Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • feliks

    senior tag

    válasz donceleger8 #3 üzenetére

    doncegler8: Ha ekkora marhaságot írtál, akkor mostmár megkérdem: Volt valamelyik a kezedben valaha is? :DDD Eddig nemnagyon van jobb kamerás kütyü ezeknél a piacon, de ha van is, akkor is a legfelső 5%-ban vannak képminőségben.. (igen, majd jön a pureview, de egyelőre még nincs itt)

    Összességében érdekes, hogy azonos kamera van bennük, mert volt szerencsém megnézni az S3 tapogatón élőben az S3-at, mitöbb, egy ismerősömnél i4S volt, és mivel fotózom, első dolgom volt összehasonlítani a kamerájukat. Furcsamód a "facebistro"felirat alatti rejtett lámpa (uv?) bezavarta az S3-at, az i4S-t nem. Ettől függetlenül az i4S valamivel fakóbb képeket produlált, viszont az S3 zajszűrtebb volt)

    [Be Happy]

  • feliks

    senior tag

    válasz donceleger8 #38 üzenetére

    N8? Igen, valóban nem rosszabb a 4S/S3 párosnál.. De hogy jobb? Ezt azért már vitatnám.. Volt N8-am, tényleg baromira jó képeket készít, de nem jobbat ezeknél, vagy ha jobbat, hát nem sokkal. A megapixeltöbblet meg baromira lényegtelen dolog szerintem 8mpixel fölött, tekintve hogy fulhd24''-on hibátlan képet ad az i4S (és A4-ig lazán nyomtatható), 100%-os cropnak meg nem látom sok értelmét egy mobiltelefon esetében.. (illetve sötétben de, de azt inkább a xenon vaku számlájára írnám, itt meg ugye a kameramodulról volt szó)

    istnag: Igen, gépen néztem vissza.. Kicsit nem lenne fair megszólalnom, ha csak képernyőn néztem volna.. :DDD Az inkább IPS vs Samoled HD összehasonlítás lenne színekben.. :)) Egyébként egyetértek veled, nekem sem szimpatikus az agyonszaturált samoled, de mit van mit tenni, ha azokkal adnak ki nekem tetsző telefont..

    [ Szerkesztve ]

    [Be Happy]

  • feliks

    senior tag

    válasz RaveForce #43 üzenetére

    Rájöttem már én is, csak sajnos engem még baromira kitartónak neveltek.. :DDD

    vicze1: Pedig ez még csak i4, és nem is 4S, ha jól látom.. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    [Be Happy]

  • feliks

    senior tag

    válasz donceleger8 #47 üzenetére

    Jó, akkor részletezem, de többet nem szájkaratézok erről, mert látom, hogy hiába írok bármit is, neked akkor is sz*r marad minden ami nem n8..
    Az N8 fehéres képeket produkál néha(értsd: utólag szerkeszteni kell, nem mintha nagy kihívás lenne ,de attól még negatívum), illetve ellenfényben rondán be tud égni(csillanni?) a képe, ugyanez kevésbé jellemző az i4S-re és felteszem az S3-ra is, bár azt ugye csak beltérben volt lehetőségem kipróbálni.. (fentebb az n8-i4 képnél valamelyik fa lombozatát fotózós képnél látod hogy mire gondolok)
    FullHD 24'' úgy jön a fényképezéshez, hogy ha azon, teljes képernyőn szebb(teltebb, kontrasztosabb, néha még élesebb is) képe van az i4S-nek, akkor szerintem halandó embernek nem számít, hogy a másikban milyen Zeiss optika meg hány megapixel van.

    bici: Azért nekem sok beégett képem volt N8-cal.. Bár tény, hogy mondjuk az ég egy árnyékos előtérrel kevésbé, mint más telefonoknál, de visszacsillanásokat, és hasonlókat pocsékul kezelt (pl kirakat, üvegen visszacsillanó napsütéssel..) Fene tudja, nem vagyok én nagy szakember, hogy meg akarjam mondani a tutit, de szerintem többnyire szebbeket lehet produkálni i4S-sel.. Szerkeszteni meg jobban szeretek rendes géppel készült képeket.. (bár ha ez tudna rawot..)

    [ Szerkesztve ]

    [Be Happy]

  • feliks

    senior tag

    válasz Bici #52 üzenetére

    Ebben egyetértünk, viszont én úgy nézem a dolgot, hogy egy mobil szükségfotózásra jó (amit nem akar a fene se szerkeszteni), másrészt egy gép legyen vagy automata jó automatikával, vagy lehessen az eszközt finomhangolni(záridő, etc) Utólagos szerkesztés csak igazán minőségi képeknél éri meg, amihez azért nekem kicsit kevés amit az N8 tud (808 már más lesz, de az még a jövő)
    Szal összegezve egy mobiltól én azt várom el, hogy minden vacakolás nélkül a lehető legjobb képeket produkálja, már csak azért is, mert az azt használók 99%-a nem is tudja/akarja majd szerkeszteni a képeket utólag.. Különben is, arra a raw való.. :))
    (egyébként én sem vagyok Apple fan, vagy bármi egyébé, csak megütköztem doncegler8 kicsit túlzó i4S/S3 lenézős posztján)

    doncegler8: Azért írtam, hogy neked, hogy ha jól látom, neked minden sz*r ami nem N8, mert eddig kb 200 fórumbejegyzésedet olvastam, aminek mindegyike az N8/Symbian kombót dicsőítette a többi rendszerrel ellenben, gyakorta nem teljesen megalapozottan, egyértelmű fanatizmussal a soraid közt..Nem sértésként írtam, csak ténymegállapításnak szántam. Szóval 10x15ös képen jobban látszik a különbség, mint egy baromnagy képátlójú, és nem alacsony pixelsűrűségű monitoron.. :DDD 10x15-ön még az S2 kamerája is tökéletes képet ad, pedig az S3 ahhoz képest fejlettebb..

    [ Szerkesztve ]

    [Be Happy]

Új hozzászólás Aktív témák