Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alikah88

    tag

    Üdvözlet mindenkinek :)
    6.-án vettem egy N5-öt, innen a fórumból Oberthur-ét. Galaxy Nexusról váltottam a nagytesóra. A GNex se volt semmi, de ez valami brutálgyors. Akksijától féltem kicsit, de nekem bőven kihúz egy napot. Ha nem piszkálom sokat akkor kettőt is :D Eddig nem lehet egy rossz szavam se rá. Külsőre is nagyon tetszik, amikor megláttam, tudtam hogy előbb-utóbb megszerzek én is egyet :C

    Google Pixel 8 + Huawei Watch GT 2

  • alikah88

    tag

    Tegnap én is felraktam a Lollipop image-t NRT-vel. Előtte is teljesen gyári KK volt fent, most is stock 5.0
    Tetszik az új rendszer, bár vannak érdekes dolgok amikkel kapcsolatban lenne is kérdésem, hátha csak egy beállításról van szó amit nem találtam meg :DDD

    A problémáim a következők:

    1) Ott van a lock screenen a Play Music notifikáció, de csak Play/Pause, illetve Next gomb van, tehát csak előrefele tudok váltani a zenék között (??)

    2) KK-n "pattern" feloldásra volt állítva a lockscreen, tehát ha megnyomtam a power gombot és megadtam a helyes patternt akkor feloldotta a kijelzőt.
    Na szerencsére ezen is csavartak egyet, most úgy van, hogy ha megnyomom a power gombot akkor bejön a lockscreen, azt fel kell oldani (felfele húzás), majd az után adhatom csak meg a patternt... tehát kb 2x annyi mozdulat kell mint előtte. Ez csak nekem logikátlan?

    3) KK-n ha hosszan nyomtam a power gombot, lehetett váltani néma, rezgő meg hangos üzemmódok között, gondolom ezt váltotta fel az "Interruptions" ? Szerintem ez is visszalépés mert ha leveszed a csengetés hangerejét attól még az appok hangereje megmarad.

    4) Adaptívra van beállítva a fényerő, de mégis ott van a csúszka a noti baron (??)

    5) Ha nyomkodod a telefont és közben hív valaki, akkor a hívás felül kis notifikációként jelenik meg, ezt nem lehet visszaváltani a "klasszikusra"?

    6) Nincs Galéria app. Ha letiltom a G+t akkor meg eltűnik a Photos is... Visszamásoltam a régi képeim a telefonra és összevissza mutatja a Photos app. Persze nem lehet neki megadni hogy mi szerint rendezzen...

    7) Több appnál is előfordult már, pl Facebook, FB Messenger. Megjön a notifikáció lockscreenre. Kettőt rákoppintok, de csak az appot nyitja meg, nem ugrik magára a notifikációra. Például ha jön egy értesítés hogy valaki írt XY csoportba és rákoppintok kettőt, akkor nem a csoportba ugrik a bejegyzéshez, hanem csak megnyílik a Facebook app mintha csak az ikonjára mentem volna.

    Slussz poén hogy ha meg van nyitva a Facebook Messenger, és be van kapcsolva a "Chat heads", és épp írsz valakinek, és ő visszaír, akkor megjelenik felül a kis notifikáció hogy ő bizony írt, miközben meg van nyitva előtted a beszélgetés. Már csak azért is zavaró mert pont kitakarja a többi chat head-et a notifikáció...

    Ezek persze csak az én véleményeim, de ha esetleg valaki hasonló problémákat fedezett fel és talált rájuk megoldást azokat szívesen fogadnám :)

    Google Pixel 8 + Huawei Watch GT 2

  • alikah88

    tag

    válasz ßrainiac #28745 üzenetére

    @sir fg , ßrainiac
    Köszi mindkettőtöknek a válaszokat :D

    1) Azt hittem lehet valahol a 86. almenüben találni egy olyan beállítást hogy mutassa a full music controlt. Így megint 2 lépéses a dolog.. Mert így igazából a notif sávot húzod le hogy meglegyen a visszaléptetés :D Nekem pl hasznosabb lenne mint az 1x1 centis album art amit odaraktak :D

    2) Lockscreen-el kapcsolatban, ha kikapcsolom az értesítéseket, akkor nincs mi elől elvegye a helyet a minta, de így is marad a szokásos "először feloldod a képernyőt, majd a mintát". De ez van, akkor elköszönök a mintás feloldástól, macerásabb mint volt.

    3) Egyetértek.

    4) Így már érthető, én voltam a buta :DDD Mondjuk ez épp egy fasza feature!

    6) Kiválogatom akkor a fontosabb régebbi képeket, talán nem kavarnak annyira be, így kicsit kesze-kusza.. de majd biztos hozzászokok. Mondjuk a 2,5 giga galériának kicsit erős :D

    Google Pixel 8 + Huawei Watch GT 2

  • alikah88

    tag

    Úgy néz ki utolért engem is a power gombos / bekapcsoló gombos probléma. Reggel amikor megnyomtam a power gombot hogy feloldjam a kijelzőt kiírta a "Power off" feliratot, lezárta a kijelzőt, vagy ha lezártam a kijelzőt akkor újra visszakapcsolódott, mintha beragadt volna a gomb. Sőt volt hogy ki is kapcsolt. Beértem a munkahelyemre és most azóta jó, de félek hogy újra előfordul.
    Tapasztalt már valaki ilyet? Szervíz mennyiért csinálja meg (nincs már gari)? Egyáltalán a gomb lehet a ludas?

    Neten utánakerestem, volt aki visszaküldte a telefont (nálam ugye ez már nem játszik), volt akinek cache ürítés segített. Bár szerintem ez inkább hardver probléma mert kb 3-4 hete használom a lollipopot hibamentesen, nem hiszem hogy most jött volna elő.
    Ezért is érdeklődök itt is, hogy esetleg valakivel történt-e már ilyen :)

    Google Pixel 8 + Huawei Watch GT 2

Új hozzászólás Aktív témák