Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enerdzsájzer

    tag

    Sziasztok!
    November 3.-án túlestem a harmadik műtéten (másfél éven belül 3 műtét).
    Szeptemberben kezdtem összeszedni magam, elég jó volt.Aztán Október elejére megint felerősödtek a tünetek,deréktól lefelé kész voltam. Többször térdre rogytam mert nem tartottak meg a lábaim,vizelet meg széklettartási gondok,fájdalom,zsibbadás. Október végén hangos nyikorgással eltört az egyik csavar. Rögtön doki,rtg-ct.
    Első műtétkor másfél éve L4-L5 között volt egy kisebb 6milis sérvem,második műtétre visszahúzódott 4 milire.Na az most 15 milis lett ráadásul pont középen nyomta a gerincvelőt.Az L5-S1 csavarozás miatt nagyobb terhelés jutott az egyébként is gyenge L4-es porcra ami így meg is adta magát.A doki ct-rtg alapján a csavarokhoz nem akart hozzányúlni, mert nem látszott a törés. De mivel úgy beszéltük meg hogy akkor az L4-5 is csavarozva lesz, így L5-S1 csavarozás is szét lesz szedve és újra lesz csavarozva. Még jó hogy így döntöttünk mert a műtét alatt derült ki hogy a baloldali S1-es csavar a fej alatt eltört,ezért nem látszott a ct-én a törés.A törött csavart kivenni nem tudta,így rakott mellé egy másikat.L4-et kikaparta,csavarozta.Két doki csinálta hét és fél órán keresztül.
    Úgyhogy most itthon lábadozok már harmadjára.A t.k.m már nagyon tele van.Két hétig járókerettel tudtam menni.Ágy magasítva,stb.Most már tudok botorkálni 10-15 percet keret nélkül.

Új hozzászólás Aktív témák