Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz Ayanlith #60 üzenetére

    Nyilván senkit nem akartam megsérteni. A szóhasználat valóban lehet hogy túl "aggereszív" volt.

    Az hiszem alapvető szemléletbeli különbség van. Számotokra a virtuális gomb elvesz a kijelzőből = kisebb lesz. Szerintem pedig a része, sőt nem is értem, hogy mi a különbség a virtuális gomb és a fix "virtuális" gomb között, számomra nincs, csak az egyik esetlegesen alakítható. Ha levágnák az a részt és azt mondanák, hogy nem a kijelző része akkor már megfelelne? Anélkül szerepelne a felbontás és az átmérő is, úgy is számítana?
    Pl. mikor menü gombot igénylő app esetén a menü gomb nélküli eszközön megjelenik a csodás csík a ponotkkal, akkor azt is kivonjátok a képernyőből, mert akkor is csökken a hasznos terület, sőt az értesítési sáv is kitakarja a kijelzőt, le kéne azt is vonni. :) (Tablet UI-ban nekem az nincs, egyesítve van, tehát az enyém nagyobb, így? :D)
    Nézzétek csak meg hogy SGS2 óta mit művel a Samsung azzal a szerencsétlen gombbal, lassan már csak egy körömnyi csík, mert nem tudnak mit kezdeni vele, vékonyítják... (Minek??? Ronnnndaaaa! :P)
    A Google stratégiája az egységes platform és pl. 10"-on már ti se állíthatjátok, hogy van értelme a gombnak. Kb. 50-50%-ban használom fektetve és állítva de az N10 alap phablet UI-ja borzalmas és nem áll kézre, el se merem képzelni milyen lehet használni gombbal. Egységes platform = mindenhol ugyan olyan kezelőszerv = virtuális gomb. Szerintem a helyes út. (Bár az igazi, a minden gomb nélküli UI lenne...)

    Igazából én csak a tablet UI-ról beszélek, ami egyesített vezérlő gombokat és értesítési sávot jelent, tehát nincs veszteséged, mert együtt van, nem vesztes semmit. A Phone/Phablet UI-kat, meg elég esetlegesnek tartom tableten...

    Amúgy N4 videó lejátszója (4.2.2 gyári és AOKP is) konkrétan eltüntette a gombokat és teljes képernyőre húzza a videót, nem pontok lesznek stb. hanem eltűnnek és a teljes kijelzőn megy a film, másik megvalósításról nem tudok nyilatkozni, Galaxy Nexuson láttam hogy úgy van, ahogy te mondod, de azóta lefolyt 1-2 verzió.

    @quailstorm: Kő kemény 3 napik bírtam N10-n az alapot, nem értem minek phablet UI-rá könyörgök? :S
    Mindegy AKOP = boldogság. :P

Új hozzászólás Aktív témák