Hirdetés

2018. szeptember 21., péntek

Gyorskeresés

(#1) forgonati

forgonati
(őstag)

Ne legyünk gonoszak, a kisebb Pixellel eddig nem sok gond volt. Majd talán mostantól :D

Az élet dolgait két részre osztom. Szörnyűre és kibírhatatlanra...

(#2) Gixxer88

Gixxer88
(őstag)

Lassan tényleg nem ártana egy visszahívás,mert ezek a hibák napról napra egyre jobban tapossák földbe a Pixel mobilok megítélését!Kisebb kárt okozna a brand-ben,ha inkább visszahívnák az eladott készülékeket és a további vizsgálatokig az értékesítést is beszüntetnék.
Ennyi hiba egy telefonban...

[ Szerkesztve ]

(#3) rnyk válasza Gixxer88 (#2) üzenetére

rnyk
(tag)

Igen ez akar lehetne egy jarhato ut... De azert a pixel szeria nem tettle olyan sokat az asztalra mint mondjuk a note ami kibirta a 7-es visszahivasat.
Masreszt meg ekkora vereseget nehezen visel el egy ameriaki gyarto (gondoljunk csak ahogy az apple kezelte a 4esnel: rosszul fogod b+),

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#4) Rickazoid

Rickazoid
(PH! addikt)

Ezt én elég sok telefonon láttam már. Igaz azok a közelében sem voltak a felső kategóriának, sem hardverben, sem szoftverben, sem árban.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#5) Tyrel válasza Rickazoid (#4) üzenetére

Tyrel
(senior tag)

Igen, ezt nagyon sok telefon csinálja, nem igazán értem a meglepődést a vásárlók / kritizálók részéről.

Jó persze egy felsőbb kategóriás telefonban "illene" megoldani ezt, de abszolút nem új és nem ördögtől való probléma...

(#6) Cifu válasza Rickazoid (#4) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

A jelenség régóta ismert, a hír itt annyi, hogy a Pixel 2 is érintett, ezen az árszinten pedig már nagyon nem illene....

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#7) prolad

prolad
(őstag)

A Googlenél nem tesztelnek? Hogy lehet telefont kiadni ennyi hibával? Xl 2-t akartam, de amennyi gond van vele, kizárt. Most meg a simáról is derülnek ki a bajok.

Sony XZ2

(#8) atike

atike
(PH! nagyúr)

Ez pontosan olyan, mint amikor a kamerákban 50hz helyett 60hz-re állítjuk a Power Line Frequency-t... :U Rossz értéknél egyben jön a villódzás.

(#9) Ricardo

Ricardo
(PH! félisten)

Ebből lassan már ki lehetne adni egy könyvet is. Ez a széria elég nagy öngól.

(#10) aelod

aelod
(PH! kedvence)

A LED-ek fénykibocsájtása nem stabil, váltakozó frekvencián villognak

A sima villanykörték is nem? Nem vagyok szaki. :U Az meg minden telefonnál zavart okoz az "erőben".

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11) MikeWazowski

MikeWazowski
(senior tag)

Meddig hagyja ezt a Google? Miért nem hívja vissza az összeset, ez a széria úgy nulla ahogy van. A Samu legalább belátta, hogy baj van, de a G meddig vár még?

“You think you can take me? You need a fucking army if you gonna take me!” – Tony Montana

(#12) batai15

batai15
(PH! félisten)

Ez már kínosabb mint a note 7 esete. Lassan ingyen kellene adni, vagy mint anno volt a vásárban a zsákba macska csak itt azér nem 500 forint lenne. Aztán amit kapsz azt kapsz, de legalább olcsón.

[ Szerkesztve ]

"A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél". John C. Maxwell******* Redmi note 4 eladó!

(#13) Juhaszatti

Juhaszatti
(senior tag)

Valószínűleg már nagyítóval keresik a hibákat ezen a telefonon, és azonnal telekürtölik a sajtót ha találnak valamit. Ami lehet hogy máshol is megvan, de ennél most hírértéke is van.

Ettől függetlenül csalódás a teljes Pixel széria, pedig jól indult. Remélem jövőre hatványozottan odateszik magukat emiatt, lehet újra brandet építeni.

(#14) Zap-Em válasza aelod (#10) üzenetére

Zap-Em
(tag)

Míg a ledek teljesen kialszanak a váltás közben ( on-off)50Hz-nél, addig hagyományos izzók nem teljesen az izzószál 'lomhasága' miatt. Az akkus lámpáknál ilyen nincs, mert ott nincs váltogatás..

(#15) DigitXT válasza aelod (#10) üzenetére

DigitXT
(PH! félisten)

Kiesne a szemünk, ha 50 Hz-en villogó LED-ek mellett kellene dolgozni:
ha csak a legprimitívebb egyenirányítással van táplálva az a LED, akkor
már 100 Hz az a frekvencia. Amire inkább mondható, hogy "nem látjuk".

A villanykörték villogása még annyira sem látható, mert az izzásuk NEM
alszik ki azonnal, tehát azoknak nincs sötét periódusuk. Csak ingadozik
a fényerejük. Ami persze ugyanez a jelenség, de jóval kisebb mértékben.

Ui: a videón (szerintem!) csak az látszik, hogy dinamikusan változtatja a
záridőt a fényerő függvényében, így ha nincs szinkronban a béna* villogó
világítással, akkor látszik a sávosodás - amikor szinkronban van, nem.:D

*: célszerű olyan LED-es fényforrást beszerezni, aminek stabil tápja van,
és nem villog. Nem azért, mert a kamera látja, hanem az agyat fárasztja.
Bizonyos tevékenységeknél balesetveszélyes is lehet, pl. egy gyárban a
forgómozgást végző kerék szerencsétlen esetben állónak látszhat: ciki...

Zap-Em: akkus lámpáknál is előfordulhat, mert a fényerő csökkentést is
meg lehet úgy oldani viszonylag gazdaságosan, hogy kikapcsolgatjuk a
LED-et bizonyos frekvencián. Lásd PWM. A szemnek általában nem túl
zavaró (függ a frekvenciától), de bizonyos jelenségek nagyon "furcsának"
láthatók az ilyen fényben... Na olyankor viszont kegyetlenül zavaró.:R
Ugyanez amúgy monitoroknál/TV-knél is bejátszik. Szokták is tesztelni,
mert aki érzékeny rá, azt ki lehet kergetni a világból vele. (Engem is.:O)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/RKbodyfitness

(#16) SliM

SliM
(lelkes újonc)

Ezen az oldalon van egy video, ahol ugyanazon környezetben kipróbálták a Pixel-lel és annál nem jelent meg ez a probléma. Csak mint érdekesség: [link]

(#17) aelod válasza DigitXT (#15) üzenetére

aelod
(PH! kedvence)

Thx a magyarázatot. :R
ki lehet kergetni a világból vele
Én így vagyok a neon fényével is. Melóban állandóan felkapcsolják a munkatársak, délutánra meg kb megvakulok tőle...

(#18) EclipseGT

EclipseGT
(őstag)

Ha az S8-assal olyan helyen akarok lassított felvételt készíteni, ahol sok a neonfény, akkor úgy villog a kép, mintha stroboszkóp lenne a kamera előtt. Oszt' akkor most mi van?
Mondjuk sima videónál nem csinálja.

(#19) pomorski

pomorski
(őstag)

Kösz a cikket!

(#20) YASKATIR

YASKATIR
(senior tag)

Tok erdekes, hogy a pixel hibairol (koztuk olyanrol is, ami egy BETA rendszer alatt lathato) van heti 5 hir, mig mondjuk az Iphone X zold csikjarol nulla.

(#21) fornettisuti

fornettisuti
(PH! addikt)

lel

Samsung S7 - LG Gpad 8.3 - Xiaomi MiBand2

(#22) aelod válasza YASKATIR (#20) üzenetére

aelod
(PH! kedvence)

alul a komment:

Ocanefun - November 11, 2017 at 5:42pm
At least it does not explode. That is a very good thing.

:DDD

(#23) Duliee

Duliee
(Jómunkásember)

Mondjuk nem tudom, ezt a "hibát" általában minden kamera képes produkálni..

Most akkor az lesz, hogy minden létező hibát felsorolnak, ha nem, akkor pedig próbálják reprodukálni... Egy darabig kellemetlen volt a dolog, most már inkább erőltetettnek érzem

Minden ami... Seasonic SS350-ET tápegység eladó - 1 év garancia. - Thunderobot K70 mecha billentyűzet eladó - ÚJ!

(#24) RaveForce válasza YASKATIR (#20) üzenetére

RaveForce
(PH! kedvence)

Volt rola hir... :U

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#25) Ricardo válasza Duliee (#23) üzenetére

Ricardo
(PH! félisten)

Azért lássuk be, ez az előzményeknek köszönhető. Ez a hiba nem biztos, hogy hír lenne, ha nincs ennyi hiba a készülékkel, amelyek közül egy kettő önmagában is elég az égéshez.

(#26) YASKATIR válasza RaveForce (#24) üzenetére

YASKATIR
(senior tag)

A zold csikrol? Egyet sem talaltam. Linkeld

(#27) Zap-Em válasza DigitXT (#15) üzenetére

Zap-Em
(tag)

Mondjuk az is érdekes, hogy a kamerákon visszanézett autók ledes lámpái is szoktak villogni,akkor azok is pwm-esek lennének?

(#28) gigaherz

gigaherz
(lelkes újonc)

Mikor lesz teszt? Már másfél hónapja elérhető, az iPhone X-ről meg már van is, ami alig két hete van kint.

(#29) Tomi_Ohl

Tomi_Ohl
(PH! kedvence)

Szomorú :(
A bemutató alapján álomtelefon lehetne, de sajnos lassan több funkciója problémás, mint ami nem. :(

Xiaomi Mi5S - MIUI 10 Global beta & Xiaomi Mi3W - CM12.1 Xperia Edition

(#30) DigitXT válasza Zap-Em (#27) üzenetére

DigitXT
(PH! félisten)

Úgy bizony. Merciknél gyakori, pl. ezen a felvételen is van belőlük kettő.*:R
Gyakorlatilag helyzetjelző módban kisebb frekin vibrál, mint féklámpa módban,
de mindkettő képes összeveszni a kamerával (záridő függvényében persze).:D

*: a másik 1:44-nél van, és akkor is vibrál, amikor áll a féken. Szóval jó példák!
Szerk: a freki amúgy lehet, hogy egyforma (csak a kitöltési tényezőt állítgatja).

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/RKbodyfitness

(#31) savariatours válasza YASKATIR (#20) üzenetére

savariatours
(lelkes újonc)

Ez nekem is feltűnt!
Mármint az, hogy mindkét telefonnak elég sok a hibája, jönnek a cikkek az almásról is...akku kidöglik 0 fokban, meg a kijelző csík, meg a faceid tulképp nem sok mindent ér.

De a tesztjében is csak a jót írják le! De mi is az pontosan?
Elmondom...az, hogy nem tudja más feloldani a készüléked face id-val 0 fok alatt :C mert épp fázik a 400ezres kütyü. Épp most láttam egy újabb videót amikor a kissrác feloldja az anyja 1000dodós vadiúj telóját a face id-val. Szóval jah ...érdekes.

iPHONE x zöld csík [link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#32) aelod válasza savariatours (#31) üzenetére

aelod
(PH! kedvence)

Nem értem amit írsz. Ez a face id lényege, hogy más ne tudja feloldani a telefont, nem? :U

(#33) savariatours válasza aelod (#32) üzenetére

savariatours
(lelkes újonc)

uhh...

Elég sok videó kering már a neten ahhoz, hogy tudjuk...a face id könnyedén átverhető családtaggal, ikertesóval és most már a gyerekeddel is bebizonyosodott. Meg azzal is "átverhető ha simán megborotválkozol...lehet akkor sem old fel. Azt hiszem az indexen volt egy videó róla.

A nulla celsius fokos szösszenetet azért írtam, mert az is egy közismert iphone hiba ugyanis nem bírja az akku a hideget. Így legalább akkor biztos lehetsz abban, hogy a gyerkőcöd nem túrja az iphone-od mikor hidegben vagytok mert már eleve kifeküdt ahhoz hogy egyáltalán elinduljon.

szemezgethetsz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#34) dse

dse
(újonc)

az az automatikusan induló reklám-videó (alcatel) komoly? mobil verzióban
a mobilnet csomagom sír
ne vágjátok már tönkre a ph-t...

(#35) aelod válasza savariatours (#33) üzenetére

aelod
(PH! kedvence)

az, hogy nem tudja más feloldani a készüléked face id-val 0 fok alatt

Erre írtam amit írtam. Más 0 fok felett sem fogja tudni feloldani a telefont...

(#36) jacis

jacis
(PH! nagyúr)

Erre más márkák telefonjai is érzékenyek nem csak az új Pixelek.

LG V30

(#37) turbulencia8 válasza dse (#34) üzenetére

turbulencia8
(őstag)

Kapcsold be a Chrome-ban az adattomoritest!

(#38) RaveForce válasza YASKATIR (#26) üzenetére

RaveForce
(PH! kedvence)

parancsolj,kerlek

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#39) YASKATIR válasza RaveForce (#38) üzenetére

YASKATIR
(senior tag)

Ja rendben, a pixel minden beta rendszeres hibaja kulon cikket erdemel, ahol ugy van feltuntetve a hiba, mintha az emberek 90%-at erintene, addig az iphone hibairol csak irjunk valamit 3 sorban egy olyan cikk aljan, ami teljesen masrol szol. Vagy legyen minden hibarol kulon cikk, vagy ne legyen minden hibarol kulon cikk. Ez igy nevetseges.

(#40) RaveForce válasza YASKATIR (#39) üzenetére

RaveForce
(PH! kedvence)

Azt irtad, a zold csikrol 0 hir volt, ezt megcafoltam es belinkeltem, hogy, De volt arrol is hir. Ha neked ez sem eleg, akkor ne itt a forumban elegedetlenkedj, mert ennek tenyleg 0 ertelme, hanem irj szemelyesen a szerkesztoknek. Ennyi. :U

(#41) DDA40X

DDA40X
(tag)

Egyszer majd egy levélbomba kíséretében fog egyik példány visszaérkezni a Google-höz. :U

(#42) H3gam

H3gam
(senior tag)

néha még szabad szemmel is észrevenni az led/neon/halogén villogását, szóval ha telefon is észreveszi, nem nagy cucc. ez sajnos ilyen.

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#43) Zsoltinho24

Zsoltinho24
(tag)

Szerintem a mobilarena felfùjja a dolgokat.Sehol nem olvasni ennyi kritikàt a telòròl mint itt.tény ès valò hogy vannak hibài de a gyártò megpròbàlja azt javìtani.

(#44) Mr.Silkó

Mr.Silkó
(PH! kedvence)

"A hibák száma elérte azt a szintet, amikor már igazán tapintatlanság kommentálni az eseményeket, úgyhogy empatikusan a száraz tényközlés szintjére szorítkozunk." — Ennyi. :C :R

[ Szerkesztve ]

(#45) Rickazoid válasza RaveForce (#38) üzenetére

Rickazoid
(PH! addikt)

Már értem miért látni sci-fikben fejlett földönkívülieknél mindenféle torz alakú kijelzőket. Valami Apple náluk is előjött egy hasonló marhasággal és idővel csak még jobban elfajult.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#46) gulb válasza Zsoltinho24 (#43) üzenetére

gulb
(senior tag)

Mint pixel 2 xl tulaj allitom,hogy tultoljak ezt a hu de vacak telefon ez...de nem baj majd sokan veszik az ajfont 400ert;)

(#47) wooexx

wooexx
(újonc)

Én a pánikot kihasználva vettem egyet 200 dolláral olcsóbban eBay ről.
Semmi baja a telefonnak.

(#48) apaszka válasza EclipseGT (#18) üzenetére

apaszka
(PH! kedvence)

Note8 videóban olyan gyenge mint.... Megy ott a köpködés,de sehol nem említik meg, hogy vacak?!😂
Ja a samut védeni kell mert az előző is hibás volt?

https://hardverapro.hu/apro/vennek_hasznalt_hatlapot_note_4_hez_gyari_qi_tolth/hsz_1-200.html

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.