Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • duo

    őstag

    válasz ViZion #12 üzenetére

    pedig igenis emberi interakciók és közös játék és sok beszélgetés kell a gyereknek. Az én fiam biztosan power userként fogja használni a technikát, mert engem is érdekel és szeretem a rendszert hackelni legyen az desktop vagy bármilyen mobileszköz. Úgy érzem a SAMU itt csak további pénzeket akar. olyan ez mint a micimackós fogkefe/tolltartó/fluxuskondenzátor - habosított rózsaszín cukros takony túlárazva. és nagyobb aljasságot nem tudok elképzelni a marketing világában mint a gyerekek manipulálását különböző reklámozástechnikai fasságokkal meg a mesterséges igénygenerálást.
    olvasnivaló: [link]
    másik: [link]

    abszolút nem kell egyetérteni, de érdemes elgondolkodni.

    azt gondolom továbbá hogy helye és ideje van mindennek, de nem úgy ahogy a fogyasztói világunk elképzeli.
    Ja és igen. nem tudom mi a jó megoldás. Gondolom az ésszerű mérték és időzítés.

    @VIZIon bocs nem kimondottan neked írtam csak kapkodtam és véletlenül a válaszra kattintottam az új helyett.

    [ Szerkesztve ]

    Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

  • duo

    őstag

    válasz b. #21 üzenetére

    sok igazság van abban amit írsz, de nem mond ellent feltétlen annak mint amit én gondolok.

    Ha arra gondolok, hogy mekkora elektronikus lábnyommal rendelkeznek pl a mai tinik, de közben fejben mennyire éretlenek (érdemes összevetni ezt is az akcelerációval mint jelenséggel) elborzadok néha.
    Mindent és mindenkit leszaró 12(!)-15 évesen webcamba pucsító végtelenül ostoba, nulla jövőről való elképzeléssel rendelkező nem is tudom mik.
    Meglátásom szerint két generáció van itt elcseszve a már említett mostani tinik nagy része, meg az ő szüleik. Ez nem neked szól te szerintem erre pont odafigyelsz /fogsz figyelni. ahogy pl én is.

    _________________________________
    ezért írtam fentebb, hogy a mérték. meg az arányosság. Szülőként (sok minden más mellett) abban van felelősségünk hogy ne csak passzív tartalombefogadók legyenek a gyerekek. és igen, a készségfejlesztő játékok tableten nem ilyenek. szórakoztatnak, de akkor sem olyanok. v.ö.: más pl egy mesét nézni mint hallgatni. amikor is a gyerek fantáziája megteremti a képanyagot az elhangzottakhoz. véleményem szerint adott esetben jobban mint a felnőtt szerzők elképzelései.

    Összességében nem ellene vagyok ezeknek, csak a.: félek attól hogy ennek előbb utóbb kizárólagossága lesz és ez nem lesz jó. Ismereteink felhígulnak, felületesebbé válnak. Ctrl-C Ctrl-V a dolgozat facebookon elküldöm a tanárnak. kapok rá valamit. (ez már a jelen; és akkor az Apple, Google fejesek csemetéi drága elit sulijában meg analóg az oktatás.WTF?)
    b.: (jelen esetben) a koreai gyártó sz@rjon sünt. már látom ahogy a mesecsatornákon vidám kisfiúk-kislányok játszva tanulnak a színes-szagos tabletjükön ("a digitizer az akksi és a táp külön kapható, Gyűjtsd őssze mindet!")
    c.:az oktatásban és az IT-ben figyelembe kellene venni az életkori sajátosságokat nem csak fogyasztói szinten.

    El lehetne kanyarodni még a közelgő energiaválság irányába és hogy mi lesz azokkal akiknek nincsenek "analóg készségeik") de az jelen esetben már tényleg nagyon off. azért ajánlom.
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

Új hozzászólás Aktív témák