Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ngabor2

    nagyúr

    a mozgásos töltés egyes karóráknál volt bevett szokás, hisz az használat közben szinte mindig mozgott. viszont ha nem mozgott, akkor pár nap alatt lemerült, tehát nem egy hatékony módszer volt. ugyan azon órák (mármint elemmel működő testvérei) 1 elemmel 4-5 évet is mentek, tehát ha ehez hasonlítjuk, akkor még rosszabb az arány, gyakorlatilag csak mozgás közben tudnánk használni a készüléket?

    a napelemes megoldásnak is vannak apró hibái. persze ha azt vesszük, ez is csak alternatíva, tehát ha nem vagyok áramforrás közelében, és süt a nap, akkor akár így is tölthetem. de azért nézzük meg: ki tenné ki a mobilját 2-3 órára a tűző napra? csak mert az elektronikának nem hiszem, hogy tulságosan használna az alapos átmelegedés. márpedig ilyen méretekben értelmes áron jól hőszigetelni ilyen hosszú időn át nehézkes. drágán könnyű, de akkor meg ott vagyunk, ahol a part szakad.

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz Landsmann #4 üzenetére

    hopp, akkor rosszul tudtam. abban a tudatban éltem, hogy ezek is elemesek, pontosabban akkusok.

    de akkor a mozgásos töltőhöz: vajon kis méretben és kis tömeggel (!) meg lehet-e csinálni a mozgásos töltőt? gondolom indukciós elven működne, tehát mágnes + tekercs. de hogy minden mozgás ''hasznos'' legyen, és a telefon se legyen sokkal vastagabb, az nekem valahogy nem áll össze. lehet, hogy bennem van a hiba.

Új hozzászólás Aktív témák