Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szenesember

    aktív tag

    válasz Depression #17 üzenetére

    Jó, de ez töltési szokástól is függ. Lassú töltéssel is le lehet rövidíteni egy akku élettartamát, ha gyakran hagyjuk lemerülni 15-20% alá, vagy, ha úgy töltögetünk bele, hogy 80%-ról mindig 100-ra töltsön. Ezek a tartományok veszik legjobban igénybe az akkucellákat. (Kb 3.6-3.8V az ideális működési feszültsége a celláknak általában. Ha pl 3.9-től 4.2-ig kell gyakran töltődnie, sokkal kevesebb ciklust fog megérni az akku.) Amelyik telefonomat eddig helyesen töltöttem, 2-2,5 év után sem gyengült a teljesítménye.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz Depression #43 üzenetére

    Szerintem meg pont az akkumulátor technológiát kellene fejleszteni, hogy 2-2,5 év után ne makkanjanak meg a telefonok. A gond csak az, hogy ez nyilván nem üzlet egyik gyártónak sem. Az iPhone 5S-emnek a mai napig nem lenne semmi baja, ha nem szart volna be a töltéstvezérlő IC és maga az akksi. Pedig az még nem is volt gyorstöltés kompatibilis. A szervizes akitől árajánlatot kértem mondta, hogy 2,5 után ez teljesen rendben van. Többe került volna egyébként a javítása, mint amennyit a telefon akkor ért, pedig szoftveresen a mai napig használható készülék lenne és naprakész (!).

    Ma meg, amikor igazából már nem is telefonokként használjuk a mobilokat, hanem számítógépként (most is DeX módban írok nagy monitorról, klaviatúrával az S9+-ról) nevetséges, hogy attól kelljen tartani, hogy 2 év múlva esedékes lesz egy készülékcsere, mert már előre látom, hogy ennél sem fog kifizetődő lenni egy akksi csere. Ahhoz meg kicsit drágák ezek az eszközök. Jelenleg egy S10+, vagy egy Note9 notebook árban van, amik átlagosan nem két évet élnek. Ha nem debütálás után vásárolsz (ahogyan én sem) akkor persze szépen beesik az áruk, de még így is egy (eltelt időtől függően) alsó közepes, vagy belépő szintű notebook árával vetekszenek. Ennek fényében szerintem nevetséges a 2 éves élettartam.

    Azt pedig, hogy nem biztos, hogy jót tesz a telefonoknak a minél nagyobb teljesítményű gyorstöltés azt nem csak itt hangoztatják sokan, hanem mérnökök is kifejezték már aggodalmukat ezzel kapcsolatban. Azt kéne megérteni, hogy nem annak kellene örülnünk, hogy minél gyorsabban fel lehet tölteni a telefonokat és talán (!) kibírja 2 évig az akksi, hanem bírja ki legalább 4 évig. Erre kellene törekedni. Csak hát a fogyasztói társadalom.

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz Depression #43 üzenetére

    Amíg a Samsungnál megvan a választás lehetősége, addig mondjuk teljesen mindegy.
    Max. kikapcsolom, aztán kész.
    Mondjuk ha ennyire nem jelent semmit az élettartamra nézve, akkor miért lehet kikapcsolni?

Új hozzászólás Aktív témák