Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #14718 üzenetére

    Meg sokszor ész nélkül épülnek.

    Debrecenből két példát is tudok mondani :
    Az egyik a kiváló KV lakópark, a külső vásártéren, ahol akkor sem vennék lakást, ha 5 milliót kérnének mindössze érte, ugyanis Debrecen egyik legforgalmasabb 4 sávos útja húzódik közvetlenül a ház előtt, de ha ez nem lenne elég, akkor még közvetlen szomszédsága a mentő állomás, ahol 24/7 szirénáznak a mentők, szóval az ingatlan sok mindenre jó, de nyugodtan pihenésre, semmiképp. Arról nem is beszélve h mennyi por és füst száll oda, ehhez képest arcpirító árak vannak. A lakások egy jó része, ahogy elnézem üres is, nem lesz könnyű eladni őket. (mikor ingaltlanos voltam, ők kerestek meg minket az akkor még alapozásnál tartó projectükkel, hogy majd valahogy sózzuk már el az ezután felépülő lakásokat... nem tudom mi lett a történet vége, de ahogy elnézem semmiképp sem sikertörténet).

    A másik részben érint is :
    Egy csendesebb kis utcában van a kedvenc kocsmám. Na most a tulaj igyekezett megvenni egy oldalon a kocsma melletti ingatlanokat, hogy ne legyen a szomszédokkal konfliktus, a másik oldalon azonban nem tudta megszerezni a telket. Az új vásárlónak pedig az a fantasztikus ötlete támadt, hogy felhúz oda egy sok lakásos társasházat. Egy 70 éve működő kocsma mellé !!! Na most ennek az lett az eredménye, hogy az egyik új lakás tulaj, (valami fontossága teljes tudatában lévő fiatal DR házaspárról van szó (nem tudom h orvos vagy más doktor de nem is érdekes) ) hetente párszor kihívja a rendőröket a kocsmára, mert mondjuk péntek este 9-kor még zaj van. De amikor megvette a lakást, nyilván sok-sok millával olcsóbban akkor bezzeg jólesett megtartani a sok számjegyű összeget, mert szórakozóhely van a közvetlen szomszédságában. De hogy mennyire gyökér amúgy arról van egy cca 1 hetes storym : barátnőmmel vártuk a taxit a ház(a) előtt teljes csendességében. Hazaérkezett a dr fontos, és már a kocsiból kiszólt nekünk, hogy "máshol fogyasszunk" mikor mondtam neki, hogy de nincs is nálunk semmi, akkor lehordott, hogy ne a háza előtt cigizzünk, mikor felhívtam a figyelmét, hogy cigi sincs nálunk, akkor egyszerűen csak közölte, hogy akkor se a háza előtti járdán (ami amúgy közterület) várakozzunk, hanem menjünk át a túloldalba. Mert két csendesen 3 percig várakozó ember is nagyon zavarja őt. Csak azért mentünk át a másik oldalba, mert úgy éreztem, ha nem tűnik el gyorsan, akkor komoly balhé lesz... OK, hogy ez egy gyökér, de alapvetően akkor is a ház építetőjét tartom hibásnak, mivel nem tudom mi volt az elképzelés, amikor az a ház oda felépült. (pláne, hogy a kocsma kerthelyiségére ráfért volna a bővítés).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák