Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz agyarka #33 üzenetére

    A jelenlegi D kategóriás

    "DD" kategóriát írt ami "korszerűt megközelitő"-t jelent, az "átlagosnál" 2 szinttel jobb. Az egybetűs kategorizálás 2015 előtt volt.

    a vezérelt mérőhely kiépítése eltörpül, és 40% al csökkenti az áramszámlát.

    a H tarifa is 40%-al csökkenti az áramszámlát (és 0-24ben van, nem csak amikor bekapcsolja a vezérlés) a cop 3-4 meg harmadolja-negyedeli a 40%-ot

  • b.

    félisten

    válasz agyarka #33 üzenetére

    nem jól érted, szerintem olvasd el még egyszer az aktuális részt :) nem lett hőszivattyúm ezért nem használtam ki a 10 milliós keretet, csak 3,8 milliót aminek a havi törlesztője 16 ezer forint.
    tehát jelenleg havi 16 ezer forintból helyettesítem a 15 ezer forintos áramszámlámat . A plusz ezer forintos tétel most is kiváltja a főzést Mivel elektromos tűzhelyet vettünk pár hónapja ( 10 éves gáztűzhelyet cseréltünk le) és remélhetőleg jövőre bele fog férni egy villanybojler is ( meg lesz a HMV)akkor a havi 16 ezres törlesztő a klímák ára és fűtés nélkül is nélkül is helyettesít 21 ezer forintos rezsit. Szinte mindent az áram segítségével oldok meg.( persze a vizet nem )

    A klímákról : tehát 31 ezer - 6 ezer( ez a HMV ami jelenleg nincs megoldva a gáz árából) az azt jelenti hogy 25 ezer forinttal kell megtérülnie a klímás rendszeremnek a gáz jelenlegi árához nézve.. ha a gáz és áram nem emelkedik 8 évig ( amit kétlek ) akkor a klíma ára 80 hónap alatt térül meg, hozzá teszem rezsi emelkedés nélkül.

    Ez a dobálózás a szigeteléssel nagyon jó érv lenne de 5 légkamrás műanyag nyílászáróim vannak, azt nem cserélném le és az hogy 5 cm helyett 10-15 cm szigetelést rakok kb 2 millió forint munkadíjjal, mennyi idő alatt is térülne meg gázfűtéssel még akkor is ha lefeleződne a fűtésem és nem emelkedne a díja.
    Egyébként most már BB besorolású a ház a fejlesztésnek köszönhetően.

    tehát ha az új szigetelés miatt 40 % -t esne a fűtés számlám (de reálisan szerintem olyan 20- 30 % amit megspórolnék) )és nem emelkedne a gáz ára akkor 10000 Ft x 200hónap =2 millió. tehát durván 15-16 év és ehhez hozzászámolhatom azt ,hogy ez a kazán újabb 15 évet szinte biztos, hogy nem megy el, javítás karbantartás ennek is kell, tavaly konkrétan 75+13+15 ezer forintot költöttünk egy panel cserére / anód cserére és a karbantartásra .
    Ha meg cserélni kell egy kondenzációs kazán kéménnyel horror . :( A klíma mindenképpen szükséges nyárra, ami plusz energia fogyasztás ha nincs napelem meg akkor igazából csak egy kényelmi dolog,de hasznot nem hoz.
    ha 10 évet elmennek a klímák komolyabb hiba nélkül az azt jelenti hogy 40 hónapig nulla forint befektetéssel fűtök és hűtök.ami a mostani árak mellett 1 millió forint megtakarítás, amit ráfordítható 10 év múlva újabb modernebb klímákra . DE ez mind a mai napi áron számolva. ha 5 éven belül vagy a gáz vagy az áram ára emelkedik akkor ez mind sokkal nagyobb pénz spórolás és előbbi megtérülés.

    A szaldós elszámolásról még semmi konkrétum nincs, jelenleg az a álláspont, hogy akik 2024 előtt rakják fel a rendszert őket fogja érinteni,de ezzel te is tisztában vagy.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz agyarka #36 üzenetére

    Hogy fűtesz ki egy ekkora házat 80 ezer forintból COP 1 értékkel 6 helyiséggel?

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz agyarka #36 üzenetére

    A H tarifa jó dolog, a vele járó kötöttségek kevésbé

    Aki hőszivattyúval akar fűteni annak nem igazán kötöttség, hogy höszívattyúhoz lehet igénybevenni.

    A B tarifára akármikor, bármit rá lehet kötni.

    Lehetni lehet, csak nem szabad. És ugye a vezérelt áram az nem akkor van amikor neked kell hanem amikor bekapcsol a relé. Mondjuk ha az ember szerencsés helyen él akkor ez lehet akár 0-24 is de a pesti műtermükben a minimum napi 8 óra az napi 8 óra 4 darabba szétszórva

    (#37) b.

    úgy, hogy passzív házat csinál. Ami azért nem csak +10centi nikecellt jelent.

    [ Szerkesztve ]

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz agyarka #43 üzenetére

    nem vagyok benne biztos, hogy az elmü jogásza "szakaszosan is biztonságosan üzemeltethető" készüléknek minősítene egy mosógépet vagy légkondit. Nyilván egy fűtöpanel fixen rákötve az OK

    [ Szerkesztve ]

  • b.

    félisten

    válasz agyarka #39 üzenetére

    ezt a hőveszteségi értéket nálam csak teljesen új nyílászárókkal a tetőtéri szigetelés teljes lecserélésével( a padlásszobákban lévő ferde burkolat / gipszkarton és lambéria lebontásával és újra alkotásával és küső hősigetelés minimum15 centiméteres kialakításával éred el. Ez kb ha csak a nyílászárókat nézem 1,6 millió forint nagyon olcsón számolva de inkább 2 millió ( 8 darab 120x 150 és 150x 150 ablak 2 darab kétszárnyú teraszajtó és egy bejárati ajtó. + 2 millió a sigetelés+ nagyon baráti áron a tapétázást és a festést is beleszámolva a tetőtér újraszigetelése + 1 millió forint, tehát 4,5-5 millió forintról beszélünk ami mellett még megmarad egy ma már gazdaságtalannak mondott 15 éves gázrendszerem és nincs klímám.
    nekem ez abszolút irreális mind megtérülésben mind kivitelezésben.
    a # 42 ben kiszámolt példádat abszolút nem értem 10 x 16 ezer ? vagy ez hogy jött ki ?

    nálam a H tarifa ok ezt értem és mivel használom el ha nem veszek klímákat? a gázkánnal? :F

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz agyarka #48 üzenetére

    Nagyon jó dolog amit írsz amúgy,de azért nálam más a helyzet, mert alapból nem annyira rossz a házam 2006 ban építettük van rajt szigetelés és műanyag nyílászárók is.

    A havi megmaradásom Így hogy HMV-t készítek gázzal 47000-16.000 MFB és 6 ezer HMV azaz 25 .000 a megmaradásom. karbantartási költsége minden eszköznek van, kazánnak is klímáknak is én úgy gondolom. A kazánunké egyre több mert nincs már hozzá alkatrész mindenhol,de ha jól megy jövőre a HMV elkészítését átveszi egy 200 literes villanybojler úgy a megtakarításom évi 360 ezer forint mínusz a karbantartások ára és a kazánnak nem kell már igazából.
    ha ezt a megoldást választom amit javasolsz akkor :

    A 6 milliós felújítás után is megmarad a havi jelenleg 15 ezres áramszámlám és marad valamennyi gázszámlám is, mondjuk HMV vel együtt 13-15 ezer forint ez havi 28-30 ezer 2020 ban.

    MFB hitel ha a ház passzívra való átalakítására költöm Abból a belső festési/ felújítási munkálatok önerőből mehettek volna mert az nem támogatott az MFB ben, de a szigetelő anyag viszont igen.Azaz a a 6 milliós beruházásból festés és felújítás saját erőből kb 500-600 ezer forint plusz a fennmaradó összegnek a 10 % önerejével kell rendelkeznem azaz + 5-600.000 forint így a befektetés 1-1,2 millió, legyen 1,5M.
    A Havi törlesztő részlet a fennmaradó MFB összegre( 4,5 Millió) havi 20-21.000 .
    Tehát a mostani 47 ezres rezsim helyett ( persze víz nélkül) lenne egy 49-51 ezres rezsim a törlesztővel , ugyan úgy le kellene követnem a szolgáltatói ár emeléseket és az mellett megmaradna kizárólagosan egy 15 éves gázrendszerem és nincs klímám.. ráadásul egy tetőtérbeépítéses háznál sokkal nehezebb hozni egy földszintes passzívháznak megfelelő értékeket mert a héjazat és a belső ferde falrész között fix a szalufák helye, ezt vagy átépíted vagy megpróbálod ebből kihozni amit lehet. Igazából a te javaslatod annak éri meg aki most építkezik vagy nagyon rossz a háza szigetelése de szerintem nekem nem járható út pont hisz azokat a dolgokat nem úszom meg vele amiket megszeretnék az írás első bekezdése alapján.
    A klímával elméletileg 80 hónap után nullán leszek, a napelemmel kiválthatom a gázszámlát és egyáltalán magát a szolgáltatást is, és nincs áramszámlám/ gáz számlám helyette az MFB hitelt törlesztem ami fix összeg 20 évig... a következő klíma felszereléséhez már nem kell csövezést kialakítani csak feltenni ezek helyére és annyi.
    ezeknek az ára beszereléssel és mindennel együtt volt 2 millió. ha a 80 hónap megtérülés bejön és tíz évig( 120 hónapig) elmennek a klímák akkor már szinte megkerestem az árukat a következőknek.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz agyarka #46 üzenetére

    jogilag bármi és annak az ellenkezője is megkérdőjelezhető

    Mindenestre én biztos nem kötnék egy olyan hálózatra egy drága műszert amiből naponta többször elmegy az áram. Se az elektronikának nem esik jól, se a kompresszornak hogy nem üzemszerűen áll le hanem csak úgy.

  • b.

    félisten

    válasz agyarka #54 üzenetére

    :R
    Én sem vagyok biztos benne , hogy jó döntést hoztam de nem a megtérülés miatt vagy ilyesmi, hanem hogy mennyire leszek elégedett télen a fűtés minőségével, vagy hogy fejezzem ki magam . :DDD meglátjuk egy év múlva mi lesz akkor is azt mondom e hogy jó döntés volt.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • stickermajom

    addikt

    válasz agyarka #54 üzenetére

    "A nyári klímahasználat jelenleg már egy közepesnél jobban hőszigetelt házban sem szükséges, inkább érzelmi döntés."

    Erre várnék tippeket, mert nálunk még mindig szükséges. :(

    B30-as tégla, azon 15 cm polisztirol szigetelés, kétrétegű fa nyílászárók alu redőnnyel (bár utóbbi sötét színű) amiket a Nap járásának megfelelően nyitunk/zárunk, 30 cm kőzetgyapot az emelet és a padlás között, az emeleten mégis simán belekarcol a 28 fokba a hőmérséklet, lenn is elérjük a 26-ot klíma nélkül egy melegebb (35+) napon. Utóbbi még csak-csak tűrhető, előbbi már nagyon nem. A Nap mondjuk szépen körbesüti a házat reggeltől estig.

    [ Szerkesztve ]

  • Danex

    addikt

    válasz agyarka #73 üzenetére

    Szellőztetéssel az a bajom, hogy igazán nyári időben kb 7 órától már melegebb kint a levegő mint amit bent szeretnék (24-25fok). Emiatt meg nem szivesen kel fel az ember 5 óra körül :N , mint esetleg régen az öregek.

  • b.

    félisten

    válasz agyarka #75 üzenetére

    igen az probléma hogy az egész lambériát és a tetőcserepet felkell szedni. vagy alulról a belső burkolatot vagy felülről a héjazatot kell megemelni ,de inkább mindkettő, ha elég vastag szigetelést akar az ember, mert alapból csak 10 cm megy be a szarufák közé , annyi a vastagságuk. persze meg lehet oldani,de el sem merem képzelni mennyi lenne a költsége.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák