Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Szemjuel #10 üzenetére

    Ugyanezt tudja, csak nincs benne GPS, gyorsulásmérő, nem fém házas, majdnem kétszer olyan nehéz, fele annyi ideig bírja aksiról, viszont legalább van benne sokaknak felesleges kraft.

    Istenem, mikor fogják felfogni az emberek, hogy NEM_CSAK_AZ_Ő_IGÉNYEIK_LÉTEZNEK. Olyan nehéz megérteni, hogy mások más szempont alapján vásárolnak? Miért hiszi mindenki, hogy a világ körülötte forog, Ő pukizta a Passat szelet és mindenki más hülye? :U

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz plus44 #18 üzenetére

    Az a probléma, hogy te nem érted és nem is szeretnéd megérteni. Mi van ha valakinek netbook kell mert ez a méret kényelmes, de abból a legpofásabb, legtartósabb, szép, presztizs, fémházas, és kell a 3G (már ne haragudj, de az, hogy neked nem kell az miért szempont másnak? A 3g speciel nekem is kell, de máshogy oldom meg) meg a 12 óra rendelkezésre állás, meg a GPS esetleg (mondjuk üzletkötő és egész nap utazgat, városon kívül azért nincs mindenhol wifi, sőt városon belül sem).

    Miért venne laptopot, csak azért mert 180 ezerért, már azt is lehet kapni? Ha neki NEM KELL laptop. Az a baj, hogy te is úgy vagy vele, hogy te mit vennél, el se bírod képzelni, hogy másnak más igényei vannak, és ha nem a számodra evidens racionális döntést hozza meg az akkora kognitív disszonanciát okoz, hogy egyszerűen nem tudsz megbírzkózni vele. A laptop nem jobb mint a netbook (persze lehet most mondani, hogy nagyobb teljesítmény, de az csak egy szempont), a laptop MÁS mint a netbook.

    De közelítsük meg máshonnan, csak hogy lásd, miről beszélsz, remélem nem sértő:

    180 ezer forint, ízlelgesd ezt a szót. Ennyi pénzért, egy sima öreg autót kapsz. Az autó fogalma és a hordozható számítógép fogalma között van némi különbség. Ennyi pénzért nagyobb teljesítményt, fűtést, 100 km/h-s utazósebességet és a helyváltoztatás szabadásgát stb. kapsz. Lehet, ismétlem lehet nem lesz benne 3g, sőt Wifi és a többi sem, de megkapod a nagysebsségű helyváltoztatás képességét ami konkrétan háttérbe szorítja az előbbi érvedet, mi szerint kell a 3g vagy Wifi, hiszen bármikor hazamehetsz, beugorhatsz az irodába vagy egy netcaféba. Ilyen formában pedig nekem, nem kell egy hordozható számítógép, közel 200e forintért. Ha annyira számítógép kell, akkor választhatsz mást, asztalit, harmad ennyiért.

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz plus44 #20 üzenetére

    Én csak arról próbáltalak meggyőzni, hogy te nem próbálj senkit meggyőzni arról, hogy hülye ha neki ez kell, kielégíti az igényeit vagy tetszik. Mert hiába fűzted bele, hogy ÉN meg VÉLEMÉNYEM, azért csak kimondtál most is egy-két objektív értékítéletet, amik megint csak a negatívumokra koncentráltak.

    De látom teljesen értelmetlen szócséplés, így inkább befejezem. Egyébként megsúgom ez a gép ennyiért per pillanat nekem sem kéne bizonyos okok miatt, csak baromi unalmas a netbook ellenző tömeg, aki mindenhol felbukkan, és mégjobban lerágja a lerágott csontot. Ami ráadásul itt összeért a "prémium termékek"-et ellenző csoporttal.

    #22 - Szerintem Saint_ a te hozzáállásodra gondolt, mint lerágott csontra, ha jól gondolom :U

    Béke.

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz sien #24 üzenetére

    Nem csak erre a 23 hozzászólásra építek, ez egy régen, mindenhol visszatérő téma. Nem azt mondtam, hogy a többi netbook nem kerül fele ennyibe, hanem azt kérdeztem, hogy miért akarnak mindig laptopot vetetni a kollégák ugyanannyi pénzből, miért Istenkáromlás elkölteni ugyanazt a pénzt kisebb, könnyebb, jobb építési minőségű, hosszabb üzemidejű, de persze jóval kisebb teljesítményű gépre.

    Én a T&L híve vagyok egyébként, nem feltétlen teljesítmény indokok miatt, de már nagyon unalmas a tömeg, aki mindenkit hülyének néz, aki netbookot akar venni, teljesen mindegy mennyi pénzért. Ez persze egy prémium termék, nyilván azok fogják venni, akiknek nem csak az ár/érték arány számít, elvégre sokan vesznek MacbookAir-t is, ahol ez a probléma szinten felmerülhet, csak egy mérettel nagyobb és egy nagyságrenddel drágább értékben.

    Egyébként a kamionosok most feltehetik a kezüket, bizony nagyon sokan szeretnek egy szép nagy kijelzőn laptoppal navigálni, útvonalat tervezni, bár nekik, lehet jobban jön egy 15,6"-s cucc, elvégre a 40 tonna mellé elfér, nade attól még senkinek se baj ha benne van. Csak mindenki ezt tökéletesen helyettesítő notebookokat ajánlott, amiből bár a fele funkciónalitás hiányzott, de SZERINTÜK, azok amúgy sem fontosak.

    Ha megnézed én egy objektív értékítéletet sem írtam az egész topikban, csupán arra próbáltam felhívni az emberek figyelmét, hogy léteznek az övéktől eltérő igények is, és igen, bizony valakinek fontos lehet az is, ami szerinte marginális, és ettől még nem hülye, ahogy az sem feltétlen hülye, aki ezt veszi a többi netbook helyett csak azért mert gazdag és csak azért mert ez nem egy tamagochi-nak néz ki (tudod az üzleti életben a megjenelés is fontos lehet), mint egyes más fullműanyag netbookok.

    Azt egy szóval sem írtam, hogy ez a világ legjobb gépe.

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz plus44 #26 üzenetére

    Gratulálok nyertél! Neked van igazad! :C

    Ezt akartad olvasni nem? :U

    Egyébként miért gondolod, hogy amit neki válszoltam az rólad szól? Te még egész moderáltan kifejtetted tényleg a saját véleményed, hogy TE nem vennél ilyet (szerintem eddig kellene terjednie az emberek álláspontjának és nem kellene elbillennie a hittérités felé), csak belevittél pár globális elemet, hogy azért aki ilyet vesz az érezze csak rosszul magát, mert nem az a helyes döntés de ha a hülyéje szórni akarja a pénzt tegye, bár van sokkal jobb választás (NEKED, de miért gondolod, hogy mindenkinek ugyanaz). Sajnálom, hogy még mindig nem érted, hogy én mit próbáltam leírni sok-sok hsz-en keresztül. Nem azt, hogy te hülye vagy mert nem vennél ilyet (mint említettem én sem... ördög ügyvédje), nem azt hogy a gép objektíven jó/rossz, csak azt hogy ez az önkéntes keresztes hadjárat nem járja, és nem értem miért alakul ki minden egyes netbookos topikban, főleg a drágább gépeknél.

    Na megyek "bőszen tanulmányozni" egy gyümölcsös teát. Részemről mindent elmondtam (sokszor) amit erről gondolok, aki ez után sem érti, hogy mit szeretnék, azt sajnálom.
    Abbahagytam az offot, elnézést mindenkitől.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák