Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sherlock82

    senior tag

    válasz Vakegérke #174 üzenetére

    Pár hónapja megkért a barátom hogy egy adag szemetet vigyünk ki a transit -jával a szemét telepre. Semmi extra nem volt benne, kiszuperált funér bútorok, némi járólap, fa szőlőkarók ilyesmi. Be is megyünk a kapun a telepre, hídmérleg és mondják hogy menjünk déli irányba a második szemét hegy mögé , jobbra ott már ki lesz táblázva. Mondom oké megyünk 80 métert kint a nyíl, nagy tábla " lakossági hulladék, , nem veszélyes hulladékok " mondom szuper ez a miénk. bemegyünk, leszorjuk kb 1.5 m3 max a cucc. Ekkor látom hogy a lakossági hulladékok közt tőlünk 30 méterre van 5 - 6 darab kék színű hordó rajta narancssárga matrica, gondoltam is hogy ha ez a lakossági hulladék akkor mi lehet itt a veszélyes hulladék? Vagy ez így teljesen rendben van !?

    Kb 20 éve nem voltam ezen a szemét telepen azóta többszöröse lett a mérete, felnem tudom fogni mekkora hegyeket alkottak szemétből. Ide , erre a telepre, hordták annak idején a kb 10 éve devecser környékéről az iszap katasztrófából származó salakot. Nekem senki nem mondja hogy azt ellehet tűntetni és az teljesen rendben van, hogy konténer számra hordják be egy telepre hónapokon keresztül és a földbe tolják, hatalmas tolató gépekkel! És helyes hulladékgazdálkodás folyik. Mikor jöttünk kifele, ki volt írva hogy tűzveszély nyílt láng, dohányzás tilos. Gondoltam is rá, hogy az a sok szerencsétlen ember aki itt dolgozik szívja a szemétből meg mindenféle hulládékból származó mocskot, az nem baj, az rendben van, de dohányozni nem szabad! :D

    Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

Új hozzászólás Aktív témák