Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gygabor88

    tag

    válasz Eastman #4 üzenetére

    Bár felmerült már, mint lehetőség, de egyelőre nem akarom eladni. Ez az egy problémás lakó van, a többivel vagy nem találkozok soha vagy kifejezetten jó a kapcsolatom. A munkahelyet kivéve minden közel van, alacsony a rezsi, kilátás is szép este és vannak parkok a közelben, jó a tömegközlekedés. Nagy ráfizetéssel tudnék hasonló helyre költözni itt Bp-n.

    Athlon64+ (#6): Ez bennem is felmerült. Szerdán megyek a gondnokhoz és fel fogom dobni, mint ötletet. Kicsit tartok tőle, hogy mivel nekik kerülne pénzbe (elméletben), így inkább védekező állást vesznek fel a problémamegoldás helyett. Mondjuk azt sem bánnám, ha idősek otthonába vinnék a nőt.

    Hieronymus (#8): Ma annyira felhúztam magam, hogy lőttem 3 fotót telefonnal. Azért is kezdtem el, mert mindenki azt mondja, hogy száraz a 10., de nálam meg víz van, így ezt fogom mutogatni a gondnoknak. Meg innentől, ha hallom a csöpögést pár naponta készítek még fotókat. Felőlem jöhet a víz a tetőről is, de nem hiszek ebben, amúgy meg a vízszerelő szakértse meg ezt is, azért fizetem. De a múltkori körbenézése nem ért sokat, nem volt bent 10 percet sem a lakásokban. Szerintem az van, hogy szar munka és nem akar vele foglalkozni, mert van 10 másik megkeresése, ahol egy csövet kell csak betenni és nem kell kotorásznia a dzsuvában egy wc mögött.

    RudY (#9) + llax (#11): Köszi, erről a lehetőségről nem tudtam, át fogom olvasni. Azt gondoltam, hogy ha a gondnok és a közös képviselő nem oldja meg, akkor már csak valami peres eljárás marad nekem, de ez jó köztes megoldásnak tűnik. Plusz ezt belobogtatom a gondnoknak is szerdán, hátha komolyabban veszi a témát ezután és hogy érezzék a törődést elindítom írásban is a közös képviselő felé. Az a bajom, hogy a szerelő azt mondta, 2-3 hétre teljesen foglalt és majd 1 hét múlva mondja meg mikor ér rá. Na most, akkor nálam ázik a lakás még 1 hónapot vagy mi? Mert ilyen határidővel találok szerelőt akárhonnan, nem kell a ház saját szakijára várnom.

    UnA (#12) A pénz nem kérdés, kifizetem én, ha arról van szó. Van egy ilyen lakásban max 4 cső, ami becsatlakozik a fő csőbe. Nem hiszem, hogy százezres nagyságrend lenne a javításuk, ennyit meg nekem megér, ha 5 évig nem kell a 10. emeletre mennem. Az a baj, hogy mindenki tagad, meg senki nem találja meg a probléma forrását, így nincs mit kifizetnem. Persze alapvetően annak örülnék, ha nőre vernék rá a javítási költségeket, hogy legközelebb kétszer is meggondolja meddig tagadja és maszatolja el az áztatást.

    llax (#17): A biztosítót korábbi áztatásoknál felhívtam, amikor a nő nem ismerte el a károkozást. Első kérdés, hogy hány négyzetméterről beszélünk? Hát mondom, itt is van egy folt, meg ott is, összesen talán 1nm. A csávó beleröhögött a telefonba, átutaltak valami 8k-t és ki se jöttek ellenőrizni, hogy igazat mondtam-e meg be sem próbálták hajtani a 10-en lakótól, legalábbis nem panaszkodott, valószínűleg többe kerül az adminisztráció, mint amit a behajtással nyernek. Csak az az összesen 1nm folt nálam 3 különböző helyiségben van szétszórva, aztán nem csak a foltot kell lekenni festékkel.

  • gygabor88

    tag

    válasz t72killer #28 üzenetére

    Nem értek az anyagokhoz, de szerintem nem beton. Vékony a fal a konyha és a fürdő között és bele van fúrva csomó helyen már a polcok, tükör stb miatt. Amennyire tudom a betont meg nem egyszerű fúrni és itt nem járt hilti gyémánt fúró.
    A folt amúgy szerintem nem azért van, mert tartósan vizes lenne az anyag ott, hanem a falfesték elszineződik az ázástól.

  • gygabor88

    tag

    válasz bkercso #66 üzenetére

    Azt már megoldotta magának pár éve, most más miatt ázunk. Nem tudjuk konkrétan mi miatt, csak sejtjük. Mint írtam, ha ezen múlik a költségeket is állom, csak a szerelő nem tudja megtalálni a problémát.

    Ma beszéltem a gondnokkal. Megpróbálja megsürgetni a ház szerelőjét újra, hogy ne kelljen már 3 hetet várni rá. Ha nem megy, akkor a gondnok segít bejutni a 10-re, hívunk másik szerelőt és addig vési mindhárom emeletet, amíg nem talál szivárgást. Legalábbis ez a terv, addig meg fotózom az ázásmintákat.

  • gygabor88

    tag

    válasz ncc1701 #70 üzenetére

    Igaz, csak engem nem enged be a néni, pláne nem fogja nekem hagyni, hogy szétkapjam a fél fürdőszobáját.

  • gygabor88

    tag

    válasz Samus #1 üzenetére

    Na szóval. 1 héttel később a vízszerelő és a gondnok felmentek a 10. emeletre és meggyőzték az ott lakót, hogy nem ártana esetleg rendbe rakatni a csöveket nála. Egyeztettek időpontot még 1 héttel későbbre, kibontották azt a részt, ami mögé a vezetékeket elrejtettét és kicseréltek mindent, amit ott találtak. Ezután még 1 hétig figyeltem, hogy folyik-e valahonnan víz.

    A falam azóta nem ázik át, nem hallom este és reggel a csöpögést. Két alkalom volt azóta, amikor egy pár csepp vizet észleltem a szennyvízelvezető cső mentén. Kiderült, hogy az meg a 9. emeleten lakótól jön, de ő legalább megígérte, hogy magától rendbe rakatja az összes vezetéket. Viszont ez tényleg csak pár csepp víz, ha nem tudnám hol kell keresni, akkor észre sem vettem volna.

    Szóval még annyi van hátra, hogy biztosítóhoz bejelentem az esetet, most hogy biztosra tudom honnan jött nagy mennyiségű víz, ami átáztatta a falamat.

Új hozzászólás Aktív témák