Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    nálunk szomszédok arra szoktak rá, hogy a lépcsőház tövében hétvégente bográcsoznak meg tárcsán sütögetnek... rendes méretű pb-palackról :) vasárnap mosunk, szárítjuk a ruhákat és konkrétan az egyik ablakunk alatt megy a sütés 4-5 órán át és jön be mindenféle szag... 4emeletes az épület, egymás mellett van vagy 2 tucat lépcsőház C alakban, középen egy majdnem teljesen zárt térrel és ezen a részen az épület tövében "dolgoznak" ...garantáltan több tucat lakás érezheti, amit csinálnak...

    ...ezzel végülis nem az a problémánk, hogy próbálják jól érezni magukat, csak ha az a palack ott eldurranna, berobbanna vagy 100 ablak :U az egész művelet szabályosságára lennék leginkább kíváncsi (ha 1-2 hétvégén előfordl ez, szerintem valaki rájuk hívja a rendőröket/tűzoltókat) ...azt tudom, hogy panelban alapból tilos gázpalackot tárolni

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz thesound #28 üzenetére

    hol laksz te, a havannán? :D nálunk ehhez képest viszonylag nyugalom van... mondjuk van 1 lépcsőházzal arrébb szomszédunk, akinek a konyhaablaka és az erkélyünk közt kb 3 méter távolság van: ha este 10kor filmet nézünk, halljuk hogy kegyetlenül csörömpölnek a konyhában az edényekkel... pár napja meg már alváshoz készültünk 11kor (2 ablakkal arrébb) ...akkor arra figyeltünk fel, hogy kegyetlenül reszelnek :D ...először azt hittem, hogy bekapcsolva hagytuk a tv-t és valami filmben épp romantikázás kezdődött, de nem :DDD

    ...ja 1 szomszédunk van, aki fentebb lakik valamivel odébb: hozzájuk évente 2-3szor jönnek németrendszámos béjemvés haverok, aztán olyankor nekiállnak és este 6tól kb reggel 3ig isznak, hangoskodnak, énekelnek az erkélyen... természetesen nyáron nagy melegben, amikor nyitott ablaknál aludna az ember... idén még nem voltak, de ha újra jönnek, garantáltan rájuk lesz hívva a rendőrség...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz thesound #38 üzenetére

    a kis 35m2-s lakásunk olyan lépcsőházban van, hogy amikor 10 éve exem elvesztette az arany fülbebalóját, kopogott vele egy szomszéd, hogy a miénk-e... amikor meg neki kellett netconfig, én segítettem... ilyen is van (plusz simán átvették a külföldről rendelt csomagaim és adták már a lépcsőházban a kezembe)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz hhenry #49 üzenetére

    előző lakás 35m2 1szoba, 0erkély... praktikus volt, mert rezsi szempontjából verhetetlen és akkor még kettőnknek elég is volt... ott fölénk költözött egy albérlő kutyával... az a nő olyan termetű volt, mint godzilla és szerintünk holland fapapucsban járkált otthon, a kutyája meg egy állat volt... 40kg feletti dög, ami teljesen meg volt bolondulva, amikor nem volt otthon a gazdája (napi minimum 12 órákat) ...pl éjfél körül ért haza a nő, akkor a kutya vonyított előtte órákon át, majd éjfélkor örömében futotta körbe oda-vissza a lakást 100szor :U harmadik emeleten voltak, ha nyitva volt az ablak, két hátsó lábra állva ugatta órákon át az utcát... (abban bíztunk, hogy egyszer fogja magát és kiugrik) ...többi lakó is teljesen kivolt, én is hívogattam már párszor a közös képviselőt, de nem lehetett egyszerűen mit csinálni vele... már az állatvédőket is rá akartam küldeni, hátha azok vérszemet kapnak, de papíron 35m2 elég élettér egy nagytestű kutyának, így nincs mit tenni... (szerintem meg 35m2 egy teknősbékának, vagy egy hörcsögnek elegendő élettér, nem egy kutyának)

    ...aztán végül az lett, hogy valaki felcsinálta a nőt és inkább elköltözött kutyástól-mindenestől valahova tanyára

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz hhenry #51 üzenetére

    panelba kb csak a zsebkutyák valók... mondjuk azok is tudnak kaparni meg kárt tenni, de senki ne mondja hogy egy 40kg-s állatnak elég úgy 35m2, hogy ez nem is egybefüggő szabad terület, hanem nagyját elfoglalják a bútorok... ja és azt nem is mondtam, hogy évek alatt egyszer nem találkoztam a lépcsőházban azzal a nővel, hogy hozta-vitte volna a kutyáját... (pedig nem nagy lépcsőház: klasszikus 5 szint, emeletenként 3 ajtó) ...mostani lakásnál több kutyás van, de ezeket abszolút nem hallani... nagy ritkán 1-2 kisebb ugatás és kész... és ezeket a kutyákat gyakran látni, hogy mennek a gazdájukkal

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz 8th #56 üzenetére

    kentétek volna be vastagon a kilincsüket munkaidő előtt valami brutál paprikával (trinidad scorpion pl), moshattak volna utána kezet, nem szedik le egykönnyen... lehet aznapra "beteget" jelentenek :D

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz totron #66 üzenetére

    csak úgy van értelme a csótányirtásnak, ha elszaporodtak a lépcsőházban :K valahol időszakosan nálunk is szaporodnak, mert néha betéved néhány... egyszer saját lakásban géllel irtattuk őket meg hívogattam a makkarcú közös képviselőt, aki tesz az egészre... irtó is mondta, hogy ettől találkozhatunk néhánnyal, mert ha nem irtják ki mindenhol őket, akkor véletlenszerűen jönni fognak... (többi lakásban meg a közös tárolókban is irtani kellene) közös képviselőt nem nagyon érdekli, én meg inkább veszek ilyen öntapadós vegyszermentes csapdákat, ami elég hatékonyan megfogja a betévedőket... pár hete láttam egy akkorát a szobában, mint a hüvelykujjam, azt elfogtam, a csapdák azóta intézik és 1db nem volt

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz totron #70 üzenetére

    ezzel mi a probléma? :) nyirkos pincében felemelsz egy téglát és alatta lakik vagy 30 ilyen... lakásban soha nem találkoztunk vele, pincében meg elfért... a csótánytól nálunk asszony egyenesen irtózik... ha 3 havonta 1 betéved a lakásba, azonnal teljes irtást akar :D ...én sem örülök, ha ilyennel találkozok, de ha csak nagy ritkán 1 betéved, az nem olyan nagy probléma, mintha napi szinten 5-10 új példány jelenne meg a csapdákban (akkor viszont tényleg komolyabb irtás kell, mert garantáltan kikeltek valahol az épületen belül és tömegestől vándorolnak)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz totron #88 üzenetére

    ...főleg, ha a pollenszűrő környékét vastagon bekeni :D kellemes levegő áramolna utána az utastérbe

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Donki Hóte #95 üzenetére

    el kell tűntetni a nyomokat: finom pörköltet kell belőlük főzni, csontokat meg megetetni a kutyával :)

    ui: amúgy a nyest magyarországon nem védett ;)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Kolondrum #98 üzenetére

    csak nehogy felgyújtsa a kocsit a nyest :D

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz mephi666 #13 üzenetére

    na úgy tűnik másnak is szemet szúrt már ez a sütögetés, mert a napokban dobtak be közgyűlési jegyzőkönyvet meg tűzvédelmi szabályzatot, hogy amennyiben nem tartják be továbbra sem az illetékesek, rájuk lesz hívva a katasztrófavédelem... ebben a kettőben arról volt szó, hogy: ne tároljon senki motort a lépcsőházban (sem biciklitárolóban), folyosón éghető anyagok tárolása is tilos, ha leszűkíti a menekülési útvonal szélességét 1.1m alá, pb palack tárolása a közös tárolókban és a lakásban is tilos... (ezek a pontok mind ugyanarra a társaságra vonatkoznak: úgy érzik már tényleg magukat, mintha ők lennének itt a környék királyai... palackot gondolom a lakásban tárolják, mert a közös tárolókban nem láttam... robogót is a fickó tartja a lépcső mellett, sőt ide raktak le egy 160x200as rossz matracot, faládákat... lakásuk mellett meg végigrakták szintén minden sz*rral a folyosót... sőt az épület mellett levő zöldterület egy részét is kisajátították: kiszedték az előtte hivatalból odatelepített növények egy részét és beültették a sajátjukkal... pedig akkor hangoztatták a helyi médiában, hogy ezt a teret hány tízmillióból rakták rendbe: ők szépen megbontották egy részét és kisajátították)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Geri Bátyó #156 üzenetére

    +157: nem dakoták, ha arra gondoltok :) meg amúgy nem lenne velük semmi gond, de kezdik kicsit úgy érezni, mintha azt csinálhatnának, amit csak akarnak, mert rájuk nem vonatkoznak a szabályok... (vagy annyira ostobák, hogy meg sem fordul a fejükben, hogy nem kéne pb-palackkal szórakozni panelban... meg közterületre sem ültethetnek oda és azt, amit ők épp akarnak) ...kíváncsi vagyok, mi lesz a vége, mert a robogót minden nap láttam a lépcsőházban a megszokott helyén

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz sherlock82 #160 üzenetére

    simán kiraknak errefelé wc csészét is a kuka mellé úgy natúrban... csoda, ha nincs belesz@rva :U pedig a város mellett van hulladéklerakó, ahol elvileg kérnek lakcímkártyát (hogy csak helyi lakos hordja oda a hulladékot), de szó nélkül beengednek bárkit és örülnek neki, ha valakinek van annyi esze, hogy oda rakja le a veszélyes hulladékot, ahová való... (természetesen ingyen... de építési törmeléktől kezdve az elektronikai cikkekig bármi mehet oda)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz sherlock82 #175 üzenetére

    ...lehet azért tilos cigizni, nehogy berobbanjon valami színtelen-szagtalan, de igen gyúlékony szivárgó gáz :DDD

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz sherlock82 #180 üzenetére

    kb 25+ éve általános iskolába egy 2000fő alatti faluba jártam, akkor még volt a falunak szeméttelepe, ahová néha kimentünk "bandázni" ...egyszer papírgyűjtésre egyik osztálytársunk kitalálta, hogy menjünk ki a tojástartókért, mert rohadtul sok le volt oda dobva (közelben volt több tésztaüzem is, ahol sokat használtak és ott pakolták le) ...osztályból aki tudott, szerzett kis kézikocsit és megrohamoztuk a szeméttelepet... (fiúk-lányok egyaránt) amennyit tudtunk, összeszedtünk és leadtuk... többi osztályból bohóckodtak: járták a házakat, kéregettek 1-1 köteg újságot és apránként gyűjtöttek, mi meg a szeméttelepről vittük mázsaszám a 30-as tojástartót :DDD ...ne mondjam, hogy az osztályunk jóval többet gyűjtött, mint a másik 7 osztály összesen (amikor elkezdtek kapkodni, már hiába mentek a szeméttelepre, mert mi már mindent begyűjtöttünk)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák