel ''száguldunk'', ráadásul 20-24KB/s körül megy a nap legtöbb részében, amely gondolom annak tudható be hogy itt a környékben nem túl sokan interneteznek ebben a cellában (egyenlőre). A modem igen tetszetős, a programja is igen felhasználóbarát, nagyon jó ötletnek tartom ezt a ''rajta van a telepítő'' megoldást, bár annyi hátránya van hogy tesóm Abit AN8-ának BIOSát megkergíti és minden induláskor karattyol hogy a boot eszközök megváltoztak, ja és bootolna a modemről mint CDről (kicsit vicces látvány). Jelenleg két 5m-es USB kábelhosszabbítóval van elvezetve az ablakhoz, ami igen ronda látvány így, hogy ebbe a kicsi modembe ilyen hosszú köldökzsínór(ok) fut(nak); majd át lesz rendezve a szoba. Egyedül eddig egy dolog nem működik: nem tudom lekérdezni az eddig elfogyasztott adatmennyiséget SMS-ben, de gondolom ez most az átállás miatt van. Firmware frissítést egyenlőre nem tervezek (bár még az albérletben letöltöttem a legfrisebbet) mert nincs gond eddig, továbbá úgy olvastam hogy a jelenlegi frissítésben nincs benne a friss ISO fájl amivel kicseréli a látszó virtuális CD Drive tartalmát. Abban sem vagyok biztos hogy nem ugrana ezzel a garancia vagy nem a gyártó oldaláról kellene hozzá driver-t vadászni hanem a T-Mobiletól, így egyenlőre nem piszkálom. Összességében tehát eddig okés a dolog, remélem a következő lépés egy ősszel-téllel történő 5GB ra való ugrás lesz, illetve várjuk a ciánkék led életre kelését (HSDPA). :)) :R

    [Szerkesztve]

  • DarkByte

    addikt

    válasz Viktor0610 #43 üzenetére

    Sajna külön hogy melyik lemezekről boot-oljon, melyikekről nem, azt nem lehet beállítani, de mivel a boot-olást optikai drive-ról úgyis csak install-nál használ tesóm így letiltottuk teljesen a boot-ot ODD-kről. A másik gondot hogy a boot-olási sorrendes hibát ne tegye ki, arra pedig egy megoldást találtam: át kell állítani a Halt-On-t No Errors-ra (igaz így ha új vinyó van sem teszi ki hogy lehet nem fog jól boot-olni, de ez nem különösebben izgat minket).

  • DarkByte

    addikt

    válasz 1430 #52 üzenetére

    Köszönöm az infókat! Akkor mostmár működnie kell a dolognak. Egyébként a My T-Mobile-on is mostmár felfrissült a csomag kiírás MobilInternet 2000-re nálunk, így minden az eltervezettek szerint halad. Amúgy elsőnek mikor megláttam hogy 1430 írt nekem, hát nem kicsit lepődtem meg :D Gondolom azért valami köze van a nick-ednek a T-Mobile ügyfélszolgálati számához.

    Apropó, most járunk valamivel 500MB felett, tesóm még nem igazán használja ki a dolgot, de úgy hogy én hétvégén itthon vagyok és a szokásos mennyiségűt böngészek meg chatelek, emailezgetek, néha játszom (igaz az EDGE ping-jei miatt egyenlőre csak néhány játék jöhet szóba, pl. Worms World Party ;] ) is bőven beleférünk a napi 66MB-os szeletekbe. Ja igen, kíváncsiságból amúgy kipróbáltam egy torrentet is, meglepően stabilan ment 15K-val, pedig azt hittem ilyen kis sávszélességen egy idő után már magát fogja lassítani a torrent protokoll.

Új hozzászólás Aktív témák