Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Tommmysun #85 üzenetére

    Ezért nem, de másért igen? Akkor végül is az Amazonnak dolgozol? ;]

    "mindig egy gépet, vagy annak a fejlesztőit kell hibáztatni a felhasználói felelőtlenség vagy hülyeség miatt."

    Mindig nem is, de a jelen esetben, ha én lennék a pórul járt felhasználó, te a termékmanager és kimondanád az utóbbi szavakat, vagy célzást tennél rájuk, valószínűleg rád borítanám az asztalt... ;)

    "Nem igazán, a legtöbb teszten vagy rosszabbul, vagy hasonlóan működnek."

    Lehet, hogy valamilyen teszteken akár rosszabbul teljesítenek, de kizártnak tartom, hogy az ilyen eseteket nem igyekeztek sokkal jobban elkerülni.

    Az 1 másodperces szünet a megszólítása előtt és után nem praktikus, a felé fordulás viszont igen? Ne hülyéskedjünk már! Az sem praktikus, hogy ne szóljon közbe egy beszélgetésbe a reagálásával?

    "A "Yes" fázis alatt nem pontosan értem mire gondolsz"

    Volt róla szó: hosszabb szünet utáni megszólításnál kérdezzen vissza egy "Yes?"-szel, előtte-utána figyelve, hogy a felhasználó várja-e a visszajelzését, vagy folyamatosan beszél, mert akkor valószínű, hogy nem is hozzá szólt. (Emberek között is így megy ez...)

    A megszólítás még angolban is tagolt. És valószínűleg eleve tagoltan kell elmondani a parancsokat ennek az eszköznek, hogy jobban értse, így eleve nem szabadna semmit belehallania egy nem tagolt beszédbe, ami a parancs részt illeti.

    (#88) ddekany: "Amúgy az ismert, hogy nem várja el, hogy egyértelmű szóhatár legyen az utasítások körül, vagy honnan jön ez?"

    [link] Nem ismerek az angolban "Alexa"-ra hasonlító különálló szót. Az sem valószínű, hogy utána rögtön a "send message" vagy hasonló hangzású (mi?) hangsor hangzott el, azaz ezt (is) más szavak közül halászta ki. A továbbiak ugyanígy.

    Szerintem nincs itt semmilyen neuronális háló. Az egész úgy néz ki, mintha egy barkóba cica szintű cucc lenne, amit linkeltem, csak más szavakra figyel és mást csinál (egyszerű műveleteket). Röviden: nagyon kezdetleges, de eladható, mint "személyi asszisztens".

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák