Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • no1r

    őstag

    válasz duo #14 üzenetére

    köszönöm, ebben maradéktalanul egyet értek veled :)
    és végre valaki más is leírta a "mesterséges igénygenerálás" kifejezést...

    a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

  • b.

    félisten

    válasz duo #14 üzenetére

    Én meg nem értek egyet veletek,a 2 dolog nem zárja ki egymást egyáltalán.2 gyerkőcöm van tudom mit beszélek.nem akarok itt szülő- gyerek vitákba belefolyni, de a társadalom által kreált igények teljes elfojtása ugyan olyan káros lehet mint az, ha megadsz neki mindent. felesleges végletekben gondolkozni.
    Amikor én voltam gyerek a kvarcjátékon és a BMX biciklin is csak csóválták a fejüket a felnőttek,a videoton Tv fociról ne is beszéljünk, anyám napokig nem értette mi a teendő a géppel és azt sem hogy kell 2 vonalat függőleges irányba mozgatni meg mire jó.

    A tablet egyébként nem pont azért van hogy a szülő lerázza a gyerekét, hanem rengeteg dologban interaktívan tanítani is tud , segítheti a fejlődésben ugyan úgy ahogy egy jó könyv vagy egy értelmes foglakozás a gyerekkel. 21. században járunk, mire ők felnőttek lesznek ( lányom 4 éves) addigra már ezek alapvető funkciók lesznek.az oktatásban. Például fiaméknál az Általános iskolát most szerelték fel intekaktív táblákkal,eszméletlenül ÉLVEZIk a feladatokat és sokszor úgy tanulnak hogy észre sem veszik hogy tanítják őket.
    Maga a tablet pedig nagyon bejön , ha jó áron lenne megvásárolnám a gyerekeknek.
    Én egyébként azt is támogatnám hogy az évente sok drága pénzért megvehető könyv helyett igen is interaktív felületen , digitális formában kapjanak meg több tananyagot, akár laptopra vagy az iskolába használható.Mielőtt valaki felkoncolna, főleg a fizika - kémia matek kombókra gondolok, nem pedig a magyar irodalomra.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz duo #34 üzenetére

    Igen értem amit írsz és meg is értem,. Ezért mondom hogy a szülő felelőssége hogy megtalálja a megfelelő utat ( még ha rohadt nehéz is) az analóg és a digitális életforma és nevelés között. hatalmas a nyomás a digitális világ részéről.

    A tablet maga szerintem nagyon jó pofa és nekem komolyan mondom tetszik. Miért ne érezze a gyerek hogy ez az ő tabletja már a kinézetén is? ?hogy ez neki szól, ha egyszer tényleg neki veszed nem pedig apu komoly gépe amihez hozzá sem nyúlhat.

    Valaki írta itt hogy csepp és ütésálló lehetne. Ez totál igaz ha kibír egy pohár kakaót akkor nálam nyerő :)

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák