Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz leslieke #1 üzenetére

    Egyetértek, de igazából jelenleg(!) ezen max filmeket van értelme tárolni... Már ha azt értelmesnek lehet nevezni.
    Családi fotóknak, videóknak nem kell ennyi hely... Ki a franc tárol 128GB-nyi családi fotót? :D Nekem csak a gyerekről van ~ 2.000 képem az elmúlt két évből és durván 4-5GB helyet foglal.

    Na mindegy, annyiból jó, hogy ez egyelőre mindenre elég lesz. De értelmét nem nagyon látom. Nyilvánvaló, hogy a full HD-s filmjeimet nem a telefonon fogom tárolni, mert oda meg már kevés, meg fölösleges is.

  • Dany007

    veterán

    válasz leslieke #6 üzenetére

    Jó, de ki a f...c akar 720p-s videót nézni egy tableten... utazás közben.. Az csak arra való, hogy valamivel eltöltsd az időd utazás közben... Arra teljesen jók a 640x480-as xvid filmek is... szerintem persze...
    De még egy normáls 2 hangsávos 720p-s videó is képes megállni 4-5GB-on belül... Valaki képes lenne 10-20db ilyen videót a telefonon tárolni... :S
    Bár igazából mindegy, mert ha lenyomja a többi árát az nekünk csak jó. Én 16GB-tal bőven beérem. Ellenben az otthoni HTPC-n 3TB van filmeknek...

  • Dany007

    veterán

    válasz leslieke #12 üzenetére

    Oh én nem azt mondtam, hogy nem látni. Hanem azt, hogy nincs rá szükség. Utazás közben időtöltésnek mindegy mit nézel csak teljen gyorsabban az idő...
    Olyan ez, mint a 3D kijelző a mobilokba. Szép meg jó meg látványos még használni is lehet, de igazából teljesen felesleges mert a túlnyomó többség abszolút nem használja ki.

    Hasonló a helyzet a 128GB belső tárhellyel is. Mire úgy rendesen kihasználnád addigra elavul a telefon / tablet maga...

    @Jadro:

    "A másik megközelítés meg a video készítés. Annak is nagy hely kell, pláne ha full HD-ben veszed fel és nem akarod naponta lementegetni."

    Úgy tudom azért a mobilos FullHD videók nem olyan bitrátával mennek, mint mondjuk egy rendes kézikamera vagy épp egy mozifilm. Tehát azért akkora nagyon nagy helyet talán nem.
    Másrészt nem hinném, hogy a többség naponta fhd-ban videózna... minden nap.

    De jó, abban egyetértek, hogy tárhelyből sosem elég. Nem kötekedni akartam.

  • Dany007

    veterán

    válasz stbtamas #15 üzenetére

    Idővel biztos hogy lesz értelme... De az első években nem hinném. Mire odáig jutunk, játékban, filmekben felbontásban stb... Addigra meg már az első 128GB-tal szerelt cuccokat cserélhetjük le. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz Picco #19 üzenetére

    Jó, itt megint jöhetünk a vélt / kreált és valós igényekkel.
    Mert az valós igény, hogy a fullHD videókat rögzítsd és tárold a telefonodon. Rendben. Ahogy az is valós igény, hogy pár 720p-s filmet / koncertet / akármit tárolj a telefonodon. Rendben.
    Na de az, hogy mondjuk 4-5 év teljes full HD-s videóanyagát a telefonodon tárold, plusz 10-15db 720p-s filmet, na az már nem valós igény. Az csak a menőzési faktort és az e-penist növeli. Ráadásul biztonsági szempontból is aggályos több évnyi fényképet / videót a telefonon tárolni egy helyen... Ha meg már back-up-ot csinál az ember, akkor már egy részét a telefonról is lehet törölni ha mondjuk a 64GB olyan szűkös lenne.

  • Dany007

    veterán

    válasz Cingáriusz #24 üzenetére

    "Igen is, aki igényes a jó minőségű filmnézésre,... "

    Az pont nem egy 4 colos telefonon vagy egy 7 colos tableten fog filmezni! Hanem minimum 42 colos TV-n, fotelből (ülőgarnitúrán), 5.1-es hangrendszerrel.
    De épp ezt mondom én is, ha valaki igényes szórakozást akar, akkor az nem fog egérmozizni 4-5 colos kijelzőkön... Mondjuk a zötykölődő vonaton vagy buszon...

  • Dany007

    veterán

    válasz keIdor #30 üzenetére

    Ne érts félre, én is mindent 1080p-ben szedek le...
    De telefonon értelmét nem látnám... Jó, persze használjuk ki amit a telefon tud. Ez világos.
    De ne nevezzük már igényes filmezésnek a 4-7 colos kijelzőn történő "mozizást". Mert nem az.

    Az meg a másik, hogy nekem sincs rá szituáció... Kocsival járok én is, meló közben nincs filmezés, autóban szintén... Otthon meg ott a 42 colos TV, eszembe nem jutna telefonon....
    Ha meg nagy ritkán valamilyen oknál fogva mégis úgy hozná a sors, hogy nem tudok mást csinálni és filmezéssel kell töltenem az időt és csak a telefonom van, akkor kibírnám a divixet és nem foglalnám le a belső tárhelyet ilyenekkel.

    Nyaralás közben szintén úgy vagyok ahogy te, ott nem ilyennel foglalkozik az ember. Ha meg mégis akkor nagyon szar nyaralást fogott ki :)

  • Dany007

    veterán

    válasz keIdor #32 üzenetére

    Jó, a youtube megint más. Ahhoz nem kell mondjuk tárhelyet pazarolni fölöslegesen.
    Sőt, az mkv-val sincs gond telefonon. De akkor se látom értelmét azzal telepakolni a 128GB-ot. De még a 32-t sem. Csak kicsit ésszerűen kell gondolkodni és máris elég a 32-64GB is bőven.
    De ha ennyire izé a helyzet, akkor lehet hordani zsebben még egy 32GB-os micro SD-t amin csak ilyen unaloműző 720p-s filmek sorakoznak! És akkor megint nincs gond. 32GB-os micro SD bárhol elfér az ember zsebében.

    Mert amúgy meg ilyen alapon a világ összes tárhelye se lenne elég. Nekem a 3TB-ból 2TB 1080p-s meg 3D-s filmekkel van teli! Ha azt akarnám telefonra / talbetre rakni akkor nemhogy a 128GB nem lenne elég, de még az 1TB sem...
    Tehát a határt valahol meg kell húzni... Ha meg már meg kell húzni akkor a 64GB-on is el lehet férni kényelmesen ha az ember ésszerűen csinálja.
    De mondom, jó a 128GB, legalább lenyomja majd az árakat.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz leslieke #34 üzenetére

    De épp ezt magyarázom, hogy ki a fene akarna teljes sorozat évadokat 720p-ben telefonon tárolni??? Semmi értelme a telefon nem arra való. Nem csoda, hogy gyorsan megtelne a 128GB. Naná...
    Ha felmásolnám azt a 110-120db 1080p-s filmemet ami otthon van, akkor elhiheted, hogy az 1 TB is gyorsan megtelne!
    Erről beszélek az "ésszerűség" alatt. Fel kell tenni 3-4 filmet 720p-ben azt kész. Az 6-8 órányi unaloműzés. Bőven elég kell legyen hétköznapi helyzetekben.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz leslieke #39 üzenetére

    Oké. Nekem meg lenne igényem arra a 100-120db fullHD filmre... Na?
    Amúgy ha ennyi unalmas időd van amit nem tudsz mással elütni mint filmezéssel el kéne gondolkodni azon, hogy nem-e lenne hasznosabb valamit tanulni / melózni vagy akármi abban a szabadidőben...
    De amúgy egy telefon tényleg nem erre való. Nem médiaközpont. Nem videótéka. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz leslieke #41 üzenetére

    Pont a jóbarátok jutott eszembe! :D
    Én azt otthonra se szedtem le 720p-ben! Konkrétan azért mert csak ebéd közben nézem ~ 5-6 méterről, plusz ez pont az a film aminél a látványvilág nem érdekel.
    Ha jóltudom a teljes 10 évad alig foglal 20-30GB-ot...

    Már én is gondoltam rá, hogy angolul nézzem mert magyarul már vagy 6x láttam mindet, de olyan ki...ott gyorsan hadarnak hogy a felét se értem... :S Skynew vagy CNN-t könnyebben megértem, mint azt...

    Ha mondjuk azt mondod, hogy Startrek, vagy BSG sorozat 720p-ben akkor megértem, mert ott van olyan látványvilág ami miatt érdemes nagyobb felbontásban nézni. De egy olyan vígjátékot ami sok esetben még kép nélkül is élvezetes hallgatni, plusz egy "gagyi" stúdióban egyszerű díszletek között rögzítettek már majdnem 20 éve... Na ott számomra nem számít a kép. Legalábbis annyira nem, hogy letöltsem 720p-ben.
    De nálam itt jön a képbe az, hogy ha már a látványvilágot akarjuk élvezni akkor azt ne 4 colon tegyük. Nekem legalábbis össze sem mérhető a Transformers 1 3,5 colos telefonon (azon próbáltam, iPhone4) és 42 colos TV-n. Tehát nálam a látványvilág már a kis méretnél úgymond összeomlik. És onnantól kezdve nálam(!) nem számít a felbontás sem.

  • Dany007

    veterán

    válasz leslieke #43 üzenetére

    Most megnéztem, nekem 44GB a 10 évad dual nyelven. : )
    De mondom, ez pont az a sorozat ahol nem érdekel a látvány.
    A BSG jó lehet, de én azt meguntam valahol a 3.-4. évad környékén.

    Na de hogy témánál maradjunk, ennyi erővel a 128GB sem lenne elég. Sőt egy idő után az 500GB sem...

  • Dany007

    veterán

    válasz Menthirist #49 üzenetére

    Hadd ne kezdjük újra. Kollegával már épp közös nevezőre jutottunk az előbb. Esetleg olvass vissza.

    Az, hogy TV-re kötöd nem opció, hiszen épp arról volt szó, hogy utazás közben vonaton vagy buszon... Ott nem hinném hogy TV-re kötnéd a telefont.

    A többire pedig elhiheted, hogy én is kitudok találni kismillió dolgot, ami tárhelyet foglalhat. Hoztam is rá példát. Ha meg 100-120db HD filmet veszünk alapul akkor az 1000GB is kevés. Tehát innen nézve a 128GB kb lószart se ér. Tehát nem kell külön példákat felhozni mi képes kihasználni a tárhelyet, mert azt mindenki tud.
    Én arra hívtam fel a figyelmet ha az ember képes ésszerűen használni a telefont akkor bőven elég lehet a 32-64GB is!

    Az ésszerűség pedig ott kezdődik, hogy meg kell érteni az okostelefon egy multimédiás kommunikációs eszköz. Nem pedig egy HTPC se nem fájlszerver. Nem arra lett kitalálva, hogy filmezzél rajta, az csak egy plusz opció. Ahogy a játék a telefonálás a netezés a navigáció, videózás stb is csak opciók. Nem egy céleszköz, hanem egy olyan készülék ami megannyi témára lehetőséget nyújt de egyikre sem lett kifejezetten készítve. (kivéve a játéktelefonok SE play, vagy épp a Nokia PV, mint kamerás mobil)
    Innentől kezdve pedig vagy kompromisszumokat kötünk vagy pofira fogunk esni.

    Kompromisszum alatt pl azt értem, hogy fölösleges több évnyi fotó- és videóalbumot a telefonon tárolni, mert mindenkinek van legalább egyszer egy héten 15 perce, hogy lementse a cuccokat telefonról a gépre. Vagy havonta vagy félévente egyszer... Baromság lenne több évnyi fotót egy helyen a telefonon tárolni. Ha pedig már csinál az ember biztonsági mentést, akkor igazán nem nagy dolog utána letörölni a telefonról párat, hogy legyen hely az újaknak. Ez egyáltalán nem olyan nagy dolog. Arról nem beszélve, hogy adatbiztonsági szempontból is aggályos mindent a telefonon tárolni kizárólag. Nekem is bőven van még hely a telefonon, mégis minden héten csinálok egy biztonsági mentést a PC-re plusz a cloud-ba egyszerre.
    Ugyanígy fölösleges 30-40GB-nyi zenét tárolni a telefonon. 10-15GB-on is elfér több ezer szám mp3-ban. És igen az mp3 minősége is bőven megfelel a buszon, vonaton vagy a metrón hallgatva. Akinek meg annyira számít a minőség, hogy flacc-ben vannak a számai az úgyis hi-fi rendszeren hallgatja otthon. Mert az az igazi minőség. De még ha ez is számít, lehet venni egy plusz 32GB-os micro SD-t és azt aztán tele lehet nyomatni flacc-ben kódolt zenével. Egy micro SD meg igazán nem foglal helyet, nem okozhat gondot a "cipelése" sem.
    A filmeknél hasonló a helyzet. Fölösleges az előbb felsoroltak mellé még évadnyi filmet feltenni nagyfelbontásban. Fel kell rakni párat amiről tudok hogy a következő héten szükséged lehet azt kész. Aki nem képes erre egy héten pár percet szánni annak úgykell. :)
    Nyaralásnál vagy hosszabb távon pedig ha tényleg annyira filmezéssel akarja az ember elütni az időt akkor lehet vinni egy külső HDD-t. 1TB-osat már bagóért árulnak és igazából két összetekert alsógatya helyén elfér. Akár a kesztyűtartóban vagy bármelyik bőröndben simán.
    Ami pedig a játékokat illeti nem hinném, hogy egyszerre 5-6db 2-3GB-os játéknak kell a telefonon lennie. Ez megint a túlzás kategória. Ugyanis ha mind az előbb felsoroltakra maximálisan szüksége lenne az embernek, akkor kb a nap felében mást se csinálna mint telefonozna. Mert vagy zenét hallgatsz, vagy filmet nézel, vagy játszol de hogy mindezt egyszerre az kizárt. Az rendben van, hogy munkába menet vagy onnan jövet az ember hallgat zenét, vagy megnéz egy filmet ha olyan hosszú az út. De vagy-vagy. Még ha felváltva csinálja az ember, egyik nap ez másik nap az, akkor se tudná kihasználni azt a rengeteg zenét / filmet / játékot ami így is elfér egy 32-64GB-os telefonon. Mert van fenn ezer szám, 4-5 film, 2-3 játék akkor az összesen több száz óra időtöltést jelenthet és még a mezei netezésről nem is beszéltünk. Nehogymár ez a többszáz óra időtöltés ne legyen elég egy hétre... :U
    Szóval ha ésszerűen beosztod a 64GB-ot bőven elég kell, hogy legyen. De akinek a 64GB nem elég, annak v.színűleg a 128GB se lesz sokáig elég.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák