Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz tjb007 #16 üzenetére

    És pedálfordulatszám-mérő van?

    Az eszköz előnye, hogy kompakt, minden egyben van. A sebességet és a pedálfordulatszámot több kerékpáros computerrel ellentétben ez egy egységgel méri. Maga a GPS akkora, hogy egy átlagos MTB kormányszárra kényelmesen felszerelhető, nem kell a kormány zsúfoltságát növelni vele. Telefonnal részben kiváltható, de
    * ennek sokkal masszívabb a kialakítása, mint egy telefoné
    * a Garmin szerint 15 óráig bírja, ha ennek csak a fele igaz, akkor is egy hosszabb túrát simán kibír. Mobil esetén sokkal rosszabb az üzemidő, ha lemerül, akkor ugrott a telefonálás lehetősége is. A hozzászólások között említett agydinamó jó dolog, de drága és nehéz. Már sík terepen is érezni fogod a plusz fél kilót az első tengelyen, hegynek felfelé pedig még inkább.
    * pedálfordulatszám, barometrikus magasságmérés, digitális iránytű
    * jobb minőségű GPS-jel, mint egy átlagos telefon esetén
    * nem kell szívnod külön szoftverekkel, itt a tracking, térkép és edzésprogram funkciókat egyben kapod meg

    Drágának tényleg drága, mert speciális eszköz. De ha veszel egy olyan kerékpáros computert, ami a GPS és térkép kivételével tudja ezeket, az sem lesz olcsó.

    Bog: a MapGuide térképeket is fel lehet rá tölteni, tud útvonalat tervezni (meg a MapSource-ből rá lehet tölteni azt is), de mivel nem beszél, kicsi a kijelző felbontása és mérete, ezért szerintem autós navigációra úgy alkalmas, ha valaki ül melletted az anyósülésen kezében a GPS-szel, és beszél az eszköz helyett. Ezt én is inkább csak elvi lehetőségnek nevezném.

    marcias: vízálló az eszköz.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz tjb007 #27 üzenetére

    Fényezem is, mert ezt hiába legózod össze telefonnal, sokkal nem lesz olcsóbb, cserébe kevesebbet fog tudni, és azt is rosszabbul.

    Kérdezni meg azért kérdeztem, mert rákerestem Bluetoothos cadence érzékelőre, és nem találtam ilyet.

    Update: mégis találtam, igen csúnyán megkérik az árát ... Elvileg ez tud wattmérést is, bár a mikéntről mélyen hallgatnak.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák