Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz 33as #1 üzenetére

    Köszi az elismerést! ;)

    A főzött ROM érdekes. Biztos van, akinek bejön az ilyesmi, én speciel nem szeretem, hogy valaki a saját igényeinek megfelelően egybezsúfol minden vackot, amit aztán nekem kell használnom... ráadásul ennél a készüléknél pont nem is érzem szükségét, de pl. egy G1-nél biztos jól jön. A ROM-főzés nálam anno kimerült annyiban (WM-es időkről van szó), hogy az extended ROM-ba beraktam pár programot, amiket így nem kellett hard reset után manuálisan újratelepítenem. No, nem mintha sokat foglalkoztam volna ilyesmivel, most pedig főleg nem akarom elterelni a topic beszélgetését ezzel az OFF hozzászólással. :)

    [ Szerkesztve ]

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz #89874944 #5 üzenetére

    Pár órán belül csinálok egy olyan screenshotot is, ahol több száz fotó van, plusz megírom, hogy ez mennyire gyors vagy épp lassú — a videóba már sajnos nem tudom berakni ezt a részt. Jogos, amit írtál, szóval köszi! ;)

    [ Szerkesztve ]

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz David75 #13 üzenetére

    Lesz szolgáltatóknál, csak ott már HTC Bravo-nak fogják hívni. :)

    A Qualcomm vs. Snapdragon csatában elég rosszul tennéd, ha válogatnál. A Snapdragon gyakorlatilag egy platform, az alkalmazásprocesszora (a Scorpion) pedig ugyanaz, mint ami a Cortex A8-ban van. Viszont a Snapdragonban ott van az integrált 3D gyorsítás, ami a Cortexből hiányzik, tehát mint stand-alone platform, a Snapdragon erősebb, nem kell ugyanis mellérakni egy PowerVR SGX-et ahhoz, hogy legyen grafikus teljesítménye. A Snapdragon egyébként hardveresen tudja dekódolni a 720p-s HD-videókat, plusz kismillió dolgot tud, tehát igazán nem egy rossz chipset (azaz SoC).

    [ Szerkesztve ]

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz #89874944 #11 üzenetére

    Fent vannak a friss képek és a bővített leírás a galériáról.

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz ByB #98 üzenetére

    Én nem tudok róla, hogy lenne. Eredetileg ugye nem ment a multi-touch, de már az is működik, tehát szerintem nincs.

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz ThorsHUN #100 üzenetére

    Egyértelmű(nek gondoltam), hogy a csengőhang beállítást azért kell megírnom, mert az iPhone képtelen rá. Sokan emiatt kritizálták a készüléket, ezért írtam le, hogy az Androidnál ilyen gond nincs.

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz gyoref1 #153 üzenetére

    gyoref1 (#153): pont olyan a böngészője, mint az összes többi Androidnak, plusz itt van multi-touch. Mivel ez a rész nem fejlődött, feleslegesnek éreztem külön levideózni, olvasd el a korábbi Androidok tesztjét és látni fogod.

    mhydas (#154): a billentyűzet ugyanez. Alapvetően nem változott, a korábbi tesztekben volt kép a fektetett nézetről is, tehát valószínűleg mindenki el tudja képzelni, hogy milyen. Őszintén szólva nem is értem, hogy miért igényled: mire számítasz? Milyen eltérések lehetnek androidos fektetett virtuális QWERTY-k között?

    szentkuti11 (#158): az egy C901, igen, abban van a céges kártyám. (Ennyit arról, hogy utálom és direkt lehúzom a Sony Ericsson készülékeit...)

    mhydas (#161): nem arra gondolt a kolléga, hanem erre.

    domi007 (#164): nem is tudtam, hogy írsz a PDAplus-ra. A dicséretet mindenesetre köszi. :)

    ALI_G (#165): az tényleg gyorsabb megoldás, de az emberek agya valószínűleg nehezebben áll rá.

    HyP3b0y (#167): tény, hogy az iTunes kicsinyít, de ettől függetlenül is ezerszer gyorsabban csinálja a thumbnaileket, mint a Nexus One. Egyébként nem feltétlenül kell 3 megapixeles képeket rakni, ha USB Mass Storage módban másolod fel a képeket az iPhone-ra, akkor elvileg nincs méretlimit. Legalábbis én így tudom.

    Konflikt (#169): sajnos fogalmam sincs, ilyen szinten nem mélyedtem el ebben, főleg, mert a Gmail accountom csak azért van, hogy az Androidokat tudjam valamivel tesztelni (tehát nincs feltöltött címjegyzékem). Ha a holnapi visszaadás előtt lesz időm, megnézem neked, de nem ígérek semmit.

    Dr.Anonymus (#173): mivel a Wikipédiát kb. akárki írhatja, nem feltétlenül releváns, hogy mit írnak. :) Egyébként valószínűleg lényegtelen, hogy a googolból vagy a googolplexből jött a név, a két kifejezés együtt született, jelentésük végső soron hasonló (úgy érzem, hogy ha azt nézzük, hogy egy gigamegahatalmas számot jelentenek).

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz adabra #180 üzenetére

    No offense, de döbbenetes, hogy az olvasók miket meg nem akarnak tudni egy telefonról, ez az ilyen vagy olyan ő betű sztem kb. annyira fontos, mint az, hogy hány molekulából áll a trackball. Ne vedd magadra, örömmel válaszolok, csak kicsit mosolygok, amiért soha nem tudok elég alapos cikket írni. :)

    Válasz 1: csak háromszöges és hullámos tetejű ő betűk vannak, az ó betű vesszője viszont mindkét irányba tud nézni. Nem tudom, hogy milyen megoldás van a dologra, de az szinte biztos, hogy a lokalizált (értsd: magyarul tudó) gépen lesznek magyar ékezetek is.

    Válasz 2: A névjegyzékben alapból given és family name mezők vannak, de ha legördítjük az ide vonatkozó részt, akkor egész hosszú listát kapunk: name prefix, given name, middle name, family name, name suffix, phonetic given name, phonetic middle name, phonetic family name.

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz kukac7 #206 üzenetére

    A Vapianoban.

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz Depression #210 üzenetére

    Ez azért teljesen lényegtelen, mert az SMS-ek 160 karakter bevitelét lehetővé tevő kódtáblájában szintén nincsenek benne a magyar betűk. Valahol értem, amit mondasz, de ha ennyire magyar betűket akarunk írni, akkor elővehetjük a 70 karakterben maximalizált Unicode SMS-t, aztán küldhetjük a nagy magyar betűket. 160 karakternél a francia/stb. betűket használhatjuk (balra dől az ékezet), ehhez képest már szinte mindegy, hogy az ő és ű betűkön hullám van. Mindenki megérti, magyar karaktereket meg nem azért nem tudsz beírni, mert Nexus One, hanem mert SMS-szabvány...

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz erdoke #229 üzenetére

    Jogos, az e-mailre és a netre nem is gondoltam! :R

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz jerry311 #233 üzenetére

    A "nagy" weblapok, amik mögött rendszer szerkesztőség és mondjuk 20 ember munkája van, értelemszerűen csak a reklámokból számíthatnak bevételre, ez gondolom egyértelmű. Egy igazán nagy weblapnak (az Arénánál jóval nagyobbnak, mi itt a tartalmat gyakorlatilag hárman csináljuk) rengeteg kiadása van, ez is tiszta sor, épp ezért vannak a reklámok, relatíve borsos áron: nézd meg egy 100 000 egyedi látogató fölött mozgó lap médiaajánlatát, látni fogod, hogy mire gondolok. Ehhez képest jön a Google, aki szépen összegyűjti az ÖSSZES teszem azt hardveres weblap híreit, kirakja egy helyre, a reklámozó meg azt mondja, hogy basszus, én inkább az ÖSSZEGYŰJTÖTT híreknél fogok hirdetni, nem külön-külön a lapokon, mert ezerszer olcsóbb. Vagy ha nem ezt mondja, akkor azt fogja, hogy basszus, mennyivel olcsóbb a Google hirdetés, mint egy kéthetes skybanner. Folytassam?

    Arról nem is beszélve, hogy a Google reklámok az egész internetet a blogok irányába lökdösik. Egy normális weblap nem tud megélni a Google reklámokból, egy pár ezer látogatóval rendelkező blogger viszont örül, mint majom a farkának, hogy ki tud szedni a weblapjából havi 20-30-40 000 forintot (eddig ugye semmit nem tudott, mert egy nagy cég nyilván nem fog nála hirdetni). Ha ez a folyamat nem áll meg, eljutunk odáig, hogy minden "hagyományos" weblap becsődöl, a tartalmakat meg csak bloggerek fogják írni. Jó, nyilván eltúlzom, de ez a tendencia szerintem akkor sem a legjobb, sok színvonalas weblap ment tönkre emiatt.

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz Inarus #236 üzenetére

    Igen, erről nem is beszélve. Minket szerencsére nem érint annyira a dolog, mint érinthetne (gondolom ennek az az oka, hogy a 2. legolvasottabb mobilos szájt fele/harmad akkora, mint mi vagyunk), de nézzünk meg mondjuk egy külföldi, professzionális, fényképészettel foglalkozó weblapot. Ezt nyilván csak azok olvassák, akiket érdekel a téma, van mondjuk 20.000 látogatójuk naponta, egy egy hetes bannerért elkérnének félmillió forintnyi USD-t. A hirdetést minden nap látni fogja több tízezer ember, akiket ez érdekel, aki meg átkattint, az valószínű vásárol is. De jön a Google, és azt mondja a hirdetőnek: figyelj, én kirakom a Google keresőbe a hirdetésed, meg fog jelenni egymilliószor, minden kattintás után pedig kérek 5 forintot. Ez nyilván sokkal olcsóbb, de kevésbé célzott reklám, amit a hirdetők valamiért nem mindig vesznek figyelembe: egy riportban jobban mutat, hogy a hirdetés kismilliószor megjelent, mint az, hogy tized ennyiszer, de egy igazán ide való helyen.

    És itt jön, amit Inarus mond: a kattintások/megjelenések maximalizálása. Egy szakmai weblap látogatószámban sosem tud majd versenyezni egy bulvárlappal...

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

Új hozzászólás Aktív témák