Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kapanyél

    őstag

    válasz alfaromeo33 #6 üzenetére

    Nem erről van szó, hanem arról, hogy így az ujjlenyomatod bekerül(het...) egy olyan adatbázisba, ami fölött nincs kontrollod. Onnan fognak random balekot találni a CIA-sek és odatenni egy ujjlenyomatot a szomszéd holtteste mellett elhelyezett fegyverre. Nyilván ez most erős túlzás, de millióból az egy sem szeretnék én lenni.

    Az ujjlenyomat olvasó mindenképpen jobb választás lehet a kötelező PIN vagy jelszó kiváltására, ugyanakkor - kiindulva az előző készülékekben bevetett egyéb kényelmi szenzorokból - ez sem fog működni pure Google ROM-mal vagy CM-MIUI-félével.

    Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

  • Kapanyél

    őstag

    válasz Tsebacsi #29 üzenetére

    Te most tényleg ennyire szűk látókörű vagy? :F
    Képzeld el, hogy létezik egy olyan adatbázis, amibe fél év alatt 50.000.000 db ujjlenyomat kerül be. Ezt bárki eladhatja, kiszivároghat, stb. És nem csak amerikai titkosszolgálatok léteznek, hanem országonként nagyjából 2-3. Nem is értem, hogy jön ide Amerika? :U
    Majd amikor a két házzal arrébb élő közgépes országgyűlési képviselőt elteszik lába alól és elcsesznek valamit, majd a "takarító és probléma megoldó szolgálat" kikeresi a te ujjlenyomatodat nagyjából 20 perc alatt, nem leszel ilyen boldog.
    De mondom, ez erős sarkítás, nem életszerű, csak éppenséggel lehetséges.

    Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

  • Kapanyél

    őstag

    válasz Cyberpunk #40 üzenetére

    Természetesen nem az általam hozott példánál kell leragadni és annak életszerűségét vizsgálni (és ez alapján kötözködni), hanem elfogadni a tényt, hogy egy piaci szereplőhöz, ez által nagyjából mindenkihez, aki azt megfizeti, olyan kényes(!) személyes adatok kerülnek, amiknek nem lenne szabad. Márpedig ez visszaélésre adhat okot, legyen az bármilyen is.
    Nyilvánvaló, hogy Magyarországon jóval kevesebb a félnivalója bárkinek is, és alapvetően nem az önkéntes adatmegadással van baj (én is megadnám, mert nincs félnivalóm), hanem azzal, hogy visszaélhetnek vele.
    Részemről a témát lezártam, biztosan több száz fórum foglalkozott a kérdéssel az 5s kapcsán is, nem fölösleges pánikkeltés a cél, csupán az adatbiztonság kérdésének boncolgatása volt röviden, de úgy látom itt senki nem tud elvonatkoztatni a példáktól. (az ilyenek szoktak "a kép csak illusztráció" cikkek alá kommentelni, hogy ha így fog kinézni, akkor az gáz :D )

    Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Új hozzászólás Aktív témák