Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macskea

    őstag

    4", WVGA, S200, dual SIM, ha nem basznak el valamit nagyon, akkor ez a telefon fogja beleverni az utolsó szöget a featurephoneok koporsójába. Nem kell ide LED villantó, 1GB RAM, de még lehet előlapi kamera sem, csak tolják le az árát tökig, mondjuk 100 dolcsira. Nem csodálkoznék, ha egy újracsomagolt, itt-ott megmetszett 510-520 lenne a végeredmény.

    ''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

  • macskea

    őstag

    válasz mgenya911 #61 üzenetére

    Ha betesznek egy 0,1$-os LED-et, ahhoz tartozik még 0,2$ elektronika, meg némi szoftver. És mivel ebben az iparágban könnyen becsúszik egy tizes szorzó az előállítás költsége és a bolti ár közé, máris ott tartunk 3$-nál. Még kilenc ilyen "semmi", és máris 30$-val drágább a cumó, olyan meg már van, talán épp ezekkel az extrákkal. A mobilcégek nem úgy működnek, hogy minden telefonon van fix X$ hasznuk, hanem az előállítási költséget szépen felszorozgatják különböző százalékokkal, és ha ügyesek voltak, kapnak egy emészthető piaci árat.

    Ezt kéne megérteni mindenkinek. Ha ez kevés, valami hiányzik belőle,venni kell eggyel nagyobbat, van.

    ''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

  • macskea

    őstag

    válasz mgenya911 #64 üzenetére

    Igen, stratégiai döntés, mi más, az egész 4xx-es széria az. Még a számozás sem véletlen, nagy betűvel ki van írva, hogy ez bizony baromi olcsó (-nak kellene majd lenni). A pletykák szerint 4.000 rúpia a cél, az 65 dolcsi. Abba gyakorlatilag semmi nem fér bele. Pláne nem LED villantó. Ott az 5xx széria, az is gombokért van, valahogy ketté kell választani a két sorozatot és indokolni kell az árkülönbséget. Nem lehet dolláronként pakolászni az extrákat, mert úgyis mindig több kell, ha lenne villantó, akkor utána LTE kellene meg tudomis én mi. Előbb-utóbb meg az lenne a baj, hogy miért S805, miért nem várták meg a 810-et. Mindig ez van... :F :R

    ''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

  • macskea

    őstag

    válasz dreamdancer #66 üzenetére

    Ez jó kérdés, lehet a SoC kétmagos, gagyibb a kijelző (mert a felbontás meg a méret nem minden) és kisebb az akkumulátor. Sőt, még jönni fog a Lumia 330 is, gondolom még kisebb kijelzővel, alacsonyabb felbontással.

    A MS-nak lassan ki kell vezetni a Nokia Asha 3xx-5xx készülékeket, és az X platformosakat is. Azok helyére kellenek ezek, featurephone-ok helyett. És igen, a 330 esetén simán el tudom képzelni, hogy kikerül a GPS, a bluetooth vagy a WiFi. De lehet, hogy ezek a nagyon olcsó modellek messze elkerülik Európát. Szerintem ide az 535-530 alatt nem is szánnak majd semmit. A 330-ra 59 (!) dolcsit is hallottam már.

    A számozás jelenleg elég kusza, de szeritem ha a MS-os készülékek átveszik a Nokiások helyét, letisztul majd a kép. A jelenlegi 735-635(630)-535-530 sorból tényleg nagyon kilóg a 635(630) páros, de az még egy közel egy évvel ez előtti logika alapján számozódott. Az is biztos, hogy az 535-530 is elég csalóka páros. Ha egyáltalán az.

    ''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

  • macskea

    őstag

    válasz mmmb80 #67 üzenetére

    Kizártnak tartom, nehéz lenne még egy értelmes lépcsőt bepaszírozni a 735 és a 630-635 közé, ami ráadásul nem is rég jött ki.

    Az igazán jelentős fejlesztéseket (kijelző, AF kamera) nem léphetik meg, mert akkor gyakorlatilag eltűnne a különbség a 735 és a 635 utód között. Az olyan apróságok, mint a picit nagyobb akku vagy az NFC támogatás meg maximum megmosolyogtatnák a vevőket, de nem csábítanák őket vásárlásra. Talán az előlapi kamera és a ledes villantó lehetne egy olcsó plusz, ami mégiscsak adna valamit. Majd kiderül, de nem úgy néz ki, hogy a MS középkategóriára koncentrálna. :(

    ''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

Új hozzászólás Aktív témák