Hirdetés

2019. március 26., kedd

Gyorskeresés

(#1) aelod

aelod
(PH! kedvence)

Jöhetnek vissza az MTK-s SoC-k a gyártónál...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#2) janeszgol válasza aelod (#1) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Vagy átcímkéz.

[ Szerkesztve ]

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#3) aelod válasza janeszgol (#2) üzenetére

aelod
(PH! kedvence)

:DDD :C
És tényleg.

(#4) moleculez

moleculez
(PH! addikt)

Új almárka, azt kész...

"Nem vagyok pesszimista. Az nekem úgysem menne...@abusalempictures

(#5) Graphics válasza moleculez (#4) üzenetére

Graphics
(Jómunkásember)

Van, Nubia és Axon :)

A Huawei okos volt, hogy anno saját chip gyártását kezdte el erőltetni... Viszont ott is szopatás megy ezerrel...

[ Szerkesztve ]

(#6) Dare2Live válasza janeszgol (#2) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

:DDD :C

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#7) aelod válasza Graphics (#5) üzenetére

aelod
(PH! kedvence)

Hát igen kiebrudalták őket az USA-ból.

(#8) Dare2Live válasza moleculez (#4) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

"Új almárka, azt kész..."

Ezt k*ta el a ZTE vezetőség. Kellett volna egy új cég aztán azon keresztül eladni az US technikát Iránnak. Balfaszok voltak ZTE vette és adta tovább Kínának.

Ezek után meg vállalásokat tettek amiket persze szartak betartani. Tipikus Kínai cég. Meglop, hazudik, dömpingel.

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#9) joey04

joey04
(Jómunkásember)

kicsit végre visszakapnak a kínaiak a szopatásból.

Bazinga!

(#10) mpierre

mpierre
(PH! kedvence)

Kérdés, mennyire lövi a saját cégeit tökön a ZTE-t megregulázni vágyó döntés... Mégis mennyi az annyi? Már készülék darabszám szintjén...

Alles wasser oder was?? #### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok #### Mi4S

(#11) Dare2Live válasza mpierre (#10) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Mindkét oldalnak fájni fog. ZTEnek inkább az US.... 5G elbukása mintsem a készülékek.

Engem amúgy meglep ennyivel meguszták. 2012ben IBMmel bukott le ZTE. Majd 2013-2015közt Dellel, Oracle, Honeywell...al. Sok mindennel lebukott (gondolom sok mindennel nem) és mindig ott folytatta ahol abbahagyta. Csak másik céggel. Aztán beleegyezett a büntetésbe (rákente alkalmazottaira) de azt se tartotta be. Annyira lefossák a tveket, hogy elképesztő.

Amúgy ez az egész büntetősdinek semmi értelme a jelenlegi formában. Jól láthatóan se ZTE se Huaweit nem hatja meg. Sokszor bizonyítani is baromi nehéz.

(#12) 7Heads Drago

7Heads Drago
(PH! addikt)

Érdekes hozzáállás sokak részéről.
Akkor dögöljön meg a szomszéd lova is.
Érdekes hogy nem a termelésben, vagy technikai fejlesztésekben akarja az Usa megverni Kínát, hanem különböző kereskedelmi embargókkal. Viszont ez simán visszaüthet a dollár árfolyamra is. Túl sokan vannak Kínában.

Kevés vagy, mint Mackó sajtban a brummogás.

(#13) mjani1172

mjani1172
(őstag)

Mindig nagy arccal mondják a kínai piac a mérvadó,ott van a nagy kasza. Akkor semmi gond hajrá !

(#14) Kopi31415 válasza Dare2Live (#8) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Elég nehezen tudsz teszem azt ZTE gsm állomást amerikai béllel nem a ZTE-n keresztül eladni.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#15) Ricardo

Ricardo
(PH! félisten)

Huawei, most ZTE. Ha ez így folytatódik elég érdekes lesz.

(#16) cezarlacrone

cezarlacrone
(fanatikus tag)

Hét szűk esztendő után hét bő év. Merjünk optimisták lenni. :N

(#17) juuzer válasza Dare2Live (#11) üzenetére

juuzer
(őstag)

Ha azt nézzük, hogy az USA piac töredéke a kínainak, nem is csodálom, hogy nem hatja meg :D

Max a reputationt bukják nemzetközi vonalon.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#18) Graphics válasza juuzer (#17) üzenetére

Graphics
(Jómunkásember)

és mjani1172:

Az én olvasatomban a Qualcomm prociknak vásárlását is bukják.

"A ZTE Corporation hét évig nem vásárolhat komponenseket amerikai beszállítóktól. Ez a mobilok oldaláról azt jelentheti, hogy jó ideig nem kerülhet Qualcomm mobilplatform vagy modem a ZTE készülékekbe, írja a PhoneArena"

Ez egészen más, minthogy a hírneve csorbul-e vagy sem.

Ha a mobileladás nem fő profil , akkor persze, lehet nem okozna gondot. De azért egy MTK-val nem nagyon lesz csucstermekuk...

[ Szerkesztve ]

(#19) ungawa válasza Graphics (#18) üzenetére

ungawa
(PH! addikt)

Majd tesznek bele FTC-t, ha az MTK nem annyira erős ;]

Ki nem állhatom a fizetett trollokat!

(#20) Juhaszatti válasza Graphics (#18) üzenetére

Juhaszatti
(senior tag)

Esetleg kopogtathatnak a Samsungnál Exynosért, és a Meizu mellett ők is használhatnák.

(#21) Kopi31415 válasza Graphics (#18) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

És a mobil tornyokba mit fog tenni?

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#22) Graphics válasza Kopi31415 (#21) üzenetére

Graphics
(Jómunkásember)

Ezt a részét nem firtattam :) Mivel nem tudom mit tesznek a mobiltornyokba.

Gondolom a szankció ezt a területet is erősen érinti.

[ Szerkesztve ]

(#23) Dare2Live válasza Graphics (#22) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

mobil front is problémás lehet. ha meg android is ugrik akkor főleg. [link]

(#24) atis78

atis78
(tag)

A legfrissebb hirek mar arrol is szolnak hogy a Google is megvonja toluk az android licenszet marpedig akkor nincs Google Play hozzaferes. Akkor pedig hiaba tesznek bele Exynost vagy MTK-t csak kinaban fogjak tudni eladni a telefonjaikat.

Egyebkent meg teljesen jogosan rugjak tokon oket. Tudatosan szallitottak embargo ala eso orszagnak termekeket valoszinuleg nem kis haszonkulccsal. Biztosan merlegeltek mit veszithetnek/nyerhetnek vele.

(#25) sh4d0w

sh4d0w
(PH! nagyúr)

Majd addig basztatják a kínaiakat, amíg azok benyögik, hogy akkor nincs több ritkaföldfém az USA cégeknek és akkor mindegyik becsukhatja a boltot kivétel nélkül...

Ha marhasagot irok, vallalom a pofonokat erte a forumon, nem sirok a modiknak.

(#26) Dare2Live válasza sh4d0w (#25) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Ez az ul mikor kopik mar ki?

(#27) Matada2.3

Matada2.3
(PH! kedvence)

Na és ilyenkor hol van a MediaTek, hogy lecsapjon erre a remek lehetőségre valami értelmes fogyaszású highend SoC-vel? Mert nagyon más alternatíva nincs.

Finn the human --> S8

(#28) Graphics válasza Matada2.3 (#27) üzenetére

Graphics
(Jómunkásember)

Hát mivel a felső kategóriában sose jártak sikerrel, így ezt bukták ..

Mire kijönnének egy friss fejlesztéssel is késő lenne

(#29) Hopkins95 válasza Matada2.3 (#27) üzenetére

Hopkins95
(senior tag)

Dehogynem, ott van az Exynos, annál jobb alternatíva szerintem most nincsen. :U

T610 > K600i > Sony Ericsson Xperia mini pro > Nexus 5x \\ AMD Ryzen 1600 - MSI Vega 56 \\Playstation 4 Slim \\ Origin: Hopkins955

(#30) takysoft

takysoft
(kvázi-tag)

Kérdés: a Google Play Store az amerikai komponensnek számít?

I will live forever or die trying

(#31) Matada2.3 válasza Hopkins95 (#29) üzenetére

Matada2.3
(PH! kedvence)

Szerintem annyit nem gyárt a Samsung, hogy legyen elég a ZTE-nek, főleg úgy hogy a Meizu mindíg lecsíp egy szeletet az Exynos tortából.

[ Szerkesztve ]

Finn the human --> S8

(#32) Polarstar válasza sh4d0w (#25) üzenetére

Polarstar
(PH! nagyúr)

Szerintem ott buktad az ötletet, hogy mi lenne, ha a régi mobilodat kötelezően recyclálni kellene vételkor?
Ez már pár esetben felmerült, hiszen a meglévő dolgokat felhasználva a jelenlegi kitermelési nyomást lehetne csökkenteni. :R

Blackberry ID on BBM: E385B7C8 Key2 Telegram newschannel-> t.me/crossnordic ursa.major-et-tutanota.com

(#33) joey04 válasza takysoft (#30) üzenetére

joey04
(Jómunkásember)

kapcsolódó: Az Androidot is elvehetik a ZTE-től

Bazinga!

(#34) Graphics válasza joey04 (#33) üzenetére

Graphics
(Jómunkásember)

Nagyon durván beleálltak a ZTE-be, kérdés ki lesz a következő, akit az amcsik kinéznek maguknak.

Huawei-t is megtépázták, szerintem mostanság kínai nem megy feléjük... Érdekes lenne, ha a Motorolát is befognák.... Mert ott meg ugye a Lenovo..

(#35) Matada2.3 válasza joey04 (#33) üzenetére

Matada2.3
(PH! kedvence)

Basszus, ez azért érdekes lenne.

Troll on: Jön a Tizenes és Salfish-es ZTE. :D

Finn the human --> S8

(#36) Polarstar válasza Matada2.3 (#35) üzenetére

Polarstar
(PH! nagyúr)

Az elképzelésed lehetséges. A Jolla szabadon licenszelhető és a kinaik már vettek fejlesztést az okos órától az önvezető autóig.

Tehát ez egy lehetséges fogatókönyv. Bár még mindig csak fikció.

Mekkora pofáraesés lenne, ha samsung procikon futna már a Sailfish! :C

Blackberry ID on BBM: E385B7C8 Key2 Telegram newschannel-> t.me/crossnordic ursa.major-et-tutanota.com

(#37) Dare2Live válasza Graphics (#34) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Adott eset van. Nem kellett volna US tveket sorozatosan durván kijátszani.
De még ezt is meguszták volna egy büntetéssel, csak utána vállalásokat tettek és nem tartották be.

(#38) Dare2Live válasza Polarstar (#36) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

salfishen az arm 32bit támogatott. Innen nem elképzelhetetlen.

De semmit se old meg. Nem az OS a probléma, hanem az api, aplikációk.

[ Szerkesztve ]

(#39) Hopkins95 válasza Matada2.3 (#31) üzenetére

Hopkins95
(senior tag)

A Samsung ne tudna többet gyártani? Bár igaz, a memóriából is hiány van. Mindenesetre én a helyükben mindenképpen próbálnék megállapodni a Samsunggal, mert a MTK nem a legjobb proci.

Amúgy csak kiváncsiságból, a Texas Instruments-ről miért nem hallani mostanában semmit sem? Valaki megvette a mikrochipes üzletágukat és beolvasztotta, vagy mi lett velük?

[ Szerkesztve ]

T610 > K600i > Sony Ericsson Xperia mini pro > Nexus 5x \\ AMD Ryzen 1600 - MSI Vega 56 \\Playstation 4 Slim \\ Origin: Hopkins955

(#40) #19784448 válasza joey04 (#9) üzenetére

(törölt tag)

Te hsz-re gyűjtesz? Vagy miért kell mindem fórumba beböfögnöd valamit?

[ Szerkesztve ]

(#41) Matada2.3 válasza Hopkins95 (#39) üzenetére

Matada2.3
(PH! kedvence)

A Samsung gyárt kb. minden mobil SoC-t (jó azért nem) szerintem a sajátjára nem tudna külön kapacitást átcsoportosítani.

A TI már nem gyárt ilyeneket 2013 óta, ha jól tudom, és ha jól emlékszem akkor valakinek eladta a departmentet, vagy nem fókuszál már ezekre, mert nem éri meg nekik.

Finn the human --> S8

(#42) joey04 válasza #19784448 (#40) üzenetére

joey04
(Jómunkásember)

hogy ilyen okosakat kérdezhess.

Bazinga!

(#43) Hopkins95 válasza Matada2.3 (#41) üzenetére

Hopkins95
(senior tag)

Köszi! Kár értük, mert egy játékossal kevesebb van a versenyben. Akkor ezek szerintem mégsem akkora biznisz mobil chipeket gyártani? Pedig azt gondoltam, hogy ezekből a termékekből rengeteg elmegy és ez mekkora üzlet.

[ Szerkesztve ]

(#44) Fred23

Fred23
(PH! kedvence)

(#45) Ricardo

Ricardo
(PH! félisten)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.